Publikované: 26.05.2020

Fico má pravdu

Ľudsko-právny štandard nemožno znižovať, ak tak neukladá zákon, a ten nie je v rozpore a konflikte s prvou časťou vety, teda ústavou.
Ľudské práva a slobody možno obmedziť na dobu nevyhnutnú, len zákonom, ak také obmedzenie alebo krátenie, nie je v rozpore s ústavou.


https://www.ta3.com/clanok/1184099/tb-r-fica-o-socialnych-opatreniach-aj-o-konkurencii-v-smere-sd.html

Ľudsko-právne a z ústavy, ako aj teórie práva v časti právne istoty zákona je vylúčená aj „flexibilita“ zákonníka práce. Zákonník práce je zákon! Nepoznám „flexibilný“ zákon. Taký zákon je proti ústavný.
Zneisťuje právne postavenie pracujúcich. Pojem „flexibilita“ zaviedla už Radičovej anti sociálna „liberálna“ vláda.
Iné, prijateľnejšie postavenie, má: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kurzarbeit
Liberáli znova potvrdzujú, že práva zamestnávateľov sú nadradené právam a slobodám pracujúcich, a že obchodné záujmy sú nadradené ľudským právam (nedele bez obchodného ruchu). A ešte to skrývajú a stavajú “akože” za práva ľudí (z hlavy na nohy)!
Ich ľudsko-právny liberalizmus je samé zlo!
Postavte si 2 percentá pre NATO proti 13-tym dôchodkom. A vyberte si. Koľko rusofóbnych militantov a koľko pracujúcich a dôchodcov žije na Slovensku?
Niektoré pracovné skupiny podľa zamestnávateľov majú 13-te aj 14-te platy, pri produktivite práce na Slovensku, často vyššej, než v Nemecku a vo Francúzsku.
Vyhýbanie sa slovenskej vlády (liberálny zvádžzač SaS) rokovaniam s partnermi a tripartitou je hrdelný ľudsko-právny zločin!
Aj vďaka Smeru bola minimálna mzda zavedená ako súčasť ústavy! Stala sa ľudským právom odvodeným od základného práva na dôstojný život od počatia po prirodzenú smrť! Jej znižovanie by predpokladalo otvorenie ústavy a zrušenie ústavného zákona a tým aj tohto ústavného práva!

Vedzte, že Fico je kvalifikovaný trestný právnik, potenciálny ústavný právnik a zastupoval Slovensko aj na Európskom súde pre ľudské práva.
Ficove požiadavky a výzva pre Odbory a Jednotu dôchodcov Slovenska, sú aj v súlade a opore „krik“ ľudsko-právnych aktivistov, po rovnosti práv v EÚ..!
Podobnú hodnotu v debate majú útoky vedné proti osobe Róberta Fica.
A negramotnosť novinárskej obce.

V debate s novinármi natrafíte aj na miesto, kde Fico vidí hrozbu oslabenia demokracie a ľudských práv takto: „Matovič pre  voľbami rozdával kávu a čaj tým, ktorí protestovali a blokovali dopravu a, dnes ich ide zatvárať!“
Alebo „odobranie rozhodovacej imunity sudcom“ a to je čo? Poľská cesta?
K hodnotovým otázkam: Fico má platný potratový zákon za dobrý. Z seba ho v časti úplne liberálneho prvého trimestra mám za flagrantne (!) za protiústavný!
V otázkach nedelí a obchodného pokoja patrím (aj Fico) k 78 percentám za voľnú nedeľu. K prokuratúre (zhoda s Ficom): Generála by si mali voliť výlučne prokurátori. Novelou zákona dochádza k otvoreniu cesty jednej osobe (lex Lipšic) a pokračovaniu politizácie prokuratúry; jej sloboda a nezávislosť á la Lipšic a spol.
Ctené občianstvo: Vládna koalícia vás klame, je nebezpečná a ešte aj militantná. Ide proti Slovensku a ľuďom.
Máte, máme, medzi sebou (aj časť voličtva!) neskutočné a zákerné zlo.
Sú to aj osoby, s ktorými sa stretávate a na seba usmievate vo výťahoch, na ulici a v obchodoch; to sú dobré a zlé, janusovské, bonusy ochrany tajného aktívneho volebného práva.
Značná časť voličstva je od nástupu koronakrízy rozčarovaná.
Opozícia “vhupla” do vlády nepripravená. Na stole má ústavný problém s so štátnou povinnou a dobrovoľnou “kontrolovanou karanténou a príslušenstvom, vo veci právo na súkromie (Ústava a legislatíva).

Tu niet čom. Každá diskusia je len diskusia. Bez relevantnej právnickej a ústavno-právnej, ľudsko-právnej validity.
Z otázok médií ešte raz konštatujem, že väčšina novinárov je neskutočne hlúpa a negramotná.
A stále majú navrch liberáli a ani sa svojou ideológiou netaja!
Zamysleli ste sa nad mierou svojej tolerancie? Kam až…?
To je chucpe!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Už skôr tušený a zistený rozkol v strane Smer sa po dobu jeho pobytu v opozícii potvrdil:
https://www.ta3.com/clanok/1184131/tb-p-pellegriniho-a-podpredsedov-smeru-sd-o-predsedovi-r-ficovi.html

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?