Publikované: 10.04.2021

Filipova smrť a my

Briti a celý svet a zdá sa, že „povinne aj my“, smútime smrťou princa Filipa. Smútim tiež? Pre smútiacu kráľovskú rodinu som bezvýznamná neznáma osoba. On pre mňa tiež. Ale inak. Čo nám jeho smrť dáva a berie?
Vek a choroba dostihne všetkých nás, ľudský plebs. Aj kráľovské persóny ich „árijského“ pôvodu. Pamätám pohreby Stalina, Gottwalda, Chruščova, Brežneva, Andropova aj Černenka. Aj Novotného, Svobodu, Husáka a Dubčeka. A mojich rodičov…

Na rade je Gorgbačov a Jeľcin. Putin si to (Western je zdesený!) „naplánoval“ do roku 2036; resp. naplánovali mu dlhý život pre Rusko; dáva ho do poriadku po Gorbačovovi, Jeľcinovi a Medvedevovi.
(Mimochodom, s ústavným riešením možnosti dvoch ďalších volebných období Gosudara RF prišla sovietska kozmonautka Valentina Vladimírovna Tereškova, dcéra traktoristu… poslankyňa Ruskej dumy).
Britská kráľovská rodina žije z daní poddaných a skorších ziskov z kolonizácie; je to platený a dotovaný symbol britského impériaCommonwealth, Britské spoločenstvo národov, Commonwealth of Nations
Briti majú svoju osobitnú históriu, filozofiu a právo; s pevninskými dejinami Európy a ambíciami EÚ nekompatibilné; členstvo v EÚ bol pre Spojené kráľovstvo zlá voľba, Británii v jej záujmoch a záujmoch United Kingdom zväzujúci slobodnú vôľu a ruky.
Na názor a vzťah k tejto smrti sa spýtajte domestifikovaných migrantov, najmä moslimov, ako sa majú k kráľovskej rodine… (najmä po tom, čo z úst kráľovnej Alžbety unikla otázka k farbe pleti jej vnúčaťa).
Nechápem, prečo sa pevninská Európa má zaoberať ostrovnou britskou rozvoľňujúcou sa monarchiou (Brexitánia), než hoc darebáctvom tiež už rozvrátených USA?
Táto udalosť mení najmä pomery v aristokratickej kráľovskej rodine. Ako sa dotkne mojich? Vašich pomerov? Bude lacnejší chlieb? Bude mier?
Nedávno, odchodom mladého páru do USA, počatím dieťaťa “mihol“ sa aj kráľovský rasizmus… („árijci“ sa nezaprú).
Mám sa povinne zaoberať a na rodinnom kuchynskom stole „riešiť“ všetky škandály tej bulvárom sledovanej a prenasledovanej nenápadne upadajúcej a rozpadajúcej sa rodiny?
(Pamätám prinajmenej aféru princeznej Diany… natoľko silné, že som si to nemohol nevšimnúť; tomu sa nedalo vyhnúť); s jej smrťou, akoby zastal čas!
Z Európy chcú urobiť multikulti zmesku, doma sa im to podarilo, ale dbajú na rasovú čistotu svojej rodiny„Akú farbu pleti bude mať Alžbetino vnúča?“
Už i preto som rád, že nie som aristokrat. Ani árijec. Z chránenej pozlátenej fasády vytŕča skrytý i otvorený rasizmus a nacionalizmus ako slama z čižiem.
Pre Britov sú Rusi a Slovania menejcenný podradný šmejd. Nanajvýš sú k nám blahosklonní a zhovievaví… (Hitler v opore o germánsku mytológiu a reakčnú teóriu árijskej rasy nebol). Pred ním sa k Rusku a Slovanom na východe podobne správal Napoleon.
Trvalým cieľom Frankov, Britov, anglosasov a Nemcov je zničenie Ruska a s ním podmanenie ostatných slovanských národov… (idea ich Lebensraum žije); zhmotnená falošnou ideou EÚ… (aj transatlantické spojenectvo je falošné). EÚ sa zhmotňuje falošnou demokraciou a podobnou definíciou právneho štátu.
Rusom vytýkajú ich vlastnú Ústavu, najmä zo 4. júla 2020, a hoc Briti nemajú vlastnú, svoje zákony tvoria a čerpajú zo zväzkov anglosaského práva, ležiacich na stole v britskom kráľovskom parlamente.
EÚ nebol dobrý nápad ani pre štáty stredo-východnej Európy. Nekompatibilný so záujmami Nemecka (Germáni) a Francúzska (Frankovia). Uzavreli spoločný Aachenský pakt ako poistku (nevybavené účty) posilnenia mierovej spolupráce po II.svetovej vojne. V ňom sa nepočíta so Slovanmi ani Maďarmi.
Pre budúcnosť Čechov, Maďarova Slovákov i Rakúšanov, je existenčne dôležité upevňovať Vyšehrádsky a Slavkovský formát.
V-4 plošne. Ide o pôvodné územia Rakúsko-Uhorska. Poľsko je mimo, pracuje len pre seba. S víziou dvoj a trojmoria. Severo-južne. Uzatvára “poistky” s USA proti Rusku (“vzorný člen NATO”).
Poznámka: Treba viac skúmať a podporiť Zemanov nápad: kanál Odra-Labe. Je dobrý. Len bojkotovaný zelenými environmentalistami. To isté platí o „široko-rozchodnej“. Treba ju z Čiernej nad Tisou „potiahnuť“ ďalej…
Briti ako Anglosasi majú spoločné záujmy s USA. My s Čechmi a slovanskými Rusmi. Maďari žijú svojím Trianonom. Vítaní v mierovej spolupráci v rámci V-4 a Slavkovského rozšíreného formátu.

