Publikované: 04.03.2020

Hľadá sa nový Lajčák?

Ak rezort diplomacie dostane SaS, brúsi si naň kariérista typu Lajčáka, Martin Klus. Ak to bude Za ľudí, môže to byť „neprelustrovaný“ Tomáš Valášek. V hre sú pro westernovské kariéristické trójske kone liberálov, globalistov a rusofóbov 


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544446-hlada-sa-novy-lajcak-ktore-mena-su-v-hre/

Obaja sú pripravení prebrať Lajčákovu agendu. Ale nielen oni. V hre sú aj „externisti“. Pravda vedome provokuje. Zahraničná diplomacia sa nesmie dostať do rúk SaS a Za ľudí
V tieni SaS aj Za ľudí sú aj konzultanti typu zahraničný agent USA Pavol Demeš, svoje odporúčania má aj končiaci minister Lajčák; v záujme udržania kontinuity jeho od Smeru a končiacej vlády odtrhnutej zahraničnej orientácie a politiky. V hre je vraj aj Ivan Korčok, slovenský veľvyslanec v USA.
Víťazi volieb nemusia akceptovať čiekoľvek odporúčania. Dá sa ale konštatovať, že sú v tiesni, nemajú kariérny diplomatický personál. Ponúka sa angažmán nestraníkov ale odborníkov, za OĽaNO a Sme rodina. Prípadne SaS ale nie Klusa; nemá kvalifikačné ani osobnostné predpoklady.
Klus (SaS) je nahlúply kariéristický docent politológie, bez kúska diplomatickej praxe a skúseností, rigidný amerikanofil a protiruský hejter; potenciálna bezpečnostná hrozba ako Nagy a Matovič (OĽaNO).
Nagy (OĽaNO) chce Rusko označiť za hlavnú bezpečnostnú hrozbu; americké základne, ktoré zaradia Slovensko na odpis v prvom slede, nie sú mimo hru, ich odmietnutie ale nebolo jasne deklarované (zdroje konšpirácií žijú); Jaroslav Paška z SNS zverejnil drafty pripravovanej zmluvy s USA v réžii tiež pre seba kariéristického Lajčáka…
https://euractiv.sk/section/obrana-a-zahranicie/news/euractiv-podcast-na-vojensku-infrastrukturu-by-jaroslav-nad-prijal-podporu-od-ktorehokolvek-spojenca/
Matovič (OĽaNO) zasa má Ježiša len za podmnožinu prorokov (podľa islamu); potvrdil Erdoganovo, že islam je nadradený židovstvu aj kresťanstvu: https://www.youtube.com/watch?v=fUMGZn39g50
„Na poste ministra si viem predstaviť profesionálneho diplomata, máme takých, ale aj aktívneho politika, ktorý práve získal mandát a profiloval sa ako záujemca o túto funkciu. Ide napríklad o pánov Valáška a Klusa,“ povedal Pavol Demeš pre Pravdu.
Čo v tomto diskurze hľadá práve Pavol Demeš, vedia nielen Kiska a Sulík; odpovede dá Národná rada Slovenska pri vyslovovaní dôvery novej vláde…
Tomáš Valášek (Za ľudí) bol v rokoch 2013-17 veľvyslancom pri NATO v Bruseli.
Martin Klus vie, že by si s prípadným ministrom obrany Milanom Krajniakom (Za rodinu) rozumeli asi tak, ako Gajdoš s Lajčákom.
Podľa Demeša je pritom dôležité, píše Pravda, aby sa výrazná kvalita objavila aj po boku budúceho predsedu vlády. „Okrem kvalitného šéfa diplomacie, ktorý nadviaže na prácu pána Lajčáka, bude nový premiér Igor Matovič potrebovať na Úrade vlády SR dobrého poradcu pre zahraničnú politiku, do ktorej bude musieť vhupnúť. Bude to pre neho nová oblasť,“ podčiarkol Demeš.
Požiadavka na kontinuitu a obsadenie postu MZV a miesta „dobrého poradcu“ predsedu vlády ma desí. Tomu sa vraví „vhupnutie“.
Piata kolóna protislovenských liberastov potrebuje rezort zahraničia a obrany. Ak ich voličstvo 29. februára vyhnalo od parlamentu a vlády už spred dverí, tlačia sa tam „ich kanálmi“.
Vieme, čo Slovensku dal a vzal Smer, ale aj Dzurindove a Radičovej vláda. Neopakujme to. Len hlupáci opakujú tie isté chyby. Novú vládu kreujme na zlej i dobrej skúsenosti.
Štvorkoalíciu so Za ľudí neodporúčam. Ani Klusa z SaS. Slovensko má byť v zmene dôsledné. Bude to potrebovať. V budúcej koalícii má škodlivý a zlomyseľný malware.
A do toho ešte aj KVD19…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?