Publikované: 11.03.2014

Fico je iba krôčik od Mečiarovej zloby : „Takú ti jednu je..em“ !

Gorila Fico prosí občanov : „Nevysťahujte ma z Gorilieho bytu“ ! Toto je pointa nezvládnutého rozhovoru Fica s Radom Prochazkom v nemenovanom rádiu.

„Neťahajte Smer do kauzy Gorila“.

Veta predsedu neštandardnej strany, ktorá dala do pohybu už pripravené väzenské cely, agentov, obchodníkov s informáciami, novinárov ba i politikov. Po necelých troch rokoch od socialistického puču Ficovcov, ktorý možno pokojne prirovnať k puču Gottwaldových komunistov, zostali tri skúsenosti a jedná nehybnosť.

Väzenské cely, klietky, ktorými sa deň po dni vyhrážal zlostný opozičník Fico, svojich vtákov  nenašli. A ani nenájdu.

Dve tretiny spisu označila Iveta Radičová za „beletriu“ a každý autor rozumie, že na konci „tvorivosti“  býva honorár. Aj pri tejto, na objednávku“ písanej beletrií bol tiež, ibaže sa vymykal všetkým zvyklostiam sadzobníkov.

Pri tejto kauze, ktorá naivnosťou ľudí, vrátila moc komunistom od Fica je jasne prítomné španielske príslovie. Slová a perie ľahko odnesie vietor. Po domácky vyrobený dodatok dnes dokladuje infláciu slov, kde pointa tejto komédie je jednoduchá. Zmena politických a spoločenských pomerov. S rovnakým klamstvom od Gottwalda spred šesťdesiatich ôsmych rokov – „Budeme pokračovať v demokratických tradíciách Masarykovej republiky“ – prichádza druhý komunista Fico. Neverím, že by ľudia nenaleteli druhýkrát tomuto krutému žartovaniu. Nie, že by ich bolo viac, ale preto, že tí ostatní si hovejú v presvedčení rovnakom, ako prívrženci pravice v roku 1946.

Jedná nehybnosť. Ňou je Róbert Fico. Od chvíle, keď sa prevalila informácia, že bol v inkriminovanou byte s Haščákom a Colou, byt na Vazovovej neopustil. Stál sa jeho stálym výstavným inventárom. Na potešenie pastierov Goríl, ale hlavne na ich blahobytný a  rozkošný pocit beztrestnosti.

Áno, Fico veľmi presne na samom začiatku naformuloval odpoveď, aby neťahali Smer do Gorily. Nie jeho, osobne. On totiž z bytu na Vazovovej nielenže nevyšiel, on dnes prosíka, aby ho nikto z neho nevysťahoval, pretože na vetre by mu „perie“ uletelo. Príbeh o nahom cisárovi poznajú aj dospelí ľudia. Deti vedia o ňom čosi viac. Pravdu videnú a povedanú.

“Počúvaj, ak sa ma to ešte raz opýtaš, takú ti jeb..m“ !

Moderátor nemenovaného rádia mal tú možnosť dostať Fica do bodu, ako svojho času iný novinár Mečiara. Nevyužil ju.

Rozhovor argumentujúceho a pravdu hovoriaceho Rada Procházku a tradíciu udržiavajucého klamára Róberta Fica vrcholil. Posledná odpoveď Fica znela : “Ľudia o mne všetko vedia” !
Iba tri minúty predtým na jednoduchú otázku – “Boli ste, pán Fico, v byte na Vazovovej” – áno – nie – NEODPOVEDAL !
Stačilo, po krátkom vykreslení rozhovoru medzi Ficom a Haščákom, položiť doplňujúcu otázku o dlhotrvajúcej ochote Fica odmeniť Haščáka 500 miliónmi za svojim spôsobom bezcennú Dôveru prostredníctvom privatizácie Telekomu a občan by konečne „videl“ mladšieho Mečiara v repríze.

“Počúvaj, ak sa ma to ešte raz opýtaš, takú ti jeb..m“ !

Róbert Fico ani dnes neodpovedal, ibaže volič dnes pochopil, že Gorilu Fica zviera strach, aby ho z gorilieho bytu nevysťahovali.

  • SlabéVýborné (+53 skóre, 53 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?