Publikované: 18.06.2014

Fašizmus stratený v preklade

Na stránke ukrajinského veľvyslanectva v USA sa objavila veta, ktorá zdvihla celý civilizovaný svet do pozoru. Pri komentári na jej webovej stránke k udalostiam na východe Ukrajiny pripísanom súčasnému premiérovi Jaceňukovi nazval autor ľudí na východe Ukrajiny “podľuďmi” (v originále subhumans a z nemčiny to desivo dôverne poznáme ako Untermenschen).

Jaceňuk/Himmler

Jeden obrázok vydá za tisíc slov.

Keď v roku 1924 vo väzení písal najväčší masový vrah a šialenec v dejinách svoje slová do biblie nenávisti Mein Kampf:

 • “…to vidieť na tej rase, ktorá bola a je nositeľom ľudského kultúrneho vývoja, totiž na Árijcoch.”,
 • “…tak bola prítomnosť menejcenných ľudí jedným z hlavných predpokladov pre vytváranie vyššej kultúry. “,
 • “A tým započne boj proti svetovému židovskému nebezpečenstvu aj tam. A práve národno-socialistické hnutie musí…neustále dookola poukazovať na skutočného nepriateľa dnešného sveta.”
 • “Je treba preskúmať všetky zväzky a zhodnotiť ich použiteľnosť z tohto hľadiska. Ak sa niekedy v Európe nárokovala pôda, mohlo sa to byť jedine na úkor Ruska. Potom sa musí nová Ríša dať na pochod cestou niekdajších rádových rytierov, aby nemeckým mečom vybojovala nemeckému pluhu hrudu a dala národu tunajší chlieb.”,

v plnej miere ich naplnil v druhej svetovej vojne genocídou Židov a Slovanov, bytosťami, ktoré pre neho neboli ľudskými bytosťami, boli škodlivou zverou, ktoú treba zlikvidovať, alebo podradnou rasou, Untermenschen, subhumans, ktorej existencia spočíva len v službe vyššej árijskej rase a keď jej užitočnosť pominie, môže byť zlikvidovaná. Túto úlohu zadal svojim verným jednotkám SS, na čele s Heinrichom Himmlerom. Rovnako ako dnešná ukrajinská Národná garda, v ktorej jadre sú fašistické oddiely príslušníkov Pravého sektora, aj oddiely SS zabíjali každého, kto sa im priplietol do cesty podľa rozkazov svojho najvyššieho veliteľa, čistili krajinu pre príchod vyššej rasy.

Podľa CNN  premiér Jaceňuk doslova v originále povedal: “They lost their lives because they defended men and women, children and the elderly who found themselves in a situation facing a threat to be killed by invaders and sponsored by subhumans,” he said. “First, we will commemorate the heroes by wiping out those who killed them and then by cleaning our land from the evil.
“(Oni) stratili svoje životy, pretože bránili mužov a ženy, deti a starcov, ktorí sa ocitli v situácii, keď čelili hrozbe zabitia útočníkmi a v situácii vyvolanej podľuďmi,” povedal. “Najprv si pripomenieme hrdinov likvidáciou tých, ktorí ich zabili a potom vyčistením našej krajiny od zla.”

Nebudem špekulovať, či sa stratili slová v preklade, či povedal “subhumanes” alebo “inhumans” ako to veľvyslanectvo neskôr na svojej stránke opravilo, zabíjanie, ktorému je vystavené obyvateľstvo východnej Ukrajiny, je najlepším dôkazom skutočných zámerov vlády Ukrajiny. Genocída, čistenie územia, vysťahovávanie ľudí z ich domovov, predaj ich pôdy firmách ako Shell či Burisma Holdings pre jej využitie na ťažbu ropy a zemného plynu dávajú skôr za pravdu pôvodnému významu slova, ktoré sa pri premiérovej reči objavilo. Rusi su podľudia, sú rasou určenou na likvidáciou, alebo na službu svojim pánom, vládnúcej vyššej rase.

Pochybujem, že niekto môže myslieť vyššou rasou Ukrajincov, tí umierajú rovnako ako Rusi. Dnes už je vyššou rasou ten, kto má viac peňazí, rakiet a moci. Vyššia rasa sú dnes ľudia pri moci, ako je Jaceňuk, Porošenko, Avakov, Jaroš, či predstavitelia firmy Shell alebo syn viceprezidenta USA Biden sediaci spolu s bývalým poľským premiérom Kwasniewskim vo vedení Burisma Holdings. To sú dnešní nadľudia, to sú tí, ktorí rozhodujú jedným škrtom pera o osudoch a doslova o životoch miliónov ľudí.

Iróniou osudu je, že udalosť pri ktorej sa premiér Jaceňuk slobodne a bez vytáčok vyjadril čo si o svojich spoluobčanoch myslí, možno nakoniec prebehla úplne inak. Lietadlo IL-76 podľa niektorých zdrojov nezostrelili povstalci, ale jedna z dvoch ozbrojených jednotiek vlády na letisku…

Svet mlčí a ľudia naďalej umierajú. Vlastne nie – to predsa nie sú ľudia, to je podradná rasa, prasatá, podľudia. A ich predsa nie je škoda. Nakoniec sám premiér Jaceňuk povedal, že zem od tohto zla podľudí treba vyčistiť. Tak načo protestovať?

Zdroj:
CNN
http://edition.cnn.com/2014/06/15/world/europe/ukraine-crisis/?hpt=hp_t1
Dnešná stránka amerického veľvyslanectva v USA so zmeneným slovom
http://usa.mfa.gov.ua/en/press-center/news/24185-mi-uvichnimo-pamjaty-gerojiv-ochistivshi-nashu-zemlyu-vid-nechistiarsenij-jacenyuk-u-spivchutti-ridnim-i-blizykim-zagiblih-vojiniv-u-lugansyku

 • SlabéVýborné (+10 skóre, 16 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

3 Komentárov

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Súdruh Poláček účelovo nezaregistroval, že Putinovci podporovatelia na východe Ukrajiny a na Kryme sú kriminálnici a ľudská lúza.

  1. Ty si dôležitý ako moja sučka, čo tu súdružkuješ?

 2. Ahoj mne sa Tvoj článok páčil, ale myslím si, že trochu si hysterický v posudzovaní faktov, ani nevieš či použil také slovo či inaké, a nakoniec nemuselo ísť ani o taký význam ako si mu ty dal. Keď niekomu poviem že je “odpad” alebo mu poviem že je “podčlovek” aký je v tom rozdieľ? Ináč ja si myslím, že ten Jaseňuk je divný, neplatia za plyn a ešte ho kradnú a furt len vyskakujú. Veď im v sobotu poslala EÚ peniaze tak čo ten dlh rovno nezaplatia a nedržia huby. Ja to vnímam ako ekonomický problém, je tu veriteľ a je tu prachsprostý dĺžnik, nech platia účty a potom vyskakajú. Poláček maj sa pekne.  

 3. Subhuman znamená neľudský, nehumánny, zverský /čo sa týka správania/. Autor článku sa sám stratil v preklade.

Komentárov 1 - 3 z 3Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?