Publikované: 21.11.2022

Hoax a neznalosť práva

Fejzbúk nie je počítačový systém ale nadnárodná sociálna sieť, ako korporátny nadnárodný obchodný reťazec, ktorá svoje pravidlá fejbúkovej komunity uplatňuje ponad právny poriadok EÚ a Ústavu a právny poriadok Slovenskej republiky.

Akékoľvek zásahy do vašich užívateľských práv by mali byť potvrdené súdnym rozhodnutím. To je dnes “biele miesto” práva na osi EÚ-Slovensko ako členský štát EÚ. Eurokomisárka Věra Jourová a premiér Heger rokovali so spoločnosťou Meta o cenzúre a indexácii “nevhodných a škodlivých obsahov” na Fejzbúku. Spoločnosťou im bolo vyhovené…

Operátor sociálnych sietí v r. 2021 sľubuje, že odteraz budú odstránené napríklad príspevky spochybňujúce účinnosť vakcín alebo vyhlásenia označujúce vakcíny ako toxické a spôsobujúce autizmus. Okrem toho by malo byť zakázané aj tvrdenie, že pandémia covid-19 je umelo vytvorená. Facebook tvrdí, že rozšíril zoznam zakázaných komentárov po konzultácii s dôveryhodnými inštitúciami vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO): “Skupiny, stránky a účty na Facebooku a Instagrame, ktoré opakovane zdieľajú tieto neprimerané tvrdenia, môžu byť úplne odstránené (…). Tvrdenia o covid-19 a vakcínach, ktoré tieto opatrenia neporušujú, budú môcť naďalej preverovať naši nezávislí overovatelia a ak sa zistia, že sú nepravdivé, budú podľa toho označené,” vysvetľuje bezpečnostný tím Facebooku.“ Aj preto, informačná hodnota fejzbúku je nevyčísliteľná… bez zdôvodnenia:


To, na čo poukazuje JUDr. Ján Garaj advokát, nemá nič spoločné s aktmi fejzbúku; ide o vecne nesprávny a voluntaristický výklad trestného zákona:

Je ale sporné a nemožné, aby vo veci rozhodoval správny súd (kasačná žaloba), pretože Správny súd ako „malý ústavný súd“ rieši rozhodnutia orgánov štátnej moci vo vzťahu k Ústave SR. Fejzbúk nie je správny orgán. Pre účel posudzovania sporných blokačných aktov Fejzbúku je potrebné ustanoviť osobitný justičný orgán na nadnárodno-štátnej úrovni vo vzťahu k základným medzinárodným ľudsko-právnym dokumentom v časti právo na informácie, sloboda slova, vyjadrovania názoru a presvedčenia. Sporný a nedefinovaný je pojem dezinformácia, škodlivá informácia, hoax, fejk…
Ustálená je definícia pojmu násilie, výzvy k násiliu, explicit hate content, nenávistné prejavy ako hate speech, kyber šikana, hate crime a cyber hate. Osobitný trestný skutok je cyber crime, ktorý je neoprávneným zásahom do počítačového systému obetiam útokov voči fyzickým a právnickým osobám spôsobilý vykonať závažné hmotné a nehmotné následky až na systémoch ochrany a bezpečnosti štátu (zmieňuje JUDr. Ján Garaj).
Konečné rozhodnutie vo veci môže vydať Európsky súd pre ľudské práva ako justičný orgán Rady Európy a tá OSN v časti výbor pre ľudské práva.
Pre veci médií má Slovensko Mediálnu radu (bývalá Rada pre vysielanie a retransmisiu). Fejzbúk, Twitter, Telegram či VK nie sú médiá, na ktoré možno aplikovať definíciu pojmu médium. Ide o sociálne komunikačné siete.

Na základe užívateľskej ankety sa na Twitter vracia Donald Trump. Tým nenaznačujem, že ho “musím”. Len odkazujem na ľudské práva. Budeme sledovať mieru otvorenosti a slobody na Twitteri, a reakcie Komisie 300 a globalistov Domu Sion. Aj mojou výhradou je anonymita užívateľov a falošné profily. Anonymita v otvorenom mediálnom, komunikačnom a verejnom politickom priestore je škodná otvorenej spoločnosti a transparentnej demokracie.

Blokovanie a indexácia všetkého, čo nevyhovuje systému moci, podľa „čo sa nehodí škrtnúť“ je najväčšie zlo pre integrovanú informačnú spoločnosť. Brániť sa nemáte ako, lebo alebo sa nedá, alebo Hlava XXII.

Chce to reálnu zmenu systému. Ten nemožno zmeniť žiadnymi voľbami, ani protestmi, len zmenou systému. Mám obavu, že sa „nechytáte“ a blížme sa k bodu zlomu, ktorým bude Great Reset, riadený nevolenými persónami ako Klaus Schwab a WEF Davos, ktorí aj zo svojich prognostických Bilderbergov riadia “zhora” volené bábkové vlády, vo vašej dobrej viere vami zvolené v „slobodných a demokratických voľbách“, od EÚ po národné členské štáty, kedy už bude neskoro. Blíži sa aj čas konca toho, čo označujeme ako slobodné demokratické voľby. Systémovo ide o neokomunizmus na báze korporátneho fašistického post liberálneho neo kapitalizmu. Systémová zmena bude nevratná. Ľudstvo „nebude nič vlastniť a bude šťastné“. Kam sa “hrabali” marxisti-leninisti! Do pažeráka neokomunizmu vás cez ich pseudo ľudské práva a slobody a pseudo ľudské a falošné hodnoty manipulujú neomarxisti. Mimochodom, máte byť LGBTI+ aby ste nerodili deti, lebo ľudstvo je premnožené a svojím správaním poškodzuje životné prostredie a klímu planéty. Ženy musia mať právo na potrat. Je to také liberálne a demokratické… namiesto mäsa sa pripravujte ne konzumáciu upraveného hmyzu, lebo hovädzí dobytok a ošípané a po ich konzumácii aj my, prdíme do ovzdušia metán… ceny energií a inflácia sú konceptuálne riadené procesy. Musíme padnúť na kolená a potom aj na huby. Potom príde “zhora” nikým nevolený Deus ex machina, problém “vyrieši” a zachráni nás…
Rozsah a povaha represívnych a obmedzujúcich zásahov fejzbúku vykazuje znaky teroru. Mimochodom (zdanlivo od veci) aj násilie páchané neodbytnou reklamou: “Kupujte, konzumujte!” Plus falošná a trestná cenotvorba takzvaných “akcií” kde konečná cena je vyššia, než pred akciou… tie zmrdy lákajú zľavou udávanou v percentách… hausnumerá “zbrucha” a skúšajú vás… nedá mi, aby som neodkázal TA3: Hovädá!!! Prestaňte obťažovať agresívnou reklamou ešte aj v záznamoch vládnych tlačoviek! Koho vtedy zaujímajú? Skáčem vždy ako divá zver a stišujem ich! A striehnem, kedy začne vrieskať ďalšia. Potom to vysvetľujem susedom a bezmála chodím kanálmi…
Pri vyskakovacích oknách s oznámením, že ste porušili pravidlá fejzbúkovej “komunity” o
bčas až nechápete, čo všetko ste porušili a čo preto dočasne alebo trvalo nesmiete… ale to je už predobraz social control a social credits po nástupe Veľkého resetu. Ako používatelia fejzbúku sme skúšobný experimentálny živý ľudský materiál konfigurácie budúceho totalitného systému, akým nehrozil ani nikde a nikdy nenaplnený komunizmus. 

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?