Publikované: 02.04.2020

Experti na ľudské práva

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová sa obrátila na ministra zdravotníctva Mareka Krajčiho (OĽaNO) v súvislosti s obmedzovaním práv rodiacich žien počas pandémie nového koronavírusu.
Expertka na ľudské práva:

https://domov.sme.sk/c/22373908/ombudsmanka-upozornuje-krajciho-na-dodrziavanie-prav-pocas-porodov.html
Ombudsmanka vychádza zo správy osobitnej spravodajkyne OSN proti násiliu páchaného na ženách, ktorá vyzvala štáty, aby garantovali právo žien na sprevádzajúcu osobu pri pôrode.
Ombudsmanku treba preškoliť z definície pojmu základné ľudské práva a práva. To sa ale malo stať už dávno! Pravdou je, že odborníčka na obchodné právo nemôže byť zároveň aj expertkou pre zložitú a komplexnú problematiku základných ľudských práv a slobôd!
Mária Patakyová chronicky nezvláda funkciu verejnej ochrankyne práv.
Viacero poznatkov s narábania so zákonom o verejnom ochrancovi práv svedčí o tom, že Mária Patakyová je trvale a nenapraviteľne nekompetentná!
Nekompetentnou je aj nemenovaná osobitná spravodajkyňa OSN. Obe miešajú jablká s hruškami.

Toto je ďalší „expert“ na ľudské práva OSN: http://www.blogovisko.sk/expert-osn-na-ludske-prava-kritizuje-operacie-na-greckych-hraniciach.html

Sprevádzajúca osoba, počnúc otcom dieťaťa, nie je základné ľudské právo rodičky ani otca dieťaťa či tretích osôb.
Ide výlučne o ústretovú možnosť, láskavosť, v priamej kompetencii pôrodnice.
V čase Covid-19 platia všeobecné obmedzenia základných ľudských práv, medzi ktoré patrí aj zásada: Čím menej osôb sa motá v zdravotníckom zariadení, tým lepšie pre pacientov, zdravotnícky personál a spoločnosť.
Požiadavka ombudsmanky je chucpe (v hebrejčine drzá bezočivosť!).
Ombusdsmanka koná v rozpore so zákonom o verejnom ochrancovi práv, proti záujmu spoločnosti a zákonu o ochrane verejného zdravia! Okamžite odvolať!
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2007/355/20180701
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2001/564/20150901.html
Ak si spoločnosť a iniciatívno-aktivistické „slobodné a nezávislé“ ešte aj „liberálne“ médiá všimli, že minister školstva nemal na tlačovke rúško, mali by s poukazom na oba zákony, bezodkladne konať! Právo rodičky byť sprevádzaná nie je ani základné ľudské právo ani doplnkové právo, lebo také právo nepozná zákon.
Takéto právo nemá oporu v Listine základných práv a slobôd ani v Ústave SR. Nie je definované ako základné ľudské právo.
„Ombudsmanka preto ministrovi odporučila, aby prijal adekvátne opatrenia, ktoré zabezpečia všetkým ženám právo na kvalitnú zdravotnú starostlivosť rešpektujúcu základné práva a slobody, vrátane práva rodičky na sprevádzajúcu osobu počas pôrodu vo všetkých zdravotníckych zariadeniach poskytujúcich pôrodnú starostlivosť počas pandémie.“  Píše Denník SME. Ten denník, ktorý otváral Overtonovo okno pre prijatie pedofílie spoločnosťou. Ten denník, ktorý „volil“ Clintonovú, a aféru Pizzagate označil za hoax a konšpiráciu…
https://www.medipravnik.sk/pravne-clanky/kto-moze-byt-pri-porode-292/
Poznámka
: Hokej v odlíšení základných ľudských práv od práv majú údajní „experti“ na ľudské práva počnúc „vysokými komisármi“ OSN až na „expertné“ úrovne EÚ a jej členských štátov…
Poznáme základné ľudské práva a akcesorické (doplnkové) práva k základným ľudským právam, ktoré sa nadobúdajú zo zákona, ak také právo zákon pozná…
Ak je také právo v súlade a nie v konflikte so základnými ľudskými právami a ústavou, na vznik akcesorického práva je potrebný zákon a k nemu politiká vôľa zákonodarného zboru.
Poznámka (paradoxy ústavného práva): Za súladný s ústavou (nález ústavného súdu) môže byť samotným ústavným súdom aj proti ústavný zákon, ktorým je potratový zákon a v ňom čierna diera v podobe 12-týžňovej „liberálnej“ slobody tehotnej ženy…

Mária Patakyová a jej predchodkyňa Dubovcová, mávali dúhovými vlajkami z okien kancelárie Úradu verejného ochrancu práv a štvali Dúhový prajd proti vláde, ktorá týmto osobám údajne odopiera údajné základné ľudské právo na manželstvo.
Pozor! Manželstvo nie je základné ľudské právo! Takým nie je ani registrované partnerstvo.

Jediným základným právom rodiacej ženy je štátom, ústavou a zákonom garantovaná štandardná pôrodná a post pôrodná zdravotná starostlivosť s príslušenstvom.

Verejná ochrankyňa práv “pácha” neprípustný “ľudsko-právny” aktivizmus v rozpore s dikciou zákona o verejnom ochrancovi práv a proti duchu tohto zákona.
Žiadam „ombudsmanku“ Patakyovú, aby odstúpila!
Títo ultra ľavicoví liberáli progresívnej neomarxistickej ľavice urobia (a robia!) základné ľudské právo aj z vodičáka alebo rybárskeho lístka…
Zároveň odporúčam novej vláde, keďže to neurobila predošlá vláda, aby vykonala potrebné kroky na odvolanie verejnej ochrankyne práv.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?