Publikované: 07.09.2019

Fico, Mazurek a rasizmus

Senát Najvyššieho súdu na čele s liberálnym sudcom Paludom (v minulosti kandidoval za stranu SaS), ktorý odsúdil poslanca ĽSNS Milana Mazureka na peňažný trest 10 000 eur, teda svojím rozhodnutím, obrazne povedané, odsúdil aj takmer všetkých obyvateľov Slovenska.
https://www.hlavnespravy.sk/fico-ma-pravdu-organy-cinne-v-trestnom-konani-sudy-zrejme-rozhoduju-podla-zelania-liberalnych-medii-odsudenim-mazureka-boli-nepriamo-odsudeni-aj-takmer-vsetci-slovaci/1878544

”Ak sú naše orgány činné v trestnom konaní a súdy, takí aktívne pri výrokoch, očakávam, že sa budú rovnako aktívne zaoberať výrokmi pána Trubana o drogách pred mladými ľuďmi, alebo vážnym podozrením, že s drogami obchodoval.”
Predseda PS Truban mal mať už za sebou prinajmenšom podanie vysvetlenia.
Stojím za Ficom. Vecne. Nie obrazne. Ide o nechutne a nevkusne falošnú hru a hon na predsedu Smer-SD zjavne na politickú objednávku liberálov novej neomarxistickej ľavice a euro parlamentnej frakcie liberálov ALDE; tá má za novodobý proletariát všetky „okrajové“ skupiny spoločnosti včítane LGBTIQP osôb a skupín, ktoré liberáli už zjavne “ťahajú” k moci a vláde nad majoritnou väčšinou.

V demokratickej spoločnosti má sloboda svoje miesto. Takzvaná liberálno-demokratická spoločnosť atribút miery vecí slobody nepozná. Pojem slobody v spojení so zmyslom pre mieru vecí, svedomím a zodpovednosťou, nie je totožný so slobodárskym liberalizmom! Liberalizmus je vnútorne vyprázdnený pojem bez obsahu.

Rovnako považujem za falošné pokrytectvo aj protestné hlasy členov strany Smer, predsedu vlády, Danka, Most-Híd, a všetkej suity falošných politikárčiacich politikov a ostatných, vo verejnom mediálnom priestore; kráľ je nahý.
Fica chcú, pre svoje politické benefity potopiť ešte aj jeho vlastní…
Druhým dychom tvrdím, ža za stav vecí v OČTK a na súdoch je spoluzodpovedný vládny kabinet Róberta Fica. Vládu na Slovensku preberá mimovládny sektor liberálov, čo sa jasne zrkadlí na výsledku. Vo veci Mazurek, súd rozhodol aj pod vplyvom tretieho liberálneho “neziskového” sektora a liberálnych médií…
Príliš veľa slobody mimovládkam sa nevypláca ale ostro sa otáča sa proti jej benevolentnému darcovi (vláda, parlament). Na Slovensku vládne takmer totalitná diktatúra liberálneho mimovládneho sektora.

Orgány činné v trestnom konaní konajú na priamy aj nepriamy povel neo liberálov. Sú ako „na gombík“. Poslušné až devótne. Stlačíš, a oni idú…
Vo veciach nenávisti na webe a sociálnych sieťach o tom hovorím a upozorňujem na túto nerovnováhu viacerých policajtov, poverených vyšetrovaním týchto skutkov v prípravnom konaní a prokurátorov…

Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska, Irena Bihariová, manželka Daniela Mila, označovaného ako experta na extrémizmus, po výrokoch Róberta Fica, zakladateľka Iniciatívy Ľudia proti rasizmu, ktorá rozhorčená „nemôže mlčať“ by s manželom mali vedieť, že problém „rasizmu“ má dve roviny:
1. Pravý rasizmus ako priama nenávisť k príslušníkom „cudzej rasy alebo etnika“ (trestný skutok);
2. Nepravý rasizmus ako kontaktný, sekundárny, spôsobený vzhľadom a správaním príslušníkov „cudzej rasy“ (rómskeho etnika) cez ich osobnú a kolektívnu hygienu, hlučnosť, nespratnosť, odťažitosť od práce, bezcieľny, záhaľčivý spôsob života a životného štýlu.
Pridávam vrecizmus; „všetci Rómovia sú rovnakí“, čo tiež zakladá nenávisť z ich strany voči gádžom. Tam dôvodnú, tam nie. Vrecizmus platí aj v “židovskej otázke” a antisemitizme.
Nacionalizmus je spojený s konotáciami vlasť, národ, patriotizmus. Záporné konotácie sú produkt propagandy multikulturtalizmu v nadväznosti na migráciu. Už neplatí: „Cudzie nechceme, svoje si nedáme“. A malo by. Pri rozumnom a selektívnom bezpečnostnom prístupe k cudziemu neautochtónnemu elementu z pohľadu kompatibility osôb migrantov a utečencov z iných civilizačných, kultúrnych a náboženských okruhov.
Xenofóbia je prirodzená ľudská vlastnosť (česká a medzinárodná verejná psychiatrická autorita Cyril Höschl): http://www.hoschl.cz/?pag=1&lang=cz
Národný socializmus (nacizmus) je produkt „ríšskeho“ Reichstagu a Mein Kampf po nástupe Hitlera k moci, založený na nadraxdenom nordickom variante árijskej rasy.
Extrémny liberalizmus novej, progresívnej, liberálnej ľavice, vykazuje znaky liberálneho neofašizmu, vedúcej útok na „bielu luzu“ a majoritnú spoločnosť, ktorú reintegruje, rozdeľuje a hecuje; následne volá po nástrojoch represie, lebo vraj „ľudské práva“. Väčšinová rómska populácia aj tá ostatná majoritná, nemá o tom ani šajn.
Stav hmotných a nehmotných podmienok k sociálnej práci s Rómami a s ich sociálne vylúčenými (znevýhodnenými) komunitami; za svoj stav si zväčša môžu sami.
Ponuka s možnosťami predpokladá záujem adresáta ponuky.
Berú, pýtajú, nedávajú. Nemožno len od štátu brať a nič mu nevracať. A len si sťažovať. Plodia a rodia slabo alebo nezaopatrené deti na obraz svojich rodičov. Zväčša. Mám oslavovať a ďakovať za každú výnimku?
Majú-nemajú vlastnú vôľu, rozum a ambície? Výnimočné rómske vzory?

