Publikované: 16.05.2020

Exkluzívne obsahy Denníka Nenávisť

Maďarsko sa bez EÚ zaobíde. EÚ bez Maďarska nie. Spomienka na Mečiara: „Ak nás nebudú chcieť na Západe, obrátime sa na východ!“ Napokon nás „dostali“ na Západe (aj vďaka Sorosovi/Šimečka).
Poľsko má problém: Nenávisť k Rusku, ale „nemusí“ Nemecko ani Francúzsko a dnes ani EÚ. Česko sa bráni svojou príznačnou diplomaciou. Tak ako vždy. Príznačné pre Českú korunu, tá bola nacistickým Nemeckom pošliapaná, ZSSR ponížená. Za nástup komunistickej ideológie a stalinizmu v roku 1948 v Československu sú zodpovední najmä Česi. A to je vec, za ktorú nie som našim “bratom” vďačný…
Slovensko príliš možností nemalo a nemá ani dnes; znova sa správa „poslušne“. Na zvrchované vládnutie nemá “gule”. Rakúsko si „dýcha po svojom“. Toľko k V-4 dnes.
Ešte väčší blbec, než som si myslel; Denníku N (nenávisť)  prechádza fšetko:

https://dennikn.sk/1894704/orban-sa-naucil-zabit-rivala-ked-ma-prilezitost-kedy-sa-nauci-eu-ako-ho-zastavit/?ref=tit
Ale to sme ešte ako štáty V-4 nevedeli, čo prinesie Lisabonská zmluva a čo EÚ začne  „vyvádzať“. Proti Maďarsku je vedená nenávistná kampaň pre jeho údajnú autokraciu (vládnutie derétmi). Detto Poľsku: Vraj nie je právny štát (reforma justície).
Maďarský premiér („tyran“) ešte minulý týždeň oznámil, že na budúci (nastávajúci) týždeň po víkende chce začať uvoľňovať režim núdzových ochranných opatrení. Nie preto, že… ale preto, že sa tak premiér a jeho vláda rozhodla. Pokračovať mieni podľa stavu vecí Covid v júni…
Orbán ohlásil, že „zvláštnych právomocí, ktoré mu umožňujú vládnuť dekrétmi, by sa mohol, lebo chce, ak sa veci okolo Covid budú vyvíjať priaznivo, mohol vzdať do konca mája.“
K „tyran“ (z rétoriky Orbánovej opozície): Zatkutý, a prepustený muž, András 444 vyhlásil o Orbánovi: „Ste krutý tyran, ale pamätajte, diktátori doteraz zlyhali.“ Maďarská polícia ho zatkla, vypočula a prepustila.
Muž povedal, že s ním polícia zaobchádzala spravodlivo, zdalo sa mu, že ani polícia, ani prokurátor nevedia, ako interpretovať „horor“ šírený v jeho prípade.
András 444: „Napísal som to, pretože ma nebaví zavádzanie, skreslenie, už mám dosť všetkého, čo ohlupuje ľudí, a Facebook je jediný, kde sa môžem zbaviť pary.“
Poznámka: Aj na Slovensku by bolo možné pozatýkať polovicu fejzbúkárov…
Zdroj: https://444.hu/2020/05/13/az-allami-teve-hiradojaban-meg-ma-delben-is-bunozokent-mutattak-be-a-ferfit-akit-kedden-remhirterjesztes-miatt-vittek-el-a-rendorok-de-az-ugyeszseg-szerint-sem-kovetett-el-buncselekmenyt
Ak sa Orbán „na…“ tak ohlási odchod z EÚ. A ďalej rozšíri spoluprácu s Ruskom. Majú spoločné témy: Nacizmus banderovskej Ukrajiny proti národnostným a etnickým menšinám a jadrová energetika a slobodný obchod (bez proti ruských sankcií) a európskych regulácií…
EÚ chce Maďarsku robiť problémy so zadržiavaním tranzitných utečencov zo Srbska (prvá bezpečná krajina) pred maďarskými hranicami na ich ceste do EÚ (späť ich nechce prijať ani Srbsko). Ale tento problém si vyrobila sama Únia…
Maďarsko ale koná a od roku 2016 konalo v súlade s Dublinskými nariadeniami, za ktoré už vtedy bolo EÚ neprávom kritizované.
Problém Maďarska (1) nie je maďarský ale Únie. Tá už vo februári ohlásila Dublin 4, ktorý má miesto povinných kvót zaviesť povinnú solidaritu. České: „Prašť jak uhoď!“
Problém Maďarska (2) nie je maďarský ale Únie; Maďarsko len prosto odmieta devótne plniť každý jej príkaz…
V politike „tyranských dekrétov“ nejde o nič iné, len zrýchlenie rozhodovacích procesov, bez zbytočných „demokratických tančekov“ (Česko), čo nemá nič spoločné s diktátorským režimom.
Maďarský parlament je funkčný, iba v pomere 2 tretiny Orbánovci, ostatok je liberálna opozícia. Do maďarských parlamentných volieb chýbajú dva roky.  Maďarské voličstvo dalo moc Fideszu. Má s tým ktosi „demokratický“ problém? Opozícia slintá po moci.
Poznámka: Putinovský režim nie je porovnateľný s režimom Erdogana a trebárs Lukašenka. Tobôž s režimom Ukrajiny. Viktor Orbán je silný premiér.
Liberálom: Dajte Orbánovi pokoj. Nie ste kompetentní. To čo Orbán robí a ako to robí, robí to dobre. Okrem toho, “čistí” Maďarsko od Sorosa. Ibaže na to Slovensko odvahu nemá… (zbabelci).
Vytkol to ktosi silnému prezidentovi Macronovi? Alebo Merkelovej (silná kancelárka)? Obom s nadštandardným vplyvom na EÚ? (!) Čia je EÚ? Ich? Alebo naša? kecy. Ide o diktatúru. Násilie medom a bičom.
EÚ pre Covid krízu, pôvodný plán rokovaní a hlasovaní o inovácii Dublinu, odložila na neurčito. Konferenčný spôsob v tejto veci nie je vhodný. Za to ozývajú sa provokatéri a „vrtáci“ sólo alebo v pléne.
Orbán neváha, keď je príležitosť: „Naučil som sa, že keď máš šancu zabiť svojho rivala, tak nerozmýšľaš, ale urobíš to,“ povedal Orbán. Ale, to ho „naučili“ jeho „kati“ (liberáli v EÚ a EK).