Nacionalistický problém (otvorenie „maďarskej karty“): Poslanec György Gyimesi (OĽaNO): „Neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva na piatkovom rokovaní ministra financií v Budapešti bola predpokladom úspechu rokovaní s maďarskou stranou.“
Máme nového ministra maďarských vecí? Už ho prezidentka menovala?
K Matovičovi (kamikadze): Dvojité občianstvo za Sputnik? Ako prejav vďaky za ochotu ho preveriť v certifikovanom laboratóriu? Niečo za niečo?
Maďari Na Slovensku onedlho pôjdu voliť svojich zástupcov, o rok tiež. V Maďarsku. Hmm… (akosi mi to hlava neberie).
Neporovnateľné s Ukrajinou a ich jazykovým zákonom. Rok 2014 mal následok: Stratu Krymu a na rade je strata Donbasu. Kyjev je výslovne nacistický.
Tak ako Kremeľ ukrajinským Rusom, Budapešť ukrajinským Maďarom, rozdávajú pasy. Donbas si urobí referendum. Bude platné a úspešné.
Orbán túto kartu nevypustí, zamestnaný je ale už blízkymi voľbami doma. Maďarov na Ukrajine už má vo vrecku. Aj na Slovensku.
Spolupatričnosť Maďarov a Slovákov mi je blízka. Iba nesmie viesť k Krymu a Donasu. Ale to je v rukách slovenskej a maďarskej politickej reprezentácie v starostlivosti najmä o južný pás Slovenka. A už žiadne: “Maďari za Dunaj!”. Sú tu doma. Slovensko má príkladnú národnostnú politiku.

Z faktov je vidno, že nacionalistický národný a etnický aspekt je nezničiteľný ako na západe tak v strede a východe Európy. Zemepisný stred Európy je na Slovensku a je to obec Krahule. Platí aj pre kultúru a náboženstvo.
Nenechajme sa klamať falošnými európskymi hodnotami a rozkladnými silami
.
Riešenie slovenskej národno-štátnej a seba identifikačnej otázky sú predčasné voľby a „nežné“ čistky parlamentu a euro parlamentu od škodnej… (liberálni neomarxisti novej progresívnej ľavice PS/SPOLU/PV). S duchom Ústavy SR. Sú jediným ale vážnym rizikom predčasných parlamentných volieb.
Zhmotneným ideologicky a politicky negramotným voličstvom.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Ešte k Slovensku, Rusku, Maďarsku a Sputniku: Matovičove “divoké cesty” vzal pevne do svojich rúk premiér Heger. Dôležitý bude výsledok. Nový predseda vlády sa mi javí ako dobrý mediátor a moderátor smerom dnu vo vládnej kolalícii a von, k občianskej verejnosti.
Na strane Britov by som radšej riešil najmä Belfast a darebácku nacistickú Ukrajinu.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?