Publikované: 17.03.2020

Exluzívne

Ruské médiá vraj obviňujú Spojené kráľovstvo za vypuknutie koronavírusu: „rozmazania niečoho vo Wu-chane“ a spájajú vírus s novičokom v Salisbury.
Británia bola prvýkrát kontaminovaná touto propagandou na konci januára, dva dni pred potvrdením prvého oficiálneho prípadu v tejto krajine.
Päť dezinformácií zhromaždilo EUvsDisinfo, projekt Európskej služby pre vonkajšiu činnosť (ESVČ), ktorý je financovaný Európskou úniou:
1. Briti „vo Wuhan“ niečo rozmazali rovnakým spôsobom, ako „rozmazali nervového agenta na kľučke dverí Skripalovcov“;
2. Pandémia bola zámerne načasovaná s odchodom Británie z EÚ, aby sa posilnil jej globálny stav;
3. Porton Down, laboratórium Salisbury v strede škandálu spoločnosti Skripal Novičok, „patentoval vakcínu“ pre Covid-19;
4. V súvislosti s vírusom, ktorého „hráči sú britsko-americká aliancia “, prebieha osobitná operácia;
5. Ide o pokus o získanie prístupu na čínske trhy po brexite.
Tri dezinformácie vraj emitoval Sputnik, spravodajská platforma financovaná Kremľom, vytvorená prezidentským dekrétom s cieľom „informovať o štátnej politike Ruska v zahraničí“.
Jeden bol vysielaný na kanále 1, hlavnom ruskom štátnom televíznom kanále, a druhý bol uverejnený v pro-Kremeľskom Svobodnaia Pressa.
Správy o britskom pôvode koronavírusu majú vyvolať paniku.
Americkí spravodajskí spojenci uviedli, že tisíce účtov ruských sociálnych médií začali úsilie o šírenie poplachu v súvislosti s programom Covid-19.
Vo februári na ruskom kanáli Rossija 1, s podobným postavením ako BBC One, sa vysielala špeciálna diskusia za okrúhlym stolom o „hre“ s Covid-19 v politickej diskusnej relácii „The Big Game“.
V programe sa nachádzal Igor Nikulin, mikrobiológ a bývalý „člen Komisie OSN pre biologické a chemické zbrane“. Mal povedať, že vírus bol vytvorený ľuďmi, a že mal na mysli Porton Down „známe zariadenie, ktoré už dlho pracuje s  chemickými a biologickými zbraňami“.
Pozoruhodný je prvotný prístup Borisa Johnsona, ktorý ľahtikársky tvrdil, že UK je na Covid-19 pripravená…
Ale to už EÚ chytala panikam a púrichádzali prvé opatrenia v jednotlivých členských štátoch; USA zastavili leteckú prepravu na osi USA-Európa, pozor (!) blokáda sa netýkala Veľkej Británie, prišla až o týždeň neskôr…
Ale to Trump bohorovne vyhlasoval, že EÚ si s nákazou počína zle, ale USA sú pripravené…
Aj vám sa to zdá byť pozoruhodné?

Na otázku ostatných členov skupiny pán Nikulin povedal: „To je mimochodom to isté zariadenie, o ktorom mám podozrenie, že bolo rozmazané nervovým plynom (agentom) na kľučke dverí Skripalovcov. Možno ušpinili niečo aj vo Wu-chane, Hubei, ako napríklad zábradlie eskalátora v metre – niečo, čo sa tisíce ľudí denne dotýka.”
Ruský dvojitý agent Sergei Skripal a jeho dcéra Julia boli otrávení v Salisbury vo Wiltshire v roku 2018.
Začiatkom tohto roku internetová stránka Sputnik Bielorusko vysielala online videá s doktorom sociálnych vied Dr. Dmitrijom Belyakovom, ktorý tvrdí, že pracoval v Pekinskej akadémii verejných vied.
28. januára – tri dni pred tým, ako Británia formálne opustila EÚ – uviedol Dr. Belyakov vo videu, že „umelá povaha vírusu predstavuje len jednu hádanku. „Puzzle druhej fázy rokovaní s USA, puzzle myšlienky, že Čína musí byť obmedzená, a puzzle skutočnosti, že zostáva niekoľko dní, kým Británia neopustí Európsku úniu a nestane sa ďalším globálnym hráčom.

