Publikované: 28.02.2016

Fico nie je nakoniec ani marketingový mág

Často počúvame, aký premakaný, až neporaziteľný je marketing strany Smer a osobitne Roberta Fica. Faktom je, že Smer úspešne dlhodobo oslovuje veľkú časť populácie. Nie je však neporaziteľný a už vôbec nie dokonalý.
Naopak, dohára. A keď vyprší tento posledný šarm, dohorí aj politicky.

Pozrime sa na posledné marketingové „úspechy“.

Útok na Matoviča
Robert Fico zaútočil na Matoviča podivným spôsobom – a so žiadnym zrozumiteľným obvinením. Sám pritom porušil zákon v priamom prenose vyzradením daňového tajomstva.

Pochybná investícia ako tromf (RKN Global)
Robert Fico slávnostne oznámil dotácie 24 miliónov eur pre „veľkolepú investíciu“ – tlač cestovných dokladov.
Na čokoľvek sa pri tejto „investícii“ pozriete, je zle.

Iné firmy už tlačia pasy na Slovensku a zamestnávajú ľudí, a to bez dotácií. Ak ich umelo vytlačí firma s dotáciami, skončia.

RKN Global nevlastní žiadne patenty, nemá žiadne skúsenosti s touto činnosťou. Firma sídli kdesi v hangári v Dubaji, je prepojená na pochybné ukrajinské firmy, ktorých konatelia boli vyšetrovaní za podvody.
Na tlačovke zakázal novinárom hovoriť so zástupkyňou RKN.

Toto je normálne typ obchodu z tajného šuplíka korupčných dotácií, ktoré končia v alobale. Fico ho z podivných dôvodov vytiahol ako žolíka.

Voda, čo mam drží nad vodou
Robert Fico sa začal biť do pŕs, že „ochráni Slovensko“ pred poľskou firmou, ktorá chce navŕtať vrt a ťažiť vodu. Údajne je to ochrana pred vyťažením strategickej suroviny.
Zároveň dodal, že ak by firma vodu balila na Slovensku a vyvážala ju až potom, tak ju ešte aj podporí (zrejme dotáciou).

No a práve teraz sa štátna banka pod patronátom 2 ministrov zaručila za Širokého Váhostav, po kauze s odpálením dodávateľov pritom minulý rok prudko klesli Smeru preferencie.

O masérovi, ktorému podľa vlastností dokumentu zrejme píše vyjadrenie pre médiá sekretárka predsedu vlády, asi ani nemusím písať.

Robert Fico pritom zaznamenáva prepad aj vo voľbách. Začalo to katastrofálnou prehrou s Kotlebom v Banskobystrickom kraji, pokračovalo prezidentskými voľbami a v eurovoľbách Smer „utŕžil víťazstvo“ s 24 percentami.

V tomto kontexte treba vidieť aj nasledujúce voľby. Môžeme byť veľmi pozitívne prekvapení!

Autor je kandidátom č. 6 strany Sloboda a Solidarita – SaS.

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?