Publikované: 21.05.2013

Ftáčnik : „Smer a kamaráti už zákazky nepýtajú“. A Občan (ne)Hovno.

Boli by blázni. Oni, špekulanti politiky a obchodníci s jej derivátmi, peniazmi, si ich rovno berú. Či sa to primátorovi páči. A aj nám sa to páči, ako znie slogan hostiteľa s Colou.

“Demokracia je na hovno systém. Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch.”

Bohatí blázni nemajú dobrú mienku a malých bláznoch, na naivite ktorých sa prepracovávajú k veľkým štátnym zákazkám. Oni mu familiárne hovoria „verejné obstarávanie“ a pritom ide o komédiu, v ktorej štát je vždy za hlupáka. Rola verejného je obsadzovaná občanom s jednou replikou : „Občan, si hovno, ale zaplať“. Potomkovia cisára Titusa Flaviusa Vespasianusa milujú jeho výrok o peniazoch, ktoré nesmrdia. Aj keď, ako oni hovoria, prichádzajú od občana Hovna.

Aj o Kristovi mali farizeji nelichotivú mienku a radi o ňom hovorili, ako o bláznovi.

Malých „bláznov“ na Slovensku pribúda. Po sedemročnom obliehaní Pezinčanov, ktorým inštitúty spravodlivosti Európskej únie prišli pod Kočnerové a Smerácke hradby na pomoc, napokon ich dobili. Prvý veľký úspech občana Hovna bol na svete.

V poslednom čase sa s nimi naozaj roztrhlo vrece. Aktivisti, Hovniari, tiahnu na všetky bašty tupej, do seba zahľadenej moci, ktorá tancuje aj na noty hostiteľov s nezdravým nápojom.

Zápas o Ropovod Bratislava – Schwechat sa vyvíja lepšie pre Aktivistov, lebo doma, v Smer-SD majú strach viesť niekoľko bitiek naraz. Tá najväčšia, kde dvaja súdruhovia z vedenia strany vedú neľútostný boj o väčší kus toho, čo nesmrdí, neumožňuje nasadenie inde. Aktivisti, Hovniari, bojujúci proti ďalšiemu Ftáčnikovmu nezmyslu – štvorprúdovej ceste v Petržalke – dostali verejnú mienku na svoju stranu.

Iba rekonštrukcia Hlavnej stanice v Bratislave má „dobrý vývin“. Podnikateľské „utrpenie“ Intermontu či Transprojektu v podobe 33 miliónov eur bude vyvážené „radosťou“ cestujúcich, lebo mnohí prišli k poznaniu, že prudká zmena kvality i úrovne cestovania by mohla občanovi uškodiť.

V poradí poslednou baštou, ktorú obsadil Občan Hovno, je Rovniankova 14 v Petržalke. V súlade s Aarhurským dohovorom, rovnako ako Pezinčania, podali na Komisiu Európskych spoločenstiev sťažnosť. Je na svete precedens a tak možno s určitosťou povedať, že budú úspešní a primátor Ftáčnik príde o eurofondy.

Priznám sa, mám rád „malých bláznov“.

Začínajú „vetrať“ na Slovensku puch, ktorý tu 23 rokov vyrábajú tí, ktorým nie peniaze, ale  občan smrdí.

Mne, malí blázni, voňajú človečinou.

  • SlabéVýborné (+14 skóre, 18 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Výrok penťáckej prasnice: “Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch.” do slova a do písmena pasuje na autora tohto blogu. Účelovo zabúda na katolícke Gorily.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?