Publikované: 27.10.2012

Harabin, platí ešte pozvanie od priateľa Sadikiho?

Už to začína byť dávna, ale stále nie zabudnutá história. V odpočúvanom telefóne šéfa hlavy drogovej mafie na Slovensku sa ozval neočakávaný hlas – sudca Harabin si dohaduje stretnutie a spoločne si rozprávajú rodinné historky.

Položme si otázku – čo by urobila justícia v civilizovanej krajine keby vyšlo najavo že sa sudca, ktorý sa stal neskôr ministrom spravodlivosti a predsedom Najvyššieho súdu sa stýka s podozrivým a neskôr aj právoplatne na 22 rokov odsúdeným drogovým šéfom. Podľa môjho názoru v normálnej   krajine by už len samotné podozrenie na styky s mafiou, znamenali diskreditáciu takéhoto sudcu a potvrdenie priateľských kontaktov by ho odstavilo navždy. Samotný Harabin o tomto podozrení z nelegálnej činnosti vedel, keďže došlo k námietke pri súdnom konaní so Sadikim. Neskôr sa “krištáľovo čistý” charakter tohto sudcu prejavil v očividným klamstvách pri otázkach na personálne styky so Sadikim a tiež jeho “originálne” vystúpenie v parlamente, keď sa poslancovi vyhráža väzením. Ja osobne by som si od takéhoto človeka nedal ani pohár vody odovzdať. A vidíte jeho kariéra je hviezdna a pod ochranou moci SMERu este stále silnie – viď známy komentár Cynickej Obludy
.

Súdy ktoré sú pod vplyvom tohto človeka rozhodujú neuveriteľne zaujato. Ústavný súd rozhodol o Generálnom prokurátorovi len po viac ako roku (úplne proti zmyslu Ústavy…), hoci v iných prípadoch ako bolo pozastavenie zvýšenie platov sestier reagoval so závideniahodnou pružnosťou. Len vtedy išlo o peniažky do rozpočtu, kým pri Generálnom prokurátorovi ide len o maličkosť – podkopanie základov celého ústavného systému…

Včera sme sa dozvedeli  že nám zatkli drogového šéfa Baki Sadiki a jeho pobyt v Kosove (kde ho chytili) možno ukončí vydanie na Slovensko. Či bude úspešné – netuším, rozhodne viem ze  ak príde na Slovensko za justičnej vlády Harabina, tak ho buď prepustia z procesných dôvodov, alebo ho pri prvom odvolaní dostane Harabin von.

ale najviac by ma potešilo, keby konečne Harabin splnil svoje slová a išiel navštíviť Baki Sadikiho tam kam patrí natrvalo aj on – do basy…


Len pre pripomienku ako to vyzerá keď sa človek, zrejme cítiaci nadradenosť a nepostihnuteľnosť, ocitne medzi ľuďmi, ktorými zvysoka pohŕda.


P.S.

Prepis rozhovoru zo 17. 9. 1994

Telefonát medzi Harabinom a Sadikim využil prokurátor ako dôkaz, prečo sudcu pri rozhodovaní namietol. Fotokópiu odpočúvania priložila prokuratúra k žiadosti o vylúčenie Harabina.

