Publikované: 07.07.2013

Fico – peňazí niet, Pán Boh zaplať.

Keď už niet peňazí, zostáva len hlúposť.

Hovoria tuniskí Židia, aby dali vedieť, že peniaze prekrývajú všetky nedostatky života.

Po pravde treba povedať, že sú historické míľniky krajiny, kedy súhrn núl nevytvára iba nebezpečné číslo.

Fakt, že štátu ubúdajú peniaze nie je výmyslom nikoho iného, ako najviac usmiateho ministra financií Kažimíra. To prekvapuje osobitne, lebo obyčajne si človek v takých situáciách zúfa, aby sa myslením oslobodil a našiel riešenie.

Minister sa usmieva, minister sa škerí aj tam, kde ostatní hromžia. Nechápe, prečo mu občan neverí. Osobná skúsenosť, kde sa s odhodlaním moreplavca plavil s ostatnými ministrami okolo mysu Dobrej nádeje potvrdila, že lož je najlepšia pravda. Nikto sa neutopil a všetci ministri vlády mu uverili, že stav životnej úrovne občanov je ten istý, ako v rokovacej miestnosti vlády.

Ospravedlnením veselosti ministra financií môže byť podľahnutie kúzlu tlačovky, kde súdruh Fico trhal rozpočet exministra Mikloša, no nemôže byť poľahčujúcou okolnosťou. Hlavne v reprízach marxistov, ktoré už unavujú nezmyselnosťou opakovania tých istých chýb.

Dosť bolo chýb !

Rázne zavelil predseda na začiatku predlženého víkendu, aby osobným príkladom dal spoločnosti nový impulz na tretej ceste k istotám. Po pravde, pár dni predtým, ešte stihol pochovať horolezcov.

Nie peniaze sú v živote človeka dôležité, ale Duch odkazu.

„Ak sa niekto v tejto krajine osvedčil, tak to boli ľudia z bývalej komunistickej strany“, spomenul si na svoje slová po Novembri 1989 predseda Fico a za pár hodín sa jeho genialita potvrdila.

Toľko obrátení Šavlov na Pavlov ešte svet nepoznal, ako pri oslavách výročia príchodu vierozvestcov, až to volá po prepísaní Biblie.

Jeden marxista držal pri slávnostnom akte obrátenia pravú (!) ruku na mieste, kde iní majú srdce a on peňaženku. Toto neverbálne gesto ľavicového filozofa sa stalo najvýznamnejším symbolom pochopenia hlbokého duchovného odkazu Cyrila a Metoda.

Vraj sa vytráca náboženstvo a s ním aj ľudia, počúvam dlhší čas.

Výročie vierozvestcov ukázalo, aká nefalšovaná radosť a symbióza vytryskne pri oslavách organizovaných pre ľud.

Ľud veriaci voľakedajším modlám prvomájovým i modlám súčasným.

„Bláznovstvo je radosť tomu, kto je bez rozumu, ale umný muž kráča rovno“. Hlása biblické Príslovie 15.21.

„Buď krízu zvládnu štandardné strany, alebo prídu blázni“. Hlása R.F. 16.5.2013.

Hádam sa nenájde jeden veriaci v istoty, ktorý by zapochyboval o „pravde“  R.F.

Veriaci, ktorý ešte netušia o služobnej ceste Róberta Fica do Vatikánu s označením „Utajované“.

Jeho tajní agenti, potom čo doobeda predali zopár nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu, mu podvečer doručili správu agentúry AP s týmto znením :

„Vatikán v roku 2012 zmazal dieru v rozpočte a vykázal prebytok vo výške 2,2 miliardy eur. To je dobrá správa pre Svätú stolicu, ktorou otriasa škandál jej banky“.     

Róbert Fico, na audienciu u pápeža Františka, prichádza s prosbou, aby Vatikán dementoval správu o svojom prebytkovom rozpočte.

Nádej na úspech misie je veľká. Rovnako veľká, ako úsmev ministra Kažimíra pri obhajobe nárastu dlhu štátu, kde keď už niet peňazí, zostáva len hlúposť.

Pápež František musí pochopiť, že keď Fico tvrdí – „Slovensko má najvyšší hospodársky rast, iní majú vyššiu nezamestnanosť aj štátny dlh a vysoké dane sú prínosom pre podnikateľov“ – je to pre veriacich na istoty viac, ako Božie slovo. A Vatikán, so svojim milosrdenstvom, mu nemôže nabúrať plán na celé štvorročné volebné obdobie.

Tí ostatní, mimo spoluobčanov istotárov, budú mať to isté želanie, ako ja.

Želám si byť bláznom, ktorý sa iba usmieva a nič ho netrápi.

 

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 13 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?