Publikované: 01.01.2021

Harabinov novoročný príhovor

Pán Harabin, mám Vás za odborníka na právo, trestné právo ústavné právo, ľudské práva a „chytáte sa“ aj zahraničného práva… (vo veci vzdelania a odbornosti stojím za Vami. V ostatku podmienečne).
Toľko objektívna pravda.
Ale: Nič proti rusínskemu dialektu, ibaže ako verejne činná osoba máte strašnú slo-ven-či-nu. Váš písomný prejav je bezchybný, ale z verejného hovoreného ma „čerti berú“. Majstrom „sekaní“ slov a „výroby“ dlhých spoluhlások je majster aj Fico. A týmto infekčným mémom sa učia aj druhí, tretí… (viem, o čom je reč). Nerobte to. Pŕznite slovenčinu. V možnosti len fejzbúk (zatiaľ):


https://www.facebook.com/watch/?v=650177769293492
https://www.magazinslovensko.online/novorocny-prihovor-judr-harabina/

Odporúčam Vám jazykového poradcu. To sa zle počúva. Tak ako to ide? Nemáte s Vašou dikciou problém?

Výsledky prieskumov volebných preferencií dokazujú, že máte slabú publicitu, ktorú určujú kľúčové médiá… (známy ste prevažne „len“ na fejzbúku, Slobodnom vysielači, Youtube).
Lož: Covid nie je bežná chrípka! Pravda: Jeho mocensko-politické zneužitie.
Poznatky: Takzvaný národno-vlastenecko-kresťanský front je rozštiepený a atomizovaný podobne ako „maďarský“ národnostný blok (okrem toho SMK nevznikla „zdola“ ale „zhora“ viac-menej ako politický subjekt „an sich“); maďarská menšina má na Slovensku nadštandardné práva. Jej „lídri“ ju „tlačia“ a hecujú do ďalších…
Nejde o práva maďarskej menšiny ale „živobytie“ a kšefty maďarských politikov, tzv. „záchrancov“ maďarskej identity.
Ako to ale je so „záchranou“ identity a práv slovenského národa vo vzťahu k preambule Ústavy SR a ústavnej definícii charakteru Slovenska?

K zjednoteniu národno-vlastenecko-kresťankého už pred prezidentskými voľbami nedošlo ani z iniciatívy Rostasovcov po vašej „promócii“ ako prezidentského kandidáta číslo jedna; nedošlo ani k dohode s Mečiarovcami… (konflikt dvoch „alfasamcov“ o korisť).
Diagnostikujem ako poruchu osobnosti. Osobnosť Rostasa nekomentujem (drevo do lesa). Zem a Vek (web) práve fejzbúk definitívne zrušil. Dôvod: Konšpirácie. Áno, aj.


https://www.napalete.sk/harabin-na-narodnej-konferencii-prijal-kandidaturu-na-prezidenta/

Teraz sa to isté deje na osi Hlas 1 verzus Hlas 2. Ego oboch súperiacich lídrov je silnejšie než spoločný záujem.
Dôvod: Všetci národní lídri voláte po zjednotení ale podľa: „Zjednoťme sa okolo mňa.“ Zlyhávate na fenoméne: JA, jástvo. Tak to nefunguje. Nepoučili ste sa ani po prezidentských voľbách; ste Trump 2.
Mistríkove hlasy a financie boli presunuté Čaputovej…
Nepochopili ste ako končiaci prezident USA, že vás nechcú… (ale tie voľby neboli kóšer!).

Ste schopný sebareflexie? Ak nie, nastane toto: Ak to negramotnému a nezodpovednému voličstvu nevyšlo s Matovičom, šlo o psychologický „Matovičov efekt“ budú chcieť ďalšiu „zmenu zmien“. Do parlamentu sa tlačia Čaputovej liberálni progresívci novej neomarxistickej ľavice; Progresívne Slovensko a jeho schizmatická, heretická pseudo kresťanská filiálka: Prostredníkovi Progresívni veriaci. Zrejme si rozumieme.

Bezprecedentná štvorkoalícia s jej 95-kou, drvivou ústavnou väčšinou, skráteným legislatívnym konaním (lebo núdzový stav) je Mečiarov valec 2.
Tu už ide o pseudo parlamentnú demokraciu, kde opozícia nemá šancu.
Bez zbytočného odkladu to treba rozbiť. Predčasnými voľbami znova zamiešať a rozdať karty, ktoré vrátia Slovensko späť do štatútu parlamentnej republiky.
Inak bude aj nový rok 2021 pokračovaním nástupu post demokracie a tretej, dokonca neofašistickej totality.
Vo svojom kruhu strany Vlasť máte prinajmenej jednu úžasne vzdelanú a talentovanú političku. Viac sa okolo seba obzerajte a hľadajte, stiahnite k sebe osoby, ktoré aj podľa mojich kritérií, mali by byť osoby, ktoré znesú štatút mentálnych, intelektuálnych a duchovných elít…
Využite ho a pracujte na svojom politickom potenciáli. Máte ho. Iba sa musíte viac zviditeľňovať…
Ak Vás nechcú vo „verejnoprávnej“ musíte znova do terénu tak, ako pred prezidentskými voľbami.
Iba, pozor „na jazyk“ (spisovná slovenčina)! Inak nám bude vládnuť luza s jej „jazykom“.

Čakám, kedy sa vo veci demokracie a právneho štátu ozve EÚ a bude sa pýtať prinajmenej na reformu systému justície a ústavného súdu. Predbežné reakcie odborného domáceho prostredia a zahraničia poznám, písal som.
Nie som “len“ za výmenu premiéra. Som za predčasné voľby. Bude priam škandalózne, ak vznikne niekoľko “nezávislých“ petícií… (dajte si to „dokopy“).
Koľko hlasov dostanete v predčasných voľbách ako strana Vlasť, je najmä na vás… (aj za sťažených podmienok).
Už ste kontaktovali Dr. Krajníkovú..?  A nehuckajte ľudí… nemá to cenu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?