Publikované: 04.04.2020

Giuseppe Conte a súmrak bohov EÚ…

Ak Ursula von der Leyen oznámi, že „fond proti nezamestnanosti má chrániť zamestnanosť a zamestnancov“ ide o orwellizmus preložený do slovenčiny a znamená:
Fond slúži na ochranu existencie neo liberálneho kapitalizmu. Bez pracovnej sily je stratený. Mzdy zamestnancov sú zlomkom ziskov kapitálu.
Prejdite najskôr týmto úvodom a potom sa dozviete „veci“ (mimo „naše“ médiá)…
Na stole je otázka vyjasnenia si definície
a/ marxizmu (ochrana záujmov pracujúcich),
b/ neomarxizmu (ochrana práv neomarxistického proletariátu).
Obe filozofie sú si vzájomne indiferentné
a/ marxizmus má „proletariát“ neomarxistickej novej ľavice  „na háku“,
b/ neomarxisti nepchajú svoje nosy do záujmov kapitálu (inak by ich zničil).
Kľúčovou otázkou je vzťah: Socializmus-komunizmus; definícia a vymedzenie (oddelenie) pojmov.
Jediný záujem kapitálu je kolotoč výroba-spotreba-zisk, a tak kol-dokola, teda funkčnosť systému v super systéme a metasystéme svetového kapitálu a finančníctva.
Vzťah zamestnávateľ-zamestnanec je ošetrený odbormi a v etatistickom štáte typu „sociálne orientovanej trhovej ekonomiky“ (ústavná definícia charakteru Slovenska) tripartitou na osi zamestnanec-vláda-zamestnávateľ.
A do toho, mimo rámec preambuly ústavy sa do ústavy miešajú neomarxisti s ich „ľudskými právami“ schopní označiť ako základné ľudské právo čokoľvek, od rodovej ideológie s údajným právom dúhy na manželstvo, cez slobodu potratov, eutanázie, po rybársky lístok či vodičák.
Vedú útok na charakter Slovenska. Kapitálu, ak tým nie je ohrozené „jeho“ základné ľudské právo na mať, vlastniť, a slobodne nakladať so svojím majetkom, a jeho Schengen, je to úplne jedno.
V dôsledku ekonomickej, politickej a sociálnej liberalizácie sa Slovensko po 30-tich rokoch od Veľkého Novembra ocitlo v kliešťach
a/ nadnárodného kapitálu,
b/ nadnárodného neomarxizmu,
c/ westernovského liberalizmu.
Ak odmietame komunizmus, súhlas (totalitná ideológia). Ak nacizmus, detto. Ak fašizmus (zhoda).
Ibaže naprieč 30-timi rokmi slobody a plurality aj politických živností, Slovensko je v stave novej, tretej totality, fašistickej nadvlády nadnárodného neo liberálneho kapitalizmu, neokolonializmu a liberálneho neomarxizmu „novej progresívnej ľavice“ a diktátu EÚ a jej „európskych hodnôt“.
Bez toho, aby bola otvorená slovenská Ústava, Slovensko je transformované na akúsi bližšie nedefinovanú „liberálnu demokraciu“ kde si uzurpujú moc neomarxistami definované údajne utláčané a diskriminované „menšiny“. Mení sa definícia pojmov
a/ menšina,
b/normalita,
c/ základné ľudské práva.
Píšem vám už do „nemoty“: Sloboda je alebo nie je. Demokracia je alebo nie je. Nepotrebujú okrasné prívlastky „liberálna sloboda“ ani „liberálna demokracia“.
Sloboda a demokracia znamená zmysel pre pravé a skutočné ľudské hodnoty, mieru vecí, svedomie, empatiu, individuálnu seba disciplínu a zodpovednosť.
Pravej slobode a demokracii nás učí (najvyšší čas!) Covid-19:


Ešte aj tí, ktorí nevedeli stáť v radoch, sa to naučia…

Normalita je novou axiológiou (teória hodnôt) označovaná za úpadkový „konzervativizmus“. Hnus! Pôvodné ľudské hodnoty nie sú konzerva, sú stále živé, moderné a aktuálne!
Teória ľudských práv je prepisovaná progresívcami novej neomarxistickej ľavice, ktorá mení a rozširuje pojem základné ľudské práva v opore o nič, len arbitrárne. Z pozadia západného “ľudsko-právneho” neomarxistického aktivizmu a trendizmu.

Covid-19 má byť konečnou príležitosťou na likvidáciu pôvodnej “jadrovej” rodiny, vraj to vzišlo od “filantropa” Sorosa (aby ste vedeli, o čom je rodován ideológia):
https://www.reformy.cz/sorosem-financovana-skupina-rika-ze-krize-s-covid-19-je-perfektni-okamzik-abychom-konecne-zrusili-rodinu/
Opatrenia proti koronavírusu a na záchranu a udržanie západnej ekonomiky, už nie sú možné bez vládnuceho nadnárodného korporátneho (fašistického) finančného a bankového kapitálu.
Už nič spoločné so slobodou. Toto je tretia totalita.
Rozhodnutia sú prijímané mimo demokratické inštitúty, ponad ne…
Takzvané „elity“ EÚ už nevytvárajú ani zdanie svojprávnosti.
Nad našimi hlavami sa vznáša totalita New World Order.
Mimochodom, varovný diskurz na tému vyrovnaný rozpočet sú kecy.
EÚ a západný western v dôsledku Covi-19 vstupuje do totálnej, šialenej, hlbokej ekonomickej, finačnej a fiškálnej krízy, akú kapitalistický svet ešte nezažil…
Kapitalizmu v nej nejde a nešlo nikdy, o životy ľudí, ale len o vlastné prežitie toho jeho pekelného systému…Tam platí: “Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom!”. Niečo pre odborníčku na obchodné právo a “expertku” na ľudské práva verejnú ochrankyňu práv Patakyovú…

