Publikované: 18.09.2013

Ficovi uniká plyn

Aj bez toho, aby bol Robert Fico úspešne odvolaný z postu premiéra, návrh na jeho odvolanie a mimoriadna schôdza parlamentu k tomu zvolaná splnili svoj účel.

Predseda parlamentu P. Paška dokázal, že rokovací poriadok je preňho menej ako trhací kalendár, čo ho ako šéfa zákonodárneho zboru diskvalifikuje. Poslanci SMERu sa ukázali  ako agresívni alkoholici a Fico, ten  sa predstavil ako klamár, demagóg a zbabelec. Ale to sme vedeli aj predtým, nie?  Pre mňa bolo zaujímavým poznaním, že Fico nie je až taký dobrý rečník, že nie je ani dobrý bežec, a že nemá pamäť ani svedomie.

Ficov prejav k meritu veci, teda k tuneli v SPP, bol o ničom. Najslabší, aký Fico kedy dal. Pri tom, ako dokola omieľal story o cenách plynu pre domácnosti, celkom stratil plyn. Pravdepodobne sa riadil tým, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou, ale prepálil. To, že kupuje vybrakovanú matku SPP a.s. len preto, aby ochránil spotrebiteľov plynu od zvyšovania cien, opakoval v každej druhej vete. Čím viac o tom hovoril, tým menej uveriteľná bola jeho historka aj pre tých so štipkou zdravého rozumu. Neveril jej ani on sám. Bolo to počuť z dikcie jeho hlasu, bolo to vidieť na jeho gestách, na jeho mimike.

Fico má povesť  geniálneho rétora, pretože vo väčšine svojich prejavov pravdu prekrúti vždy len natoľko, aby jej aj sám veril. To, čomu verí, dokáže geniálne predať /najmä svojim voličom/. Tomu, že kšeft s SPP nie je v skutočnosti o zisku finančníkov z J&T, ale o páke, ako chrániť spotrebiteľov pred zvyšovaním cien plynu /btw. tie páky má Fico v rukách už teraz vďaka Holjenčíkovi z ÚRSO/ Fico neuveril. To už nebola prekrútená pravda, to už bolo čisté klamstvo. Samozrejme, keby tomuto klamstvu uveril, mali by sme začať uvažovať nielen o tom, či klamár a zbabelec má byť premiérom, ale o tom, či má byť premiérom človek, ktorého svojprávnosť je otázna.

Druhá časť prejavu už išla Ficovi lepšie. Hovoril o tom, ako počas Dzurindovej vlády pravicové strany ukradli Slovensku strategický podnik SPP, predali ho kapitalistom zo západu  a pritom sa nabalili. Tomuto Fico verí, opakuje to už roky a ani ja nejdem polemizovať o tom, koľko pravdy alebo nepravdy sa v jeho slovách skrýva.

Čo ma však vyrušilo bolo to, že Fico niekoľkokrát v prejave zdôraznil, že sa cíti úplne v pohode, lebo si bol ráno DOBRE zabehať. Keďže sama behávam,  viem, čo sa pri takom DOBROM behu odohráva. Vplyvom až dvojnásobných dávok kyslíka mozog oveľa lepšie pracuje. Pri DOBROM behu sa aktivuje predovšetkým pravá polovica mozgu, ktorá ovplyvňuje kreativitu a pamäť. Keď som behávala v dvojfázových tréningoch v Kostarike, uvažovala som plynule v španielčine napriek tomu, že som  v bežnej komunikácii dokázala používať len zopár španielskych slov. To preto, že sa mi pri behu v značnej miere aktivovala pamäť.

Čo sa odohrávalo vo Ficovej hlave počas toho dobrého behu? Vynorili sa mu všetky rozkrádačky jeho vlády ? Kšefty pre Brhela, Širokého a chlapcov z J&T, ktoré zaplatili daňoví poplatníci?  Ako sa mu s tým behalo?

Ak sa Ficovi počas DOBRÉHO behu prebudila pravá polovica mozgu, jej kreatívny potenciál buď nevyužil alebo žiaden nemá. Story o záchrancovi cien pre spotrebiteľov plynu sklamala. A ešte niečo, čo ma núti pochybovať o Ficovi ako o bežcovi. Je hora svalov a to je dobré tak na klikovanie, ale nie na vytrvalostný beh. Keď k jeho váhe prirátam ešte váhu výčitiek svedomia, ktoré by po všetkom, čo vykonal tejto krajine mal mať, je nemožné, aby si Fico DOBRE zabehal. Jedine, že by to svedomie nemal…  

 

  • SlabéVýborné (+66 skóre, 70 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?