Publikované: 09.03.2016

Fico má absťáky pre zhasínajúcu fajku

Čo je to stabilná vláda? Toto často skloňované spojenie si Robert Fico osvojil ako modlitbu z čias svojej birmovky. Samozrejme, že vláda s jedinou stranou, ktorá je ochotná rokovať, by bola preňho najlepšia, no Smeráci asi chýbali na hodinách matematiky, keď vyučovali jej základy. SNS k zostaveniu vlády totiž nestačí a s Mariánom Kotlebom sa Fico odmietol baviť. (Otázne je, či by sa s ním vôbec bavil Kotleba)…Taký luxus si Fico dovoliť nemôže, keď sa chce možno už v blízkej  budúcnosti uchádzať o miesto v Európskych štruktúrach. Danko sa zároveň nechce dostať do pozície variča kávy, je to mladý a až príliš ambiciózny muž na to, aby po jednom volebnom období so Smerom dopadol ako jeho predchodca. Preto by mal čím skôr vziať nohy na plecia a utekať kade ľahšie. Po stretnutí s jedným z oligarchov ťažko povedať, aké úlohy ale musí splniť …

Pre Roberta Fica pravicový zlepenec s SNS nie je zárukou stability v krajine. Prečo potom v nedeľu rokoval Kaliňák s Procházkom? Obzeral sa určite aj po neveste z Mostu-Híd, no tá oficiálne utiekla ešte pred zásnubami. No a svoju vysnívanú ženu KDH stratil Smer vo voľbách, keď neuspela u ľudí a skončila pred bránami parlamentu. Darmo už teraz klope a narieka, prečo v 2010 nepovedala Robertovi Ficovi svoje áno, …už je neskoro.

Cirkevný svätý rok priniesol pády nielen  fanatikom, ale aj arogantným zlodejom. To, že referendum o rodine zafunguje presne naopak, čakal málokto z KDH. No nezabrali ani sociálne balíčky a ohlásené príchody zahraničných investorov. Dôvody sú prozaické, kým v prvom prípade ľudia pochopili, že chcú modernú spoločnosť a nie inkvizíciu, v druhom prípade odmietli populizmus a arogantný korupčný výsmech do tváre.

Koho farby háji Iveta Radičová,  keď uprednostňuje predčasné voľby pred pravicovou vládou s SNS? Je zrejmé, že by len ťažko niesla fakt, že Richard Sulík, ktorý jej mal svojho času držať balónik, vyrástol na premiéra. Slovensko si navyše nemôže dovoliť ďalšie voľby. Ako expremiérka by sa Radičová mohla vcítiť do kože učiteľov a zdravotných sestier, ktorých platy  už roky pripomínajú sociálnu biedu našej krajiny. No a k nej by sa pridružila aj bieda morálna, keby sme na úkor všetkých znevýhodnených a tým mám na mysli samozrejme aj dôchodcov, vyhodili peniaze na ďalšie voľby.

V Smere zaduli poriadne silné vetry. Už pred voľbami cítili príchod hurikánu, lebo brali, čo sa dalo. V médiách sa to hemžilo samými škandálmi. No ten najväčší s názvom Váhostav – Široký naštartoval pád na oko mocného vladára ovládaného oligarchami. Každý vie byť takým milionárom, respektíve miliardárom ako Široký, Brhel, Výboh a zopár “TOP” politikov, keď profitujú najmä na štátnych, vopred dohodnutých zákazkách. Na ministerstvách už teraz chystajú veľké bielenie. Steny sa za štyri roky poriadne zašpinili a bolo by hanbou po sebe pred príchodom nových nájomníkov neupratať.

Pravicová vláda na čele s neriadenou strelou Richardom Sulíkom musí znamenať pre Smer hotové peklo. A muky pri pomyslení, napríklad na Spišiakov návrat na políciu ,už prežívajú aj niektorí funkcionári. Ak by sa začali vyšetrovať korupčné kauzy, medzi ktoré neodmysliteľne patrí aj škandál s DPH, do ktorého mali byť namočení aj Strapatý so svojím spoločníkom  Robertom, znamenalo by to pre chlapcov obľubujúcich jachty a luxus dosť značný problém. Vo finále by to mohlo vyzerať ako v susednom, vyspelejšom Česku, kde si pre politikov bežne prichádzajú chlapci v uniformách. Ktovie, ako sa bude správať Ficov spolužiak, generálny prokurátor…či všetkých utopí v slamke vody, alebo si spomenie na to, kde bol zamestnaný jeho synovec a brat. Ešte len teraz sa budú ukazovať charaktery…keď pôjde do tuhého. A ak prípadná pravicová vláda chce mať hlasy aj v ďalších voľbách, tak sa pozrie na prsty dlhoprstým.

Smerák Igor Choma sa po voľbách na sociálnych sieťach poriadne rozčertil. Nie nadarmo sa hovorí, že trafená hus zagága…no a zagágala…len sa predtým nepozrela do vlastného hniezda…ľudia si podľa neho zvolili do parlamentu klamárov, zlodejov, vydieračov, podvodníkov, odpočúvačov, šňupačov, fašistov, mafiánov, homosexuálov či bývalé prostitútky…a tak to vraj potom bude vyzerať aj s celým štátom. Pán Igor vlastne vymenoval všetko, čo v Smere dôverne poznajú. Ak by niektoré podniky vydali kamerové záznamy, našli by sme v jeho materskej strane aj šňupačov…majú tam aj odpočúvačov – veď Smeráci ovládli celú políciu, justíciu, SIS…homosexuálov majú viac než dosť…je to hotové kakaové kráľovstvo, ale na tom nie je nič zlé, lebo NIKTO nemôže za svoju sexuálnu orientáciu…takže Choma by sa mal v tomto ohľade poľudštiť a zobudiť…Ku klamárom a zlodejom sa vyjadrovať netreba, lebo ľudia im nastavili vo voľbách zrkadlo a preto kúpené prieskumy nezafungovali…a ešte na margo mafiánov…nuž, čo je horšie, vykonávateľ,alebo ten kto si služby  mafiánskeho charakteru objedná? Chlapci zo Súmračnej odpoveď poznajú…veď ich dvorná bezpečnostná služba a jej majiteľ, mimochodom dôverný priateľ minimálne dvoch ministrov, by vedeli rozprávať…

Človek musí dozrieť, aby pochopil, kde pramení zlo…Kým ho nezažije na vlastnej koži medzi ľuďmi o ktorých bol presvedčený, že môžu byť prínosom pre túto spoločnosť, nepochopí podstatu…je potrebné to vidieť na vlastné oči, aby sa poriadne otvorili. Je čas na zmenu! Len sa obávam jednej veci, že tí ktorí sú vydierateľní, (lebo Smeráci majú na každého niečo, čo ukrývajú v šuflíkoch), sklopia uši a v tichosti sa k nim buď pridajú, alebo budú robiť na príkaz všetko pre to, aby sa prípadná nová pravicová vláda rozpadla. Moc, intrigy a peniaze robia veľa a v slovenskom parlamente to inak doposiaľ ani nefungovalo…

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?