Publikované: 03.04.2019

Hrozba rozkladu slovenskej štátnosti

Ak dnes naši už extrémne politikárčiaci “parlamentári” tajne alebo verejne nezvolia potrebný počet kandidátov na ústavných sudcov, a ak potom “dobrý” už dnes politikárčiaci “dobrý anjel” ešte v prezidentskom kresle z nich vyberie len tých, ktorí/é vyhovujú len jemu, nastane stav, kedy bude možné z mojej pozície občana vyhlásiť, že ide o sabotáž slovenského ústavného zriadenia a útok na slovenskú štátnosť, s vážnymi možnými, aj bezpečnostnými dôsledkami. Tie si Slovensko nemôže a nesmie dovoliť a dopustiť.


Výber a voľbu ústavných sudcov nie je možné opakovať svojvoľne ani po tretí raz. Lebo: Po koľký raz ešte? To ja, chcem ešte veriť, v dobrej vôli, že arogancia moci a ega koaličných a opozičných politikov vo vrcholovej slovenskej politike a slovenského parlamentu neprekročí prípustné hranice.
Ak sa tak stane, občania Slovenska majú právo na aktiváciu ústavného článku 32 z dôvodu, že súčasný parlament nie je spôsobilý vykonávať všetky úlohy a povinnosti zákonodarného zboru a ohrozená je slovenská zákonnosť a vymáhanie práva, lebo:
Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.
Alebo vo vážnom ohrození. Ten stav nastane dnes po 17-tej.
Slovenský parlament si neplnú svoju ústavnú funkciu voči svojim voličom aj inak; viazne tvorba zákonov vo verejnom spoločenskom a národno-štátnom záujme.
Ak sa dnes nestane to, čo sa má stať, budem chcieť predčasné parlamentné voľby. Tie som ale dodnes nechcel, ale ostal som už aj pred samým sebou sám až do poslednej kvapky mojej trpezlivosti, chápavosti a tolerancie, pretože ma moji volení zástupcovia a súčasný končiaci „dobrý anjel“ v kresle hlavy štátu, v tejto veci nepodržali. Majú ma ako občana „na háku“. A ja už nemám voči tu a teraz artikulovanému vlastnému názoru žiadne kvalifikované proti argumenty.
K predčasným voľbám môže dôjsť rozpustením parlamentu, položením vlády premiérom Pellegrinim, môže sa tak stať aj z priamej vôle občanov, prostredníctvom občianskej petície štátneho občianskeho referenda. Môže ich chcieť a vyžiadať si ich “ulica”.
Na dnes, 17-tu hodinu je stanované už druhé v poradí hlasovanie už po druhý raz vybratých uchádzačov o post kandidátov na sudcov dnes bezmála nepojazdného ústavného súdu.
Bez šéfa kontrolného úradu sa dá, bez prezidenta policajného zboru alebo šéfa inšpekčnej služby, či generálneho prokurátora sa tiež dá, ale bez plne funkčného ústavného súdu to nejde. Tam končí všetka sranda.
Tá najväčšia škodná sa tvári tak vážne, seriózne a zodpovedne, že jej neverím už ani pol slova. Pod svoje kotle si prikladajú tým, že nás (všetkých) majú za hlupákov…
Tu ich máte, na kameru, tu sú: http://www.rtvs.sk/televizia/live-nr-sr
Urážky neodpúšťam, druhé líce nenastavujem. Ako kresťan sa správam len ku kresťanom. Poznáte ich po ovocí.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?