Publikované: 29.01.2016

Homosexuálny aktivizmus ľavicovej Pravdy pokračuje

Cirkev neodsudzuje homosexuálov, ale homosexuálne praktiky, ktoré sú v rozpore so 6. prikázaním. Pápež: “Kto som ja, aby som súdil?” (biblická pravda) Najskôr si prečítajte tento produkt Pravdy:
http://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/381270-kto-som-aby-som-sudil/
Písmo je inšpirované Bohom. Nie je svetským zákonom, ani trhacím kalendárom. Prepis (novela) nebude. Nehrozí. Tobôž na podnet ľudsko-právnych mimovládok a LGBTI aktivistov pod záštitou ľavicových liberálnych neomarxistov.
Predmetom reformy katolicizmu je a má byť návrat k biblickosti. Ňou je revízia nebiblických dogiem.
Božie milosrdenstvo v Ježišovom odkaze a kresťanskom učení spočíva v ospravedlnení vierou a skutkami.
„Nie je pápež ako nástupca Petra najvyšším rozhodcom vo veciach katolíckej morálky?“ NIE
Učenie Ježiša je zaznamenané štyrmi evanjeliami, evanjelizácia činnosť a činnosť apoštolov v skutkoch a listoch apoštolov…
Akékoľvek iné učenie, v rozpore s kresťanským Písmom je heréza.
„Nepovedal azda Ježiš svojim učeníkom: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal?” POVEDAL. Neplatí tento príkaz aj pre dnešných kňazov? PLATÍ.
Antagonizmus svetskej a Božej moci tkvie v tom, že demokracia je vládou systému svetských vecí a kresťanstvo je teokracia.
Ostatní majú tiež slobodnú vôľu.
Ak je pán Rastislav Škoda veriaci kresťan, pravdu učenia sa dozvie pri spovedi. A dostane milosrdné rozhrešenie. Ak nie, záležitosti kresťanskej cirkvi sa ho netýkajú.
„Môže sa pápež takto jednoducho zbaviť svojej povinnosti mať v diskusii rozhodujúce slovo?“ ÁNO.
Rozhodujúce slovo má Bohom inšpirované Písmo. Pápežská neomylnosť je nebiblická dogma. Heréza. Porovnateľná s justičným omylom.
Pravdu Písma má pápež učiť. Svojím slovom je povinný potvrdzovať a odporúčať biskupom a kňazom, aby ju šírili medzi veriacimi kresťanskými laikmi a ostatnými…
„Nezatracuje Biblia jednoznačne homosexualitu?“ NIE!
Autor redakčného komentára je cirkevný laik. V slobodnej a demokratickej spoločnosti má právo na prejavenie a zverejnenie svojho názoru v tomto laickom a laickú verejnosť manipulujúcom a preto spoločensky škodlivom „slobodnom a nezávislom“ denníku.
Ale to je asi tak všetko. Ale aj dosť. Občas až priveľa.
Poznámka (poučenie): „Biblia zakazovala aj zobrazovanie Boha maľbou alebo sochou, jedenie bravčového mäsa a i., čo dnes už neplatí. Bude sa dať dogma o neomylnosti jednoducho zrušiť? (Rastislav Škoda) “ BUDE (vôľa pápežského stolca). Dekalóg prechádzal zmenami, dnes má podoby a znenie podľa jednotlivých kresťanských denominácií (dôsledok postupného kresťanského rozkolu, schizmy).
https://sk.wikipedia.org/wiki/Desatoro
O stravovacom profile sa zmieňuje Levitikus (3. Mojžišova). Pre Nový Zákon nie je rozhodujúci. Starý a Nový Zákon majú ale spoločné zdrojové prepojenie. Môže byť všeobecne inšpiratívne (bravčové mäso, tuky a cholesterol: ateroskleróza – srdcovo cievne ochorenia). Pre judaizmus a islam je bravčové mäso nečisté (haram – opak halal).
Pre katolicizmus je príznačná adorácia modiel (sochy, obrazy svätcov). Platí: Nezobrazíš! Nebudeš mať iných Bohov okrem mňa! Nezhotovíš sochu a obraz, aby si sa im klaňal…
K stravovaciemu profilu: http://www.bible.sk/sk/ekumenicky/marek/7/15

 

  • SlabéVýborné (0 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?