„Začína nový rozkvet britskej ríše a toto všetko hrá v ich prospech. Británia nafukuje informačne všetky tieto okamihy a stáva sa samostatným uzlom Európskej únie, cez ktorý môže prechádzať tovar.“
4. februára Dr. Belyakov vo videu uviedol: „Celá hystéria s koronavírusom je informačná a psychologická operácia založená na umelom teréne“.
Pokiaľ ide o Západ, povedal: „Bez ohľadu na to, koho objímate alebo bozkávate vo verejných priestoroch, ak sa ľudia zodpovední za tieto činnosti na druhej strane rozhodnú, že vírus by sa mal objaviť v Bielorusku, objaví sa.“
„Verím, že … môžete súhlasiť alebo nesúhlasiť … že prebieha špeciálna operácia. Hráči sú britsko-americká aliancia, ako ich nazývam. Okrem toho je Británia teraz slobodnou krajinou, jej ruky sú teraz uvoľnené od materiálnych strát, ktoré teraz vzniknú v EÚ: Existujú prepojenia jedného reťazca. Nepozerajte sa na také vážne procesy osobitne. Vidíte, dokonca aj osoby, ktoré teraz vedú Britániu, Boris Johnson …”
“Teraz dochádza k hospodárskemu kolapsu, opúšťajúc Úniu.“ Lebo Covid-19.
O niekoľko dní neskôr Sputnik Bielorusko vysielal diskusiu medzi Alexejom Avdoninom „expertom z Inštitútu pre strategické štúdie“ v Bielorusku, a Anastasiou Miksyukom „expertom na medzinárodné vzťahy“.
Pán Avdonin prirovnal koronavírusovú krízu k ópiovým vojnám v 19. storočí a uviedol, že „v tom čase sa Čína… snažila neposkytnúť Britom prístup do čínskych prístavov“, ale že Briti získali prístup do prístavov s ponukou pomoci od závislosti na ópiu.

Hostiteľ odpovedal, že „v tom majú obrovské historické skúsenosti“, a slečna Miksyuk odpovedala: „Áno, milujú to. Myslím, že to bol Churchill, ktorý povedal:
„Anglicko nemá priateľov ani nepriateľov. Anglicko má iba svoje obchodné záujmy.“ Akoby tiež s anglofónnymi USA súrodenci boli…
Edward Lucas, bezpečnostný expert na ruské dezinformácie: „Existuje rozdiel medzi tým, čo Rusi hovoria o koronavíruse v anglickej jazykovej verzii Sputniku a ostatných jazykových verziách (Bielorusko). Preto Putin „o ničom nevie“.

„Porton Down je vždy v ich očiach; [im] Porton Down je zlým tajomstvom a chcú prinútiť Rusov, aby si mysleli, že na Západe sú veľmi zlí ľudia. Cieľom je vystrašiť svojich vlastných ľudí, zdiskreditovať Západ pred Rusmi.“
Hoops! Porton Down je predsa laboratórium so svojou známou nechvalnou povesťou…
Znásobenou incidentom Skripaľovci a novičok v neďalekej blízkosti Porton Down.
Ktosi sa pokúsil do aféry s novičokom zatiahnuť Česko.
Ale prezident Zeman, ako „ruský agent“ to nebol.
Fabulácia o pôvode Covid-19 nemusí mať ďaleko od pravdy; preniesť ho ako novičok do Číny, technicky a logisticky, by nebol až taký problém…
No, ak kto chce, dočítajte. Spracované podľa:
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8120505/Russia-blames-BRITAIN-coronavirus-outbreak.html
Ibaže, v každom prípade, ten kto by mal a bude vysvetľovať, hoci aj ďalšími obvineniami Ruska, nie je Putin ale establishment „slobodnej“ Veľkej Británie.
Aj obviňujúce útoky sú vysvetlením…
Áno, na webe a fejzbúku kolujú všakovaké „konšpiračné“ chýry a „dezinformácie“. Priebežne Googlom a fejzbúkom „ošetrované“.
Stav v slobodnej Británii dnes:
Hlavný vedecký poradca britskej vlády dnes odhalil, že v Spojenom kráľovstve bude v súčasnosti pravdepodobne až 55 000 prípadov koronavírusu, pretože oficiálne vládne štatistiky tento počet stanovili na 1 950 – skok o 407. Sir Patrick Vallance potvrdil modelovanie šírenia choroby v Británii ukázal, že pri každej smrti bude pravdepodobne 1 000 pozitívnych prípadov.
Podľa najnovších oficiálnych štatistík je počet obetí na 55, čo znamená, že je to „rozumný druh“, ktorý si myslí, že v súčasnosti je na celom území viac ako 50 000 prípadov.
Minulý týždeň vláda odhadla, že počet prípadov bude pravdepodobne medzi 5 – 10 000.
Dnes ráno, 17.3. od 9,00 bolo asi 50 442 ľudí testovaných na koronavírus, pričom 1 950 testov bolo pozitívnych a 48 492 testov bolo negatívnych.
1,20.000 ľudí by mohlo zomrieť, tvrdí vláda, pretože úmrtnosť britských koronavírusov sa zvyšuje zo šesťdesiat na 71 – vrátane Británie je najmladšou obeťou, 45 rokov, a infekcie stúpajú o 407 na 1 450, ale skutočný počet by mohol byť viac ako 70 000
USA pre tiež rýchly koronavírus majú problém s pokračovaním prezidentských primárok. Ááách, tí Rusi…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?