Publikované: 10.03.2014

Hnoj na “pánskych” hlavách

Aké dno ešte dosiahnu kandidáti na prezidenta? Už sa mi o nich nechce ani písať, už ich nemám chuť ani počúvať…točia sa v jednom kruhu, opakujú tie isté myšlienky. Radšej by si mali rozširovať svoj všeobecný prehľad a viac čítať…nie, oni radšej budú všetkých presviedčať o svojej dokonalosti…ktorá však v ich prípade neexistuje.

Kiska podáva trestné oznámenie…no, čo čakal? Že mu pri „zvyšujúcich“ sa preferenciách budú sypať na koberec ruže? Šokoval ma svojou výpoveďou, že chcel vstúpiť do Komunistickej strany, no neschválili mu prihlášku…už vtedy bažil po moci a zrejme tak, ako jeho najväčší súper Fico, robil všetko, aby ju raz získal…úbohé. Navyše, keď vedel, že má tiež za ušami, mal rátať s tým, že sa nič neutají. Ani anjel ho nezachráni pred starými skúsenými „harcovníkmi“, ktorých jediným zamestnaním je už celé roky „politika“. Teda hranie sa na piesočku s peniazmi nás všetkých, s našimi životmi…popri parlamentnom turbulentnom popíjaní (videla som to viackrát na vlastné oči) sa rozhoduje o budúcnosti Slovenska…teda budúcnosti a výhodných zákonoch pre sponzorov.

Mimochodom, to čo vytiahol poslanec Smeru Brixi o ponúkanom „sponzorstve“, teda úplatku nebankoviek, bolo na smiech. Takto sa chce zapáčiť svojmu vodcovi, chce upevniť jeho postavenie pred voľbami…akí sú nekorumpovateľní tí naši drahí poslanci…Aj vrabce na streche čvirikajú, čo všetko majú za ušami, kam až dokážu zájsť, aby sa ich rodiny váľali v zlate.

Moc je veľká čarodejka…žiaľ takmer vždy bola v nesprávnych rukách. Ľudia tu môžu aj poumierať od hladu, nimi to nepohne. Nezamestnanosť a chudoba sú pre týchto pánov známym pojmom len v čase pred voľbami, keď potrebujú hlasy, od nás, teda od tých úbožiakov, takto totiž oni ľudí vnímajú…sme obyčajný plebs, ktorý ich zaťažuje…no bez ktorého by neboli v takom balíku v akom sú…

Všetka špina tento týždeň zaplaví denníky a televízie a páni si ju nahádžu na svoje „dôstojné“ hlavy. Kandidáti Fico a Kiska sú v mojich očiach v jednom vreci, ktoré by som z pevnosti Alcatraz hodila do vody…no zároveň by som im nedala tú možnosť, akú mal gróf Monte Christo…nezaslúžia si ju, obaja ožobračujú ľudí…a to im ku cti neslúži.

Jednopercentných kandidátov tiež vynechám…je medzi nimi šialenec, ktorý sa cíti byť „veľkým otcom národa“, no podľa včerajšej televíznej diskusie a skúsenostiach nemá ani banálne všeobecné znalosti, nehovoriac o nejakom názore na súčasné dianie na Kryme…nevie spájať, nedokáže evidentne normálne myslieť…veď aj preto mu prieskumy dávajú necelé jedno percento. Páni profesori majú prehľad dostatočný, no diskvalifikuje ich vek a to, že ľudia ich nepoznajú.

Kandidát Procházka je síce mladý, chcel by vymeniť starých politikov…no, aj jeho radím medzi „starých“ politikov…je tam dlho a dokonale pozná, dovolím si tvrdiť, praktiky…navyše jeho arogancia dokáže zatieniť aj jeho skvelé vedomosti, takže tohto pána posielam z môjho pomyselného „kruhu dôvery“ von.

Pavla Hrušovského si vážim ako človeka, vždy bol v rozhovoroch ústretový a na ľudí nehľadí zhora. Keď som bola novinárkou, bol ochotný odpovedať aj na nepríjemné otázky, a to bez urážok, kritiky, s pokojom. No v politike je už na môj vkus príliš dlho…

Jána Čarnogurského tiež posielam z kola von…dôvody snáď nikomu nemusím vysvetľovať…

Milan Kňažko, tak ako som už písala, vo mne evokuje Nežnú revolúciu (ktorú náš premiér nepovažuje za nič dôležité). Má svoju politickú históriu za ktorú si veľakrát vyslúžil kritiku…no každý z nich má nejakú. Prezident je v konečnom dôsledku figúrka, ktorá má budiť dobrý dojem doma počas prijímania návštev a vo svete tiež počas návštev. Herec, ktorý navyše aj výborne spieva (pamätám si to z detstva) by to zvládol na jednotku s hviezdičkou. Navyše, je najvyšší čas, aby Slovensko nemalo na čele krajiny komunistu, ani nikoho, kto sa komunistom stať chcel.

Mám ešte zopár dní na premýšľanie, no v jednom mám jasno, žiadneho komunistu voliť nebudem!

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?