Eurokomisárka Jourová pre „demokratické hodnoty EÚ“ je korektná a zmierlivá. Takzvaní „liberálni demokrati“ (sami nevedia, čo to je!) idú nespokojní, krvilační, aj „po nej“… (až mi je jej ľúto).
EÚ a Európska komisia využíva všemožné zástupné dôvody, ako dostať Maďarsko „na kolená“.
Má ísť o odklon Maďarska od demokracie európskeho typu a odmietanie utečencov podľa diktátu EÚ (zástupný dôvod pre kampaň).
O „nič“ nejde, len o to, že Maďarsko je suverénny a zvrchovaný štát. S historickou skúsenosťou Rakúsko-Uhorska. A toto EÚ a jej „dvojjadru“ Francúzska s Nemeckom akosi „uniká“…
EÚ sa bude musieť „stiahnuť“; inak to pre ten spolok, ak si nebude robiť svoju robotu, pre ktorú sme súhlasili so vstupom do Únie, nem dopadne dobre.
Maďarsko sa zaobíde bez EÚ a ak sa to tak vezme, aj NATO. Maďarsko je, a čo je dobre, viac vo V-4 ako v EÚ…
Tá nezvláda ani brexit. Lebo UK. Svojprávne Britské kráľovstvo.
Nadpis tohto článku by mohol byť aj: Nepoučiteľní…

Veľkooké “slávne” rozširovanie EÚ nad rámec EHS neprinieslo a neprináša očakávané dobro pre krajiny V-4 ani Balkán.
Dôvod: Iné kultúrne, náboženské a hodnotové prostredie, odlišné od umelých “európskych” hodnôt európskeho Westernu.
Ukázalo sa to aj na brexite.
V-4, aj Balkán, ak sa rozhodnú, v čom im je EÚ ale bránené, sú spôsobilé vytvoriť európske regionálne spolky, aj s obchodnými dohodami s “dvojjadrom” EÚ (Francúzsko, Nemecko a zvyšok EHS).
Veď sme tu mali Rakúsko-Uhorsko, či nie?
Každý regionálny obchod by mal právo aj na vlastný obranný spolok, aj na prípadné (!) spojenectvo s NATO.
Sloboda je definovaná inak, než ju definuje EÚ
Nemecko bolo porazené v dvoch svetových vojnách. Po tretí raz sa snaží ovládnuť Európu nevojenskou cestou…
Na EÚ deklarovanú “rovnosť” zabudnite.
K Balkánu: Najskôr vnútorne rozbiť a postaviť proti sebe a potom ovládnuť. O tom bola vojna v Juhoslávii, o tom aj Kosovo. Kto rozbil Ukrajinu? Rusi? Už mohla byť s nami. A nemyslím tým EÚ….
A EÚ sa tvári ako dobrá víla.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?