Publikované: 11.02.2014

Gadžovia, pozrite sa ako vás Cigáni vodia za nos …

Stretol som jedného starého známeho cigána čo u mňa kedysi štrnásť dní robil nejakú brigádu.
Vystupuje z pekného BMW, na sebe značkové šaty, značkové topánky, zlatá reťaz na krku. Hovorím čo to je, čo sa to v Českých Budějoviciach deje. Prečo tam bolo 95 % tých ľudí čo tam bývajú, myslím na Máji?
Pozval som ho na pivo a dozvedel som sa, pravdepodobný dôvod týchto nepokojov.
Hovorí, “no Šéfe počúvajte, poznáme sa dlho, gadžovia sú nasratí, nevedia využívať systém a závidia nám, ja Vám poviem ako to robíme.”
1 / Najdôležitejšie príjmy sú, že každý rok musí moja žena porodiť dieťa, na to môžeš vybrať jednorazovo dopredu, všetky prídavky, čo robí 230 000, – Sk. Dajú ti to pekne na ruku, alebo šek a v banke to máš za päť minút. – Za to si kúpim trocha zlata na krk ja aj žena, ojazdené auto, nejaké luxusné handry a voňavky, aj do herne zájdeme s manželkou a ukážeme gadžom, kto sme my Rómovia, že pre nás pustiť 20 000,- Sk (až 30 000 €) za večer nič nie je. A to ideš ráno domov z herne, gadžovia bežia do práce a majú rasistické ohováračky. Tak som im to minule riadne vytmavil, hovorím, snažte sa viac robiť! Nech my Rómovia máme väčšie dávky, takto už sa nedá žiť! Mali ste vidieť aké okále na mňa vyvaľovali.

2 / Potom sa musíš dohovoriť s domácim na prenájme tak, aby to nasadil čo najvyššie a pretože nájom nám platí mesto, tak povedzme, on chce do vrecka 10 000,- Sk, poviem mu pozri daj nájom 15 000,- Sk oficiálne a mne vrátiš 5 000,- Sk . A všetci na to pekne krásne prikývnu Šéfe! Všetci sú spokojní.

3 / S vodou, elektrikou a kúrením si nemusíme robiť žiadne starosti, to nám platí sociálka. Pretože ja ani moja žena sme nikdy nepracovali a nič nemáme, tak to je snáď jasné, že sa o nás musí postarať no nie?

4 / Potom ešte dostávame sociálne dávky na jedlo a oblečenie, uhlie atď., pozrite s tromi deťmi je to okolo 30 000,- Sk. Takže dobré nie?!

5 / Pozrite Šéfe, pretože nám sociálka platí elektriku, tak zájdem na EON a drasticky si zvýšim zálohy na elektrinu, tak aby som to nikdy nemohol preplatiť. Nikoho to nezaujíma. A sociálka je šťastná, že tam nechodíme a nenadávame im do bielych svíň, však viete, to súdne rozhodnutie, minule povedali na súde, že to nie je rasizmus. No a keď nám niečo nedajú, kurva tak tam ideme celá rodina a to by ste mali vidieť ako to funguje. Sú posratí až za ušami a dajú nám čo chceme. No a pretože elektromer je na moje meno, tak ten preplatok vrátia za rok na moje konto v banke. Pozrite niekedy to robí aj 35 000,- Sk za rok, dobrý sú, nie?!

6 / To čo som hovoril o elektrike robíme aj s vodou a plynom, takže tiež niečo kvapne a na konci roka dostaneme v priemere tak 28 000,- Sk .

7/ No a pretože nemám prácu a niečo chcem robiť, tak si vezmem katalóg na najnovšie mobily a televízory a ďalšiu elektroniku, zájdem do záložne, dohovorím sa s majiteľom o aké výrobky by mal záujem, čo sa mu najviac predáva. On mi to označí v katalógu a dohodneme sa na cene. Sú to svine, väčšinou mi dajú len polovicu ceny v katalógu, ale dobré, za hodinu práce, kurva balík. No a my zo starou ideme do predajne elektroniky, najprv sa mračia, ale keď im ukážem koľko dostávam každý mesiac od sociálky, a že môžem splácať, tak to dajú. My s mamou vyberieme elektroniku, ktorú nám označil majiteľ záložne a kúpime to všetko na pôžičku. Niekedy dve televízie, máme veľa detí kurva nie, dva telefóny, rádio, video, CD atď. Ihneď ešte novo zabalené mu to odvezieme do záložne a on nám doplatí tú polovicu na ktorej sme sa dohovorili. V hotovosti. Dobré nie? Samozrejme nič nesplácame, kurva veď oni sú poistený. Mne žiadny exekútor nič nezoberie, veď ja kurva nič nemám. A gadžovia sú v riti. A toto zvládneme aj dvakrát týždenne, je to drina, ale nemôžeme to robiť stále. Myslím tak za rok máme 200 000,- Sk. Keď príde exekútor, nikoho nikdy nenájde – a ako sa tí lumpovia boja k nám chodiť. My ich postrašíme a idú do riti.

