Publikované: 06.03.2015

Existuje sexuálna menšina?

Vo verejnej mediálnej komunikácii sa stretávame slovom i písmom z úst i pera autorov laikov, dokonca „odborníkov“ na ústavné právo a ľudské práva s pojmom „sexuálna menšina“.
Tento pojem neexistuje, nepozná ho medzinárodné právo, nepoznajú ho medzinárodno-právne dokumenty, tobôž Ústava SR, ktorá rozlišuje len etnické alebo národnostné menšiny.
Persóny s označením LGBTI nevykazujú znaky „sexuálnej“ menšiny, niekoľko málo jednotlivcov v každej osobitnej kategórii označenej veľkým písmenom (skratka) tvorí iba rôznorodé, vzájomne nesúrodé, samostatné skupinky s odlišnou sexuálnou orientáciou, majúce spoločné len to, že sú špecifickými a osobitnými, personalizovanými individuálnymi odchýlkami (deviáciami) od prevažujúcej, prirodzenej hetero normy v rámci svojho “pestrofarebného” koloritu.
Rovnako je nesprávne “jednofarebných” heterosexuálov nazývať väčšinou.
LGBTI ako celok nevykazujú ani znaky komunity. Dôvod – odlišné sexuálne záujmy a orientácia, ktoré nezakladajú dôvod na ich združovanie, komunikáciu a vytváranie vzťahov naprieč celým dúhovým spektrom, ale len a naprieč vo vnútri skratkami označených „podskupín“.
O zavedenie pojmu „sexuálna menšina“ usilujú ich predáci a „ľudsko-právni“ aktivisti (tretí mimovládny sektor). Páni Macko a Weisenbacher mediálne masírujú mozgy svojim ovciam a priaznivcom označením LGBTI ako „granátového jablka“ súboru podskupín s úplne odlišnou sexuálnou orientáciou a preferenciami ako menšinu.
Pojem sexuálna menšina používajú žiaľ aj mnohí politici z jedného i druhého (opačného) ideologického, politického a názorového spektra najmä pseudo-odborníci na ľudské práva – dokonca ústavní činitelia, žiaľ, aj novinári…
Osoby LGBTI nevykazujú znaky menšiny. Vedia sa spoločne stretnúť leda na dúhových pochodoch. Inak spolu nemajú spoločné nič, vôbec nič, s výnimkou faktu, že sú odchýlkou (deviácia) od štandardnej hetero normy.
Európsky súd pre ľudské práva ESĽP rieši podania z podozrení porušenia ľudských práv  jednotlivcov, nie skupín. Prípadné podozrenia z diskriminácie lebo nerovnakého zaobchádzania rieši ESĽP na základe podaní jednotlivcov, nie skupín, skupiniek, ani menšín, ak sa svojho práva nedomôže pred orgánmi domovského štátu. Podozrenie z diskriminácie a porušenia ľudských práv ktoréhokoľvek príslušníka konkrétnej podskupiny (v rámci skupiny LGBTI), ak mu boli priznané, je a môže byť riešené len individuálne.
Vo veci snahy o zavedenie a etablovanie pojmu „sexuálna menšina“ ide o tichú mediálnu manipuláciu verejnosti, ktorej podľahli mienkotvorné médiá (najmä denník Pravda), a spomedzi mnohých, aj tento bloger (prvý a tretí odsek blogu):
http://kritickemyslenie.blog.pravda.sk/2015/03/05/preco-neuznat-homomanzelstva
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/354834-prokuratura-knaz-rastislav-baka-nemal-nenavistnu-kazen-a-neporusil-zakon
P.S. Na základe toho, že (admin):  „…spochybňujete práva menšín… a Vaše posledné (!) články  o buzerantoch…“ denník Pravda zablokoval všetky moje blogy, čím porušil moje ústavné právo na slobodu slova, názoru a presvedčenia…
http://www.blogovisko.sk/tento-blog-bol-zablokovany-administratorom.html

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?