Som ich občasný pouličný minidarca, rádovo v eurominciach. Podľa svojich práve možností. Od istého momentu dávam len deťom: „Tu máš, choď sa najskôr najesť, až potom zmrzlinu.“ (Máš ho vidieť). Dospelým už nedávam. S ich: „Nemám na lieky“ ma „nepreskočia“.
Ak im dáš raz, máš to v „pracovnej náplni“. Vysvetlil som im: „Ak dám vášmu dieťaťu, ostane vám na lieky.“ Vraj: „Vy ste dobrý človek! Máte dobré srdce!“.
Ako sa to vezme. A ako pre koho. Ostražito zvažujem, či ak im nedám, neurobia zo mňa pedofila.
Poznatok: Dieťa ma pristavilo a pýtalo. Dal som. Vzápätí som zistil, že jeho otec sedí v cukrárni. V deň príjmu dávok. Cestou nazad  som ho videl v Orange. Dieťa ho čakalo vonku. Spýtal som sa ho: „Poslali ste syna pýtať? Budem-nebudem pedofil? Ale veď to sú dobrí ľudia… (tvrdí to aj denník SME).

Uznesením vlády č. 153/91 boli Rómovia s ich samozrejmými ľudskými, občianskymi a politickými právami uznanou slovenskou etnickou menšinou.
Úžasným počinom bola kodifikácia rómčiny (romaňi čhib, rromani ćhib). Má pôvod v strednom indo árijskom jazykovom prostredí; pre účel vzdelávania rómskych detí aj dospelých v ich rodnom jazyku a tvorbu literárnej spisby v rómčine sa o kodifikáciu rómskeho jazyka a reči zaslúžila Anna Koptová; postupne spracoval kolektív Katedry Rómskej kultúry UKF Nitra: http://amariluma.blogspot.com/2011/09/kodifikacia-romskeho-jazyka.html
O prácu s Rómami sa zaslúžili Klára Orgovánová a o takzvanú „Rómsku reformu“ sa čiastočne pokúsil Peter Pollák (OĽaNO). Významom silný je začiatok budovania rómskych komnunitnných centier.
Pre potreby vedy, štúdia rómskej kultúry a sociálnej práce bol vydaný nový Atlas rómskych komunít; zodpovedný garant: Ábel Ravasz Most-Híd:
https://www.hlavnydennik.sk/2019/09/04/podla-ravasza-na-slovensku-zije-okolo-440-tisic-romov-vyplyva-z-atlasu-romskych-komunit/
https://www.minv.sk/?romske-komunity-uvod
https://www.minv.sk/?spravy_rk&sprava=urad-splnomocnenca-otvoril-verejnu-konzultaciu-noveho-atlasu-romskych-komunit
http://www.minv.sk/?atlas_2013
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/socialne-sluzby/socialne-vylucene-spolocenstva/dokumenty.html
https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/rodina-socialna-pomoc/socialne-sluzby/atlas_rom-kom.pdf

OČTK konajú na objednávku liberálov a liberálno-ľavicový extrémizmus „árijsko-nordickej“ skupiny takzvaných „lepšoľudí“ neriešia.

Okrem toho, objektívny pohľad na príčiny rómskej chudoby, založenej aj ich vlastnou mentalitou (genetický kód ich fenotypu) nie je žiaduci.
Pomer hmotných a nehmotných stimulov do rómskeho problému na Slovensku od roku 1990 nie je adekvátny ich hmotnému a nehmotnému výsledku.
Záujem štátu a obsah politík troch vládnych splnomocnencov (Orgovánová, Pollák, Ravasz) v oblasti sociálnej práce, aktivistov a sociálnych pracovníkov, treba chváliť.
Na pozitívny výsledok ale treba dvoch. Darcu a donora (štát, to sme my, majoritná väčšina) a príjemcu (rómske etnikum). Zo strany adresáta a príjemcu niet primeraná odozva.
Toto si myslí väčšina obyvateľstva Slovenska a dozviete sa to v každej krčme.
Okrem toho, množstvo vládnych finančných prostriedkov sa z celého “investovaného” objemu stráca odkiaľsi-kamsi (a transparentnosť výkazníctva typu koľko a kde, plus doklady chýbajú…). Súto len čísla, čísla, čísla…
Okrem toho, terénna a komunitná sociálna práca je namáhavá a nekonečná ako každodenné umývanie riadu.

Prípadné politické spojenie Smer-ĽSNS neriešim. Tobôž nie na objednávku Denníka N, SME a liberálov. Som vedený inak.
Dá sa všeobecne konštatovať, že ĽSNS aj tento rozsudok znova posilnil, potvrdia to aj voliči.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?