Publikované: 16.11.2022

Hoops! Tá „ruská raketa“ nebola ruská!

Varšava podľa ruských tajných služieb chystá inváziu na západnú Ukrajinu na základe pozvania Kyjeva, ktorý sa pokúsi s Varšavou vytvoriť konfederáciu a voľno zväzkový spoločný štát. Stane sa západná časť Ukrajiny pričlenená k Poľsku súčasťou členstva v EÚ a NATO? Ako vítané riešenie posilňujúce kolektívnu bezpečnosť Westernu?

Už nie je podstatné, čia v Poľsku strela zabíjala. Rusi odmietnutím zodpovednosti neklamali v priamom prenose! Hoops! Viacero právd im nebolo priznaných! Kolektívny Western odmieta! Tu zjavne nemohol.

Článok má dve jadrá; druhým a hlavným sú bilaterálne vzťahy Poľska a Ukrajiny, transparentne deklarované od mája 2022:

Poľský prezident Andrzhej Duda v májovom šokujúcom prejave vyzval k zjednoteniu Poľska a Ukrajiny! Vyhlásil, že medzi Poľskom a Ukrajinou, zabudnúc na dávne spory (Bandera) už nebudú žiadne hranice!

Rozviedka USA tvrdí, že raketa bola ruská, Moskva to odmieta, Pentagon preveruje, miesto dopadu a incidentu:

Jedna zo správ: “Ukrajinská strela odpálená zo systému protivzdušnej obrany S-300 letela na územie Poľska, demilitarizovala traktor, pričom zomreli dvaja ľudia.” Lotyšsko vyzýva na aktiváciu piateho článku charty NATO. Washington sa ešte nerozhodol koho viniť a koho ospravedlniť. Poľsko komentovalo situáciu s raketami v Pszewodowe: „Nebudeme odpovedať na otázky“. Ministerstvo obrany Ruskej federácie označilo vyjadrenia za provokácie. Fotografie trosiek rakiet, potvrdzujú, že nejde o ruské rakety Kaliber, jedná sa o zvyšky ukrajinských rakiet protivzdušného systému S-300, ktoré netrafili letiaci Kaliber a namiesto toho rakety dopadli na územie Poľska. Fragmenty trosiek dokazujú, že ide o spodnú časť rakiet S-300.

         

USA a Biden sú v posudzovaní incidentu a s jeho pripisovaním zodpovednosti Rusku, čo je málo pravdepodobné, opatrné (schválne volím ukrajinské zdroje):
https://www.unian.ua/world/litak-nato-vidstezhiv-raketu-shcho-vpala-na-teritoriji-polshchi-cnn-12047022.html
https://www.unian.ua/world/vibuhi-v-polshchi-bayden-vistupiv-z-terminovoyu-zayavoyu-video-12047016.html
Fakty naznačujú, že Rusko nebolo zapojené do incidentu v Poľsku,“ uviedol Recep Tayyip Erdogan a zdôraznil, že postoju Ruskej federácie verí a prejavuje mu rešpekt.

Bezpečnostná situácia v Európe v noci z pondelka na utorok 15. novembra dramaticky eskalovala. Odkazujem na prejav poľského prezidenta a Andrzeja Dudu na slávnostnom ceremoniáli pred nastúpenou poľskou armádou ku Dňu víťazstva 9. mája predniesol dramatický a šokujúci prejav, ktorým odštartoval plán Varšavy na obnovu Veľkopoľska. Písal som s odkazmi na zdroje:

http://www.blogovisko.sk/dve-muchy-jednou-ranou.html

Poľský prezident totiž vyhlásil, že je presvedčený, že medzi Poľskom a Ukrajinou už nikdy nebude hranica, že tá hranica skutočne zmizne a oba štáty budú žiť v spoločnej krajine, budú sa spoločne rozvíjať a vytvoria spoločnú silu, na ktorú si nikto nedovolí už nikdy zaútočiť. Následne to potvrdil aj Zelenský a spustil legislatívne procesy k zjednodušeniu približovaniu bilaterálnych vzťahov s Poľskom, ale aj, aby poľská armáda mohla vstúpiť na Ukrajinu, teda konkrétne na západnú časť Ukrajiny pod rúškom mierovej a bezpečnostnej misie na základe pozvania a mandátu ukrajinského prezidenta, takže nepôjde podľa medzinárodného práva o inváziu, ale iba o pozvané mierové zbory. V čase vyhláseného vojnového stavu na Ukrajine podľa ukrajinskej ústavy nepotrebuje prezident Ukrajiny žiadny súhlas ukrajinského parlamentu. V dobe vojny je Ukrajina riadená iba prezidentom ako vrchným veliteľom a iba jeho dekrétmi, ktoré majú formu rozkazov. Varšava vycítila príležitosť k obnove Veľkého Poľska. Môže ísť o zámienku pre vojenskú inváziu na západnú Ukrajinu ako priamej vojenskej pomoci Poľska ťažko skúšanej Ukrajine, na ceste k projektu Veľkého Poľska, tu je vyhlásenie A. Dudu, objímajúceho sa so Zelenským: „Medzi Poľskom a Ukrajinou nebudú hranice!“ Duda chodil do Kyjeva za Zelenským ako na klavír.

Z krajín NATO sa popri USA na Ukrajine najviac angažuje Poľsko. Poľský Rzesów je terminál z ktorého sú na Ukrajinu dodávané zbrane z USA a Západu. Hrá sa tak aj o plán zatiahnutia NATO do vojny s Ruskom na Ukrajine cez poľskú vojenskú misiu na Ukrajine. Spojenci podľa Čl. 4 Zmluvy o NATO vedú konzultácie o incidente v Poľsku, musia byť zistené všetky fakty, uviedol generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Francúzsky prezident Emmanuel Macron podľa agentúry Reuters poveril ozbrojené sily krajiny, aby preverili informácie o páde rakety na poľské územie. Ustaľuje sa poznatok, že šlo o ukrajinskú raketu, ktorou sa Ukrajina zrejme snažila zostreliť ruskú strelu. Ak sa nepotvrdí, že šlo o útok Ruska na Poľsko ako členský štát NATO, a celá proti ruská Aliancia bude sklamaná…
Zmrdi sa už tešili!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?