Publikované: 16.10.2019

Hviezda sa volá Infinity

Infinity na našich  stránkach  iromy. cz  už predstavená bola, táto skupina nieje tak nova na rómskej pop scéne ako by sa zdalo, hoci Infinity vznikla v Januári  tohto roku. Chlapci z Infinity  tvoria spolu od roku 1990, a však úspech zaznamenali až keď začali hrať pod názvom Infinity.  Jarek Kováč, Peter Křivánek,  Zdeňek Ferenc,  to sú mená ktoré majú na svedomí také hity ako Sexi čaj, Čoro kamiben, Me na som dylino tyro .

 

Dvorný textár   skupiny je Jarek Kováč ktorý do svojich textov dal srdce, napríklad Čoro kamiben, je pieseň o láske, a nesie v sebe náboj romantiky.  Hudbu tvorí Zdeňek Ferenc,  a front man skupiny je Peter Křivánek, človek ktorý ma na svedomí aj úspech skupiny Black Cats, neskôr Black Face.

 

Chlapci robia  hudbu v štýle pop, alebo po našom robia barový štýl,svoje piesne nahravajú v študiu Kooba end Zdeňek records v Jihlave.  V súčasnej dobe intezvívne pracujú na novom CD Amaro dživipen  na ktorom bude 12 piesni, medzi ktorými najdete znamé piesne Sexi čaj, alebo Čoro kamiben.

 

Hoci kapela Infinity je čoraz  viac populárnejšia,  márne by sme ju hľadali na rómskych zábavach, chlapci sa predovšetkým sústredia na tvorbu piesni v študiu, a teraz intenzívne pracujú na zmieňovanom albume.  Ich tvorba je nový závan populárnej rómskej hudby, a je to dobre, pretože na našej scéne niečo také čo robia chlapci z Infinity  chýbalo.

 

V búdúcnosti chlapci maju v pláne  robiť koncerty, tvoriť nové piesne, spolupracovať s kapelami, a predovšetkým prinášať nám, svojím poslucháčom radosť a dobrú hudbu .  Ďalším prínosom kapely Infinity je  cieľ podporovať nové rómske kapely, nové talenty, a pomôcť novým kapelám nahrať ich prvý album.

 

Kooba end Zdenek  end  records

Jihlava  telefon  608667300

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?