Sadiki: Štefan Harabin?
Harabin: Áno.
Sadiki: Som ťa nespoznal vôbec po hlase, vieš.
Harabin: No tak telefón trošku mení hlas. Čo máš nového?
Sadiki : Nič, len tak volám, že jak sa máš.
Harabin: Skadiaľ voláš? Z domu?
Sadiki: Hej, zo Smokovca.
Harabin: No dobre ste došli?
Sadiki: Hej, dobre, v poriadku.
Harabin: No ta chvalabohu.
Sadiki: Ty doma jak? Syn, dobre, drží sa?
Harabin: Dobre, hej.
Sadiki: Do koľkej robíš dneska?
Harabin: Robím tak do tej štvrtej asi.
Sadiki: Kedy prídete? Nevieš?
Harabin: No počúvaj, tak to vyzerá, že teraz by sme asi neprišli toho prvého, lebo sú voľby. Zhodou okolností bol tu v stredu aj predseda súdu z Popradu, ten môj kamarát, som ti hovoril, no a sme zrušili ten futbal, že to nebude toho tridsiateho prvého, ale prvého, lebo sú voľby, no a na okresnom súde je pohotovosť z toho titulu, lebo môžu ľudia namietať, voličské zoznamy atď. a súd musí konať aj v sobotu a v nedeľu, vieš. Čiže nemôžeme ísť, takže asi na budúci týždeň, o týždeň neskôr. Ale ja, neviem aj tak, či ja neprídem ešte ten týždeň aj tak.
Sadiki: Tak príď, bol by som rád.
Harabin: Ja mám svoje veci tam ešte vybavovať a chcem sa ísť za dcérou pozrieť.
Sadiki: Príď, ja som doma, ty kedykoľvek môžeš prísť.

Sadiki: Dobre, keby si prišiel, tak mi zavolaj prosím ťa, hej?
Harabin: To číslo mám, toto platí.
Sadiki: Máš číslo, rozumieš, keď prídeš do Popradu alebo skôr, zavolaj a prídem po teba na stanicu, rozumieš. Takže sme sa dohodli. Milan nie je tam dakde?
Harabin: Nie je tam, ale môžem sa ísť pozrieť.
Sadiki: Ja mu volám a nikto neberie.
Harabin: Neberie? A mám mu nechať nejaký odkaz?
Sadiki: Nič, len že ho pozdravujem.
Harabin: Môže byť, že z obeda neprišiel, lebo to akurát taký čas na obed je, 2 hodiny, vieš ja som akurát na obed nešiel, lebo študujem spisy, takže som tu a možno on išiel na obed, ale môže byť, že zobral aj dovolenku, lebo včera bolo voľno, štátny sviatok, takže ani dneska nešiel do roboty.
Sadiki: Dobre, v priadku, ja som len chcel vedieť, že kedy prídete, no keď prídeš, tak mi zavolaj, hej.
Harabin: Dobre.
Sadiki: Dobre, ale pozdrav Milana, hej.
Harabin: Hej. Ahoj.

 

 • SlabéVýborné (+24 skóre, 28 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Juantorena

  Srandovné je, že SaSkár, ktorého vodca má za ušami stretká s Kočnerom, zamestnáva blogera, ktorý má od neho odpútavať pozornosť. Najprv si treba upratať vlastný chlievik, súdruh pozorné očko (ale len na tých druhých).

  1. Drahý kubánec, nie je náhoda ani žiadna sranda, že takí ako ty sa snažia odpútavať pozornosť od mafiánov, podvodníkov a klamárov, akým štetinatý potkan baki harabiki nesporne je Aj Kočner je len žoldnier, ktorý sa pre stranu smer — za veľký peniaz, samozrejme — nechá zapojiť do akýchkoľvek svinstiev, aj tohto doslova štbáckeho spravodajského sprisahania Aj tak však, na rozdiel od všetkých prominentov súčasnej i prvej ficovcej vlády — žiadny z predstaviteľov SaS sa do žiadnej korupčnej činnosti nezapojil, naopak, viaceré prípady vyriešili

   1. Juantorena

    Nepiť a nefetovať. Máš jasné príznaky zamilovanosti do svojho vodcu, ktorý si s Kočnerom dohadoval svoje nekalé obchody. On tam môj zlatý nechodil na spoveď, ani s Kočnerom nespával. Tam sa dohadovali čierne kšeftíky, ktorým tvoj vodca s lepkavými prstíkmi nedokáže odolať.


 2. Joj ako by som sa potešil, ak by už konečne boli spolu (u Sadikiho samozrejme!)

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?