Publikované: 11.01.2020

Ficova prvá a zabudnutá tlačovka v novom roku

Vraždou Sulejmáního nič neskončilo, situáciu skomplikovala asymetrická udalosť zostrelenia ukrajinského lietadla ako omyl iránskej protivzdušnej obrany.
Mimoriadne významná tlačovka predsedu strany Smer v časti zahraničná a obranná politika Slovenska. Tlačovku som videl. Počul aj dementné otázky novinárov. Na tlačovku sa zabudlo. Vraciam sa k nej, a ponúkam. Premýšľajte:

https://www.ta3.com/clanok/1173176/tb-r-fica-a-j-blanara-o-bezpecnostnej-situacii-na-blizkom-vychode.html
Tu je znovu, pozoruhodný komentár k nej píše https://aeronet.cz/news/ Stručné zhrnutie v tézach (ostatok je v článku): https://aeronet.cz/news/video-robert-fico-vyzval-ke-zruseni-sankci-proti-rusku-kosovo-vzniklo-nelegalne-oznacil-americany-za-kovboje-odsoudil-zavrazdeni-kasima-sulejmaniho-jako-hrube-poruseni-mezinarodniho-prava/
Robert Fico vyzval na zrušenie sankcií proti Rusku, Kosovo vzniklo nelegálne, označil Trumpa za kovboja, odsúdil zavraždenie Kásima Sulajmáního ako hrubé porušenie medzinárodného práva.
V prípade vypuknutia vojny medzi USA a Iránom slovenských vojakov do Iránu bojovať nepošle, dištancuje od kovbojského boja americkej armády v blízkosti Iránu.
Akcia USA nemá nič spoločné s partnerskou Zmluvou o NATO.
Robert Fico sa nebál a pripomenul rok 1938 a Mníchovský diktát, kde poukázal na to, že keby vtedy fungovalo medzinárodné právo, nikdy by nedošlo k rozbitiu Československa.
Pripomenul, že Kosovo vzniklo v rozpore s medzinárodným právom, a preto Slovensko doteraz oficiálne Kosovo neuznalo ani neuzná.
Robert Fico dnes neverí americkým dôkazom o Iráne, rovnako ako neveril dôkazom o zbraniach hromadného ničenia v Iraku.
Pripomenul, že Slovensko pod vedením Smeru v roku 2006 odsúdilo vojnu v Iraku ako hrubé porušenie medzinárodného práva a dôkazy, ktoré v roku 2002 a na začiatku roku 2003 predkladala americká vláda o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, ktoré sa ukázali ako nepravdivé.
Lebo aj, Donald Trump: “Generál Sulejmání asi plánoval útoky na štyri americké ambasády…”
Americké zavraždenie Kásima Sulajmáního je potom podľa predsedu Smeru hrubým porušením medzinárodného práva; podľa informácií z Bieleho domu ani najbližší spolupracovníci Donalda Trumpa netušili a nevedeli, čo prezident zamýšľa so Sulejmáním. Prebieha proces obmedzenia Trumpovho sólo vojenského „aktivizmu“.
Podľa Roberta Fica bol útok porušením Charty OSN, ktorá definuje, kedy a za akých podmienok možno vykonávať vojnové útoky.
Podpredseda Smeru Blanár zmienil názor Agnès Callamard, expertky na ľudské práva a osobitnej spravodajkyne pre takzvané mimosúdne „popravy“ v OSN/OHCHR.
Poznámka: Napr. Bin Ládin by podľa práva mal byť zajatý, prevezený do USA a postavený pred súd…
Zaujímavé bude sledovať reakciu iránskeho ľudu na pravdu o leteckom nešťastí…
Fico tým poukázal aj na dvojaký meter pre používanie sankcií za porušovanie medzinárodného práva (Rusko, Krym, USA a Sulejmání): „Na niekoho sú uvalené ihneď, na iného a iné krajiny nikdy a ani náhodou…“.
Mienil priamo EÚ verzus USA… (od USA sa treba postupne odpútavať). Ich svetová dominancia končí… (kopú a boxujú okolo seba nožičkami a ručičkami).
Ex post po tlačovke (posun deja a stav vecí dnes):
Ak Američania rozpútajú vojnu s Iránom, Slovensko svojich vojakov na pomoc Američanom do Iránu nepošle! Spojené štáty by totiž túto vojnu nemohli a ani nechceli viesť len samé, požiadali by o pomoc spojencov v NATO.
A tu sa začína rysovať najväčšou roztržka vo vnútri NATO v histórii, pretože Robert Fico na otázky slovenských novinárov uviedol, že nevidí dôvod, prečo by sa malo uvažovať o tom, že Slovensko pošle svojich vojakov bojovať do Iránu, pretože podľa Roberta Fica je to vojna USA s Iránom, ktorú Pentagon a americký prezident vôbec nekonzultovali so svojimi partnermi v NATO.
Zavraždenie Kásima Sulajmáního bola sólo teroristická akcia amerického prezidenta, pričom USA tento krok s partnermi v Bruseli ani vo vedení aliancie nekonzultovali…
Slovenská vláda stiahla svojich vojakov z Iraku do Kuvajtu a Národná rada Slovenska na 21. januára chystá uznesenie odsudzujúce teroristickú vraždu iránskeho generála.
Robert Fico je vôbec prvým politikom v NATO, ktorý otvorene odmietol účasť slovenských vojakov v prípadnej vojne USA s Iránom. Ani zo solidarity. Tá tu nemá miesto.
„Zrazu sa začína ukazovať aj, prečo sa americkí partneri, neziskovky a ľudia okolo Geroga Sorosa tak veľmi a usilovne snažili minulý rok odstrániť Roberta Fica z vrcholnej politiky.“
Ukazuje sa aj, že trestné stíhanie vo veci videa a Mazureka je politickou objednávkou sorosovského tieňového predvolebného “establishmentu”.
Robert Fico deklaruje, že je proti vojne s Iránom a proti sankciám uvaľovaným jednostranne na Rusko alebo Irán.
Z pohľadu procesov riadenia Robert Fico chráni Slovensko a nedovolí v rámci EÚ ani NATO jeho posunutie do skupiny krajín sionistickej údernej päste, zostavenej z amerických neoconov so sionistickým pozadím. Aj o tom je vzťah Iránu voči Izraelu.
Aj o „padni komu padni“ medzinárodnom práve, autorite, suverenite a zvrchovanosti Slovenska a jeho posilnení kredibility vo svete, túžiacom po mieri…
Slovensko nemá žiadny dôvod trápiť sa „minder werk komplexom“ svojej údajnej malosti.
Má ale dôvod urobiť si doma poriadok s proti slovenskými živlami.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?