Publikované: 25.03.2019

Fejzbúk ma znova hodlá zablokovať?

Dôvodom má byť tento raz jeho upozornenie, že priateľstvá mám získavať len s tými používateľmi fejzbúku, ktorých osobne poznám. Skúša ma. Fejzbúku už neverím. Reagoval som (jadro článku šlo ako moja správa, odpoveď, na dožiadanie fejzbúku…)


„Ak by som žiadal o priateľstvo len tých používateľov fejzbúku, ktorých osobne poznám, mal by som celkom troch-štyroch fb priateľov. Kto sa osobne pozná so svojimi stovkami a tisícmi priateľov na fejzbúku?
Zmysel priateľstiev na fejzbúku je získavať priateľov, kontakty a názorovo príbuzných abonentov fejzbúku.
Vlastnú rodinu na fejzbúku nemám. Fejzbúk sa jej bridí. A s rodinnými príslušníkmi fejzbúkové priateľstvá uzatvárať nebudem. To by bolo “na hlavu”. Údajný hraničný limit je 5 tisíc priateľov…
Naostatok ste ma, píšem fejzbúku, zablokovali na dobu 7 dní v období pred prvým kolom prezidentských volieb, váš automat vyhovel žiadostiam mojich názorových oponentov, udavačov, fejzbúk slepo vykonal a to bez toho, aby mi umožnil reagovať a veci si preveril…
Fejzbúk tým nepriamo ovplyvňuje výsledky prezidentských volieb.
Idete sa o to pokúsiť znova?
Ostáva 5 dní do druhého kola prezidentských volieb na Slovensku.
Vaše konanie považujem za cenzúru a obmedzovanie „voľného pohybu“ v rámci fejzbúkového „Schengenu“.
Upustite od svojho konania, je v rozpore s Ústavou, zmluvou o EÚ, Ňou deklarovanými hodnotami EÚ a tiež Ústavou a právnym poriadkom SR.
Fejzbúk robí „poriadky“ na fejzbúku v opore o jeho „pravidlá fejzbúkovej komunity“. Mám ich preštudované a nenašiel som v nich nič, čím by som sa voči tomuto poriadku a všeobecne platnému právnemu poriadku EÚ a Slovenska kedykoľvek previnil.
Fejzbúk sa mi dokonca v troch prípadoch ospravedlinil za omyl a nedorozumenie, ale už ext post. Blokovanie ale naplnilo jeho účel.
Fejzbúk robí opatrenia, ktoré by nemal a nerobí, ktoré by mal (represia násilia, nenávisti, zloby, animozity… hate speech, kyber crime, kyber hate, hate crime…)
Fejzbúk sám, v tom, čo má a nemá robiť, nemá jasno.
Stará sa už aj do zoznamu vašich a mojich fejzbúkových priateľov. Spreneveruje sa tým svojmu sebou deklarovanému pôvodnému účelu a zmyslu sociálnej siete fejzbúk, knihy tvárí…
Ale hlavne “ryžuje” zisky…
Si myslím, že každý registrovaný používateľ fejzbúku by mal byť účastný na ziskoch fejzbúku ako tiež konečný užívateľ benefitov (zlomky percent zo zisku ako akcionár fejzbúku).
Som gramotný, svojprávny a so svojimi priateľmi naložím ako slobodne uznám za vhodné, nepotrebujem k tomu tútora, dohľad, dozor ani protektorát.
Fejzbúk robí všetko preto, aby sám seba znemožnil a zlikvidoval.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?