Vyznie to paradoxne, ale Covid-19 akoby nám zoslal Boh. S ním Apokalypsu a Zjavenie pravdy. V opore o artefakt evanjelistu Jána, ktorého vízia a proroctvá sú súčasťou kanonizovaného kresťanského Písma.
Je najvyšší čas, aby odkazu a posolstvu svoju pozornosť venovali aj ateisti, odmietači.
Aj tí, ktorým neprekáža postupný prechod od hotovosti k výlučne bezhotovostnému platobnému styku, naopak, vyhovuje im, lebo prívetivý komfort; dôsledky nedovidia…
Pán Dicis et non facis (Ten, ktorý sa tvári, že nie je) je extrémne inteligentný. Vykazuje znaky supra inteligencie. Je ale prehliadnuteľný a vypočítateľný. Je možné mu čeliť. Žiaľ, ľudský faktor…
EÚ stojí pred svojou kľúčovou skúškou odpovede na otázky jej existencie a ďalšieho fungovania tohto od počiatku pochybného projektu od momentu, keď sa EÚ zo Spoločenstva uhlia a ocele a EHS začala meniť na „dobrovoľný“ totalitný superštát.
Škatule sa hýbu. Alebo zvíťazí pravda (život) alebo lož (smrť).

Taliansky premiér Giuseppe Conte mal hroziť odchodom a vyzval EÚ, aby vydala inovatívne finančné opatrenia do desiatich dní… (odpočítavanie začalo 26.3. po video konferencii).
Talianske noviny Fatto Quotidiano uviedli v titulke toto:
„EÚ je mŕtva a môže sa ísť vypchať.“
http://svobodnenoviny.eu/italsky-premier-conte-eu-je-mrtva-a-muze-se-jit-vycpat/
Prevzaté zo zdroja: https://www.wsws.org/en/articles/2020/03/28/gipf-m28.html
Publikované aj tu:  http://news.e-republika.cz/article4280-Summit-EU-ohledn%C4%9B-koronaviru-dosp%C4%9Bl-k-ho%C5%99kemu-konci
Originál: https://www.wsws.org/en/articles/2020/03/28/gipf-m28.html
Pozor, čítajte aj toto (reálna podoba boja EÚ proti dezinformáciám, konšpiráciám, hoaxom a fake news): https://www.wsws.org/
K veci tu: https://www.wsws.org/en/articles/2020/04/03/redd-a03.html
Vo štvrtok 19. marca boli používatelia, ktorí sa pokúšali zdieľať najnovšie články zo svetovej socialistickej webovej stránky týkajúce sa koronavírusu, upozornení, že moderátori zakázali doménu www.wsws.org a označili ich za nespoľahlivý zdroj.

Ako autor a editor konštatujem vysokú kvalitu a úroveň spracovania obsahu webovej stránky svetových socialistov.
Pozor! Socialisti nie sú komunisti! Sú štandardná klasická marxistická ľavica.
Pozor! Komunisti sa so svojou totalitnou ideógiou paraziticky prisali na ideu socializmu.
Mimochodom, aby bolo jasno, aj o tom sú útoky liberálov proti smeráckemu Ľubošovi Blahovi.
Jedným z hriechov vlády Smeru je, že nevykonala opatrenia proti liberálom, liberálnym „demokratom“ a slovenskému nadnárodnému neo a ultra liberálnemu fašizmu.
Títo darebáci, hoc aj Progresívne Slovensko (v predošlom článku som o Šimečkovcoch) neprešlo do parlamentu, chodia medzi nami. A provokujú, beztrestne otravujú ovzdušie. Toto sú oni, vydávajú sa za bojovníkov proti nacizmu, a za antifašistov:
Vysvetlivka pojmu: Nacionalizmus rovná sa národovectvo, vlastenectvo a primknutie sa k svojmu pôvodu, rodine, a cez ňu k vlastnému štátotvornému národu a štátu.
Nacionalizmus nerovná sa šovinizmus ani útlak národnostných a etnických menšín; Slovensko má vzorovú legislatívu a národnostnú politiku (na rozdiel od nacistickej a banderovsko-fašistickej Ukrajiny). Stotožnenie nacionalizmu s nacizmom majú na svedomí neo liberáli a neomarxisti.

Správa hovorí: „wsws.org nemusí byť spoľahlivý. Váš príspevok bol automaticky odstránený. Ak je to možné, znova odošlite odkaz na spoľahlivý zdroj, ako je napríklad spoľahlivá spravodajská organizácia alebo [sic!] uznaná inštitúcia.“
Ale to je cenzúra! Vráťte sa k môjmu úvodu. A k teórii a praxi ľudských práv a slobôd v kontexte EÚ a európskych hodnôt…
Aké hodnoty vyznávate a ctíte si vy?
EÚ klame!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?