Publikované: 29.11.2020

Francúzski policajti vo väzbe

REUTERS Traja policajti, usvedčení občianskym videozáznamom, ktorí pred tromi týždňami napadli černošského hudobného producenta Michela Zeclera, ostávajú v kolúznej väzbe (ovplyvňovanie svedkov).


https://www.reuters.com/article/us-france-security/paris-police-officers-to-remain-in-custody-over-beating-of-black-music-producer-idUSKBN2890NJ?il=0
Videozáznam sa nachádza tu: https://www.leparisien.fr/faits-divers/producteur-tabasse-les-quatre-policiers-deferes-devant-la-justice-29-11-2020-8411182.php
A tu: https://www.youtube.com/watch?v=OWY4Wb_QhU8

Minúty trvajúce bitie producenta Michela Zeclera bolo zaznamenané na televízii CCTV a bolo široko šírené na sociálnych sieťach, čo vyvolalo v piatok a sobotu rozruch v domácej i zahraničnej tlači a demonštrácie proti policajnému násiliu po celej krajine.
Prezident Emmanuel Macron v piatok uviedol, že obrázky sú pre Francúzsko hanebné. Problém neprimeraného násilia zasahujúcich policajtov rieši zákonom o komplexnej bezpečnosti ochranou policajtov; predošlé a sobotné protesty v 70-tich francúzskych mestách v státisícových počtoch súvisia aj s prijatím tohto zákona, ktorý v Čl. 24 zakazuje fotografovanie a videozáznamy policajných zásahov na verejných protestoch. Viac tu:
http://www.blogovisko.sk/bezpecnostne-legislativne-opatrenia-na-ceste-k-novemu-svetovemu-poriadku.html
Parížsky prokurátor Heitz uviedol, že policajti budú obvinení z úmyselného násilia so zbraňami, použitia rasistického jazyka, falšovania policajných záznamov, porušenia súkromného domu a úmyselného poškodenia súkromného domu.
Štvrtý policajt, ktorý nie je obvinený z účasti na bití, ale z toho, že hodil slzný plynový granát do hudobného štúdia Zecler, bol postavený mimo službu a je pod súdnou kontrolou.
Michel Zecler, informoval novinárov, že policajti ho urazili a zaobchádzali s ním ako so „špinavým negrom“ a tým, že ho zbili.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?