Publikované: 06.09.2020

Heiko Maas vyzval, aby sa incident s Navaľnym nezúžil na „Nord Stream 2“

BERLÍN 6. septembra. „Diskusie, ktoré sa vedú v Nemecku v súvislosti so situáciou okolo údajnej otravy Alexeja Navaľného, by sa nemali zužovať len na tému realizácie projektu Nord Stream 2.“
Uviedol to nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v rozhovore zverejnenom v nedeľu pre denník Bild am Sonntag.

Písal som: http://www.blogovisko.sk/pripravi-sa-nemecko-o-rusky-plyn.html
„V žiadnom prípade si nemyslím, že nás Rusi prinútia zmeniť náš postoj k Nord Stream 2. Každý, kto to požaduje, by si mal byť vedomý následkov,“ uviedol.
Minister pripomenul, že „na výstavbe plynovodu sa podieľa viac ako 100 spoločností z 12 európskych krajín, asi polovica z nich je z Nemecka“. „Teraz nie je možné zúžiť diskusiu iba na tému Nord Stream 2,“ dodal.
Predtým lídri strany Sojuz-90 / Zelení kategoricky požadovali odstavenie zariadenia Nord Stream 2. Liberálna Slobodná demokratická strana navrhla dočasné moratórium na výstavbu, kým sa nevyjasnia všetky otázky. To isté požadoval aj kandidát na post predsedu Kresťanskodemokratickej únie Friedrich Merz. Vedúci parlamentného výboru pre hospodárstvo a energetiku Klaus Ernst nepovažuje za potrebné projekt zastaviť.
Trump má zato, že „dotiahnutie“ ruského plynu do Nemecka ohrozuje jeho energetickú bezpečnosť a sebestačnosť a zakladá závislosť n a Rusku
To je lož: Chce aj sankciami proti dodávateľom projektu nanútiť EÚ americký a drahší bridlicový plyn.
Nemecko pred kauzou Navalný protestovalo s poukazom na voju suverenitu a zvrchovanosť.
Za pokračovanie a dokončenie dostavby plynovodu je aj predseda spolkovej vlády Saska Michael Kretschmer.
BERLÍN 5. septembra. Predseda vlády nemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer sa vyslovil za pokračovanie výstavby plynovodu Nord Stream 2 s tým, že následky by sa mali vyžadovať až po objasnení všetkých okolností incidentu s Alexejom Navaľným.
https://tass.ru/ekonomika/9381879
Ukončenie alebo pozastavenie projektu je nepravdepodobné.
Prípad Navalný sa na trase Rusko-Nemecko a Nemecko Rusko stále viac zamotáva.
Donald Trump vyhlásil, že kauza nie je podložená dôkazmi.
Poznámka: Tie sa „točia“ len okolo čaju, nie tým, čo sa udialo v čase pobytu živého, zdravého a veselého Navalného na toalete lietadla…
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/9382369
Ani tým, čo sa dialo po dobu premiestnenia Navalného do Berlína.
Western s jeho proti ruskou agendou potrebuje „za každú cenu“ dokázať, že za atentátom na Navalného stojí Kremlin a Putin. Za každú? To snáď nie!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Poznámka: Info „beriem“ z www.TASS.ru pre vyváženie faktu, že západná a naša tlač a médiá, správy ruskej tlačovej agentúry ignorujú…
V slovenských kinách a televíziách nevidno ani žiadny ruský film. Len západné a americké propagandistické a ideologické sračky. Lebo.

Národná lekárska komora Ruskej federácie sa obrátila na nemeckú lekársku komoru, aby vytvorila spoločnú expertnú skupinu na posúdenie príčin stavu Alexeja Navaľného.
https://tass.ru/obschestvo/9381845
Predsedovi Nemeckej lekárskej asociácie Klaus Reinhardtovi:
Vážený pán doktor Reinhardt!
„Nás ako lekárov šokovala choroba Alexeja Navaľného. Keď mladý muž náhle stratí vedomie a upadne do kómy neznámeho pôvodu, je to veľmi tragické.
Z klinického hľadiska sú takéto prípady nielen tragické, ale aj veľmi ťažké diagnostikovať a liečiť. A táto zložitosť vytvára priestor na predkladanie rôznych verzií toho, čo sa stalo: profesionálne a ďaleko od profesionality.
Od chvíle, keď pán Navaľnyj vstúpil do pohotovostnej nemocnice v Omsku, lekári urobili všetko potrebné pre stabilizáciu stavu pacienta. Zachránili mu život. Na konzultáciu boli pozvaní resuscitátori a ďalší odborníci z popredných lekárskych inštitúcií v krajine. Na žiadosť príbuzných bol nemeckým lekárom poskytnutý prístup k pacientovi, ako aj jeho následný transport do Nemecka. Na základe výsledkov vyšetrenia a liečby v Omsku a Berlíne dospeli lekári k rôznym záverom, pokiaľ ide o príčiny choroby Alexeja Navaľného. V lekárskej komunite existujú pochybnosti o záveroch vedcov vojenského laboratória nemeckej armády o prítomnosti toxických látok v Navaľnom.
Lekári by nemali byť v politike a ak sa vyskytnú zložité klinické prípady, musíme si tieto zložité problémy vyriešiť medzi sebou v lekárskej komunite. Naše rozhodnutia musia byť vyvážené a politici ich nesmú používať bez dôkazov.
Ak sa názory lekárov líšia, je v našej profesii zvykom konzultovať.
Z tohto dôvodu by sme chceli navrhnúť vytvorenie spoločnej komisie zástupcov Národnej lekárskej komory Ruska a Lekárskej komory Nemecka, pravdepodobne so zapojením odborníkov na otravu z iných krajín, ktorá bude viesť konzultácie a nestranné konečné rozhodnutie o tom, či Alexej mal alebo nemal otravu Navalny.
Všetkých nás zaujíma pravda. A ak sme presvedčení, že Alexej Navaľnyj bol skutočne otrávený a jeho vážny stav nesúvisí s inými dôvodmi, budeme požadovať začatie trestného konania v Rusku a prijatie najrozhodnejších opatrení.
Od okamihu evakuácie boli naši kolegovia z pohotovostnej nemocnice v Omsku pripravení poskytnúť všetok materiál, ktorý mali na spoločný výskum.
Dúfame, že ste porozumeli a prijmete náš návrh na spoluprácu v obojstrannom a medzinárodnom záujme.“
Podpísaný: L. Roshal, predseda IMP

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?