8 / Výborné sú mesiace pred školským rokom, to máme nárok na tašky do školy a ďalšie veci ako školské potreby, je potrebné to nepodceňovať, obuv a zošity a ďalšie pomôcky, napríklad na telocvik, no dobre, že Šéfe? Moja mama vymyslela dobrý ťah. Ide do obchodu kúpi tú najdrahšiu tašku za 1 500,- Sk a ďalšie veci za ďalších 1000,- Sk. Ide na mestské zastupiteľstvo a oni jej to samozrejme preplatia, potom vezmeme tašku a veci a ideme naspäť do obchodu to vrátiť, ale nemôže ísť sama, oni tie svine – bez dokladu nechcú vrátiť peniaze, ale ak nás tam príde päť a začneme revať, pani s radosťou všetko vráti, takže taktiež dobré nie? Pozrite korunka ku korunke a minule som to celé stavil na rulete na červenú 19 (tú školskú tašku) a kurva tá padla, a sme v balíku. Na čo si vy gadžovia tu stále sťažujete? Toto je raj na zemi. No ja musím pomaly ísť, ideme si so starou kúpiť koberce, tak počúvajte!

9 / No a na konci mesiaca dôjdeme na sociálku, že deti nemajú čo jesť, prvýkrát tá vedúca nechcela dať nič, tak som zmlátil deti, aby pekne vrieskali a nechal som jej to v paneláku na chodbe, tam kde býva. Od tej doby nám vždy niečo dá.
No Šéfe, vyšiel som zo siedmej triedy, ale počítať viem, poznáme sa dlho tak kurva Vám to poviem. Tak za rok :
1 / Dieťa každý rok ……………………….. 230 000,-Sk
2 / Rozdiel nájomného ………………………….. 60 000,-Sk
3 / Rozdiel na elektrike ………………….. 35 000,-Sk
4 / Rozdiel voda a plyn …………………. 28 000,-Sk
5 / Sociálka na žitie ………………………..360 000,-Sk
6 / Na elektronike ………………………… 200 000,- Sk
Takže bratovi ročne …………………….. 913 000.-Sk
No a to robí mesačne 76 083,-Sk.

Nejaký ďalší záťah robíme tiež po nociach, ale to Vám rozprávať nemôžem. Takže pripočítajte nejakých 300 000, – Sk k tomu a mesačné doplatky zo sociálky. Takže Šéfe dobré nie, no na čo si vy biely stále sťažujete? Mne to hodí mesačne 100 000,- Sk a keď príde policajt a niečo sa pýta pošlem ho do riti, rasistu!
Toto je tá pravá Amerika, to je krajina snov, Šéfe ja bežím, ešte mi zatvoria v tých kobercoch majte sa!
Dlho som sa za ním pozeral a krútil neveriacky hlavou. Po rozhovore s tým zrazeným psom sa zamýšľam a zamýšľam a naozaj sa ľuďom v Českých Budějoviciach ani trochu nedivím.
Pôjdem tam protestovať tiež!

Ako to riešiť?

P.S.

Tento rozhovor sa odohral v Č. Budějoviciach medzi občanom rómskeho etnika a Ing. Romanom Dočkalom, vedúcim oddelenia údržby ciest, ktorý pracuje na riaditeľstve ciest Zlínského kraja – príspevková organizácia. (Tie Sk tam figurujú kvôli jednoduchšiemu náhľadu na ten zlodejský systém).

Dovolím si tvrdiť, že v takejto oblasti sa takýto scenár odohráva podobne aj u nás na Slovensku!!!

 

  • SlabéVýborné (+61 skóre, 145 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?