Publikované: 04.09.2013

Ficova etuda

Denník SME by sa mal prestať ospravedlňovať  a písať vysvetľujúce komentáre o tom, prečo informuje o Ficovom dlhom bozku, ktorý nedávno vtisol svojej mladej sekretárke. Táto téma nie je bulvárna, pretože jej rozmer nespočíva v tom, že sa Ficovi šmyklo, to je výlučne v kompetencii pani Ficovej. Výpovedná hodnota tejto informácie je obsažnejšia ako len to, že najvplyvnejší muž tejto krajiny má, podľa všetkého, mimomanželský pomer, a teda, môže byť vydierateľný.

 Je dokonca obsažnejšia ako pochybnosti  o tom, či údajný vzťah premiéra Fica so svojou sekretárkou má vplyv na to, že mladá slečna si zo sekretárskeho platu /podľa dostupných informácií robila pred nástupom na úrad vlády sekretárku Ficovi v Smere/dokáže zaplatiť audinu a byt na Dlhých Dieloch. Samozrejme, nemusí to tak byť. Peniaze jej mohol dať štedrý otec, mohla ich zdediť alebo jej ich mohol darovať niekto v igelitke. Nevieme. Napriek zákonu o slobodnom prístupe k informáciám, napriek tomu, že slečna  nepracuje v súkromnej firme, ale je platená z peňazí daňových poplatníkov,  úrad vlády aj slečna Halászová zaryto mlčia a na otázky novinárov neodpovedajú.

Tá celková výpovedná hodnota Ficovej aféry spočíva podľa mňa aj v tom, že Fico už roky hrá divadlo na otca usporiadanej rodiny a šarmantného fešáka, ktorý si nadovšetko ctí ženy. Podsúva imidž politika, ktorým nie je. Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Median tomuto obrazu verí  45% voličov v tejto krajine. Na niečo by som preto rada voličov SMERu upozornila.

 „Čo je na mňa, mi povedzte? Čo môže na mňa použiť? Že som nejakú babu stískal na letisku?“  Podľa spisu Gorila mal tieto otázky klásť s kolou v ruke R. Fico šéfovi Penty J. Haščákovi. Tou babou myslel Fico advokátku Z. Kupcovú, s ktorou ho v objatí odfotili novinári v roku 2004.  Aféru nekomentoval.

Podľa medializovaných informácií sa Fico začal objavovať po boku J. Halászovej už v roku 2010, keď novinári priniesli ich spoločné foto z gay baru. Teraz zverejnili nočné zábery dvojice bozkávajúcej sa v premiérovom aute. Prostredníctvom svojej hovorkyne Fico médiám odkázal, že ide o smiešny príbeh, ktorý nestojí za komentár.   Aféru viac nekomentuje.

Ako si má potom občan vysvetliť , kto nám tu vlastne vládne? Fico – chlap, ktorý sa za bonusy zo štátneho občas pošmykne? Alebo Fico – pápežskejší ako pápež, ktorý každoročne až dojímavo oslavuje Medzinárodný deň žien?

V roku 2009 priniesli médiá jeho citát z osláv MDŽ v Kysuckom Novom Meste. Fico sa v ňom dušuje, že pokiaľ ide o MDŽ, orientuje sa predovšetkým na verejné stretnutia a na pracovisku dáva kvety spolupracovníčkam. „Ale súčasne musím povedať, že ja udržujem tieto tradície aj doma. Marec je zvláštny mesiac, pretože v marci som sa ženil, v marci má manželka meniny a v marci je aj MDŽ. Čiže marec je mesiac troch kytíc do mojej rodiny.“ Dojemné.

Fico nie je nič viac len marketingový produkt. Skysnutý jogurt v peknom obale. A viem si živo predstaviť, ako naplno teraz jeho marketingoví mágovia pracujú na tom, aby vyrobili peknú story o pôvode peňazí, za ktoré slečna Halászová nakúpila. Skôr, či neskôr minimálne na túto otázku budú musieť reagovať.

Kým tí, ktorí vyrobili obal na premiéra, nenapíšu ľúbivý scenár,  Fico nás bude zabávať s tým, ako vyslobodil našich zajatcov z Iránu a ako si v poľskej Krynici prebral ocenenie Človek roka 2012.  A v marci opäť ohúri troma kyticami.

 P.S. Tento blog píšem predovšetkým ako bývalá novinárka, ako žena a ako človek, ktorý dlhodobo rozmýšľa a dlhodobo nechápe vysoké preferencie Smeru.

  • SlabéVýborné (+115 skóre, 129 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?