Publikované: 22.07.2022

Helga Zep-LaRouche: Okamžite zrušte sankcie proti Rusku! 

Len hlupák to nevidí, že sankcie proti Rusku poškodzujú Rusko len okrajovo, ale hrozia, že natrvalo zničia celé kľúčové oblasti priemyslu a poľnohospodárstva v Nemecku a celej Európe! Poľnohospodári v mnohých krajinách preto vychádzajú do ulíc so svojimi traktormi, podporovaní vodičmi taxíkov a kamiónov, pretože vedia, že ani v Európe čoskoro nebudeme mať čo jesť. Naše celoživotné úspory požiera inflácia, ktorú prehĺbili aj sankcie. Zrútenie do spoločenského chaosu sa nezadržateľne blíži! A pre rozvojové krajiny znamenajú sankcie hladomor pre stovky miliónov ľudí! A prečo toto všetko? Srbský prezident Vučič má pravdu: ukrajinský konflikt nie je lokálna alebo regionálna vojna, celý Západ už vedie svetovú vojnu proti Rusku cez Ukrajinu, aby zničil Rusko, ako hovorí pani Baerbock.

Ukrajina je len prostriedkom, ktorým má byť Rusko rozdrvené z geopolitických dôvodov, ako to nedávno otvorene požadovali americkí kongresmani. A ďalej, Čína, ktorej ekonomický rast sa má zastaviť za každú cenu, má byť odpojená. A kto ťaží z tejto šialenej politiky, ktorá sa môže skončiť iba 3. svetovou vojnou? Po prvé: NATO a vojenský priemysel, ktoré vždy potrebujú nové vojny, aby udržali dobre naolejovaný ziskový stroj v chode. Po druhé, špekulanti z City of London, Wall Street a iných finančných centier, ktorých špekulácie vyháňajú ceny potravín a energií do neba a je im jedno, či milióny zomrú, aby zaplatili za svoje megazisky. Po tretie: zelení maltuziáni, ktorí sú toho názoru, že menej ľudí znamená menšiu uhlíkovú stopu, a to by bolo aj tak lepšie pre klímu. Alebo ľudia ako šéf Davosu Klaus Schwab, ktorý si myslí, že hlavným problémom klímy je impulz ľudí, ktorí chcú prekonať chudobu!

A po štvrté, politické zriadenie zložené zo zmesi týchto prvých troch prvkov, ktoré sa ukázalo ako úplne neschopné dosiahnuť poriadok, či už ide o boj proti pandémii, podporu železničnej siete alebo zabezpečenie prísunu kvalifikovaných pracovníkov, ktorých priemysel potrebuje. Namiesto toho, aby sa zamysleli nad tým, že práve ich ideológiou poháňaná politika je dôvodom, prečo dnes čelíme totálnemu ekonomickému kolapsu, už teraz konštruujú nový naratív, že za všetko môže buď Putin, alebo že pravicové či populistické kruhy teraz využívajú krízu, blablahbla.

Ale vo svojej zdanlivo bezhraničnej arogancii títo sebaistí obhajcovia „poriadku založeného na pravidlách“ prehliadajú skutočnosť, že zvyšok sveta nie je taký hlúpy a že si uvedomujú, že je to všetko o udržiavaní stále koloniálneho svetového poriadku, ktorý bráni privilégiá miliardárov a milionárov na úkor väčšiny ľudského druhu. Úradujúci prezident Srí Lanky Ranil Wickremesinghe odsúdil sankcie proti Rusku s tým, že ich konečným cieľom je zvrhnúť tretí svet do priepasti a prinútiť ho na kolená. Nášmu priemyslu a poľnohospodárstvu hrozí nenávratné zničenie, zatiaľ čo Rusko, Čína a väčšina krajín globálneho Juhu nemajú inú možnosť, ako sa spojiť a vytvoriť nový finančný, ekonomický a menový systém, ktorý bude brániť ich záujmy.

Vzniká tento nový systém, ktorý výslovne vylučuje špekulácie a podporuje reálnu ekonomiku, rast a zmierňovanie chudoby prostredníctvom investícií do vedeckého a technologického pokroku. Čína, a nie „demokracie založené na pravidlách“, reaguje na fakt, že podľa OSN 1,7 miliardy ľudí nemá dostatok jedla. Čína spolu so Svetovým potravinovým programom vytvorí globálnu humanitárnu núdzovú zásobu, z ktorej sa budú mobilizovať svetové zásoby potravín a ich distribúcia prostredníctvom siedmich strategicky rozmiestnených centier na boj a prekonanie celosvetovej katastrofy hladu zo všetkých síl.

Existuje zrejmý spôsob, ako môže byť gordický uzol rozviazaný jedným ťahom; plyn a ropa môžu opäť prúdiť, hnojivá a pesticídy môžu byť opäť dodávané, potraviny sa môžu dostať späť tam, kde sú naliehavo potrebné! Sankcie voči Rusku, ale aj voči všetkým ostatným krajinám, proti ktorým boli roky z geopolitických dôvodov uvalené – Irán, Venezuela, Kuba, Afganistan, Sýria, Jemen – musia byť okamžite ukončené! Sankcie v podmienkach svetového hladu, pandémie a hyperinflácie znamenajú genocídu pre rozvojové krajiny a samovraždu pre náš priemysel a poľnohospodárstvo!

Sankcie nie sú spravodlivou odplatou morálne nadradených „demokracií“ za zločiny „autokracií“, sú brutálnou formou vojny proti príslušnému obyvateľstvu sankcionovaných štátov s cieľom urobiť ich životné podmienky tak neznesiteľné, že povstanú. proti ich príslušným vedeniam a zvrhnúť ich. Ale obeťami sú vždy ľudia, bez ohľadu na to, či sú v Rusku, Afganistane, Jemene, na Ukrajine alebo v Nemecku! Preto je potrebné: Okamžite ukončiť všetky sankcie nepodporované BR OSN! Dosiahnuť komplexnú spoluprácu medzi všetkými národmi tohto sveta pre nový, spravodlivý svetový ekonomický poriadok! Spolupracujte, nie konfrontujte sa! Dvojnásobná produkcia potravín na celom svete!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?