Publikované: 29.05.2019

Hybridná vojna a Žofínske fórum

Odbornú a veľmi snaživú prednášku s jednostrannými a polo paranoidnými rysmi, bez použitia rovnakého metra, o hybridnej vojne v digitálnom on line priestore, odporúčam len orientačne, pre získanie prehľadu o stave boja proti propagande, hoaxom, fake news a podobným nástrahám (trolling); na webe a fejzbúku toho je dosť, ako na výrobnom páse to chŕli „slobodný a nezávislý“ mediálny mainstream, ale: o to dôležitejšie sú vyjadrenia k veci, priamo, bez servítky a politickej korektnosti Miloše Zemana na Žofínském fóru.
Najskôr k prednáške:

Dvadsať rokov sústredenej práce s touto témou vtiahne do seba a poznačí. Tieto školiace persóny tvrdia, že vraj odmietajú cenzúru. Tú prácu a nadprácu robia iní;  ich problém  je aj, že nerešpektujú psychológiu publika, a že ich „poctivá robota“ je kontraproduktívna. Pracujú, konajú a svet ide ďalej ale  nie ako ony chcú, a ich „produkty“ sú nosičmi nielen ďalších kontroverzných informácií rôznej validity, sú súčasťou informačného šumu a balastu.
Dobré je, aspoň zbežne, prejsť si, čo som urobil aspoň orientačne, lebo mi to už lezie krkom hore:
https://www.youtube.com/watch?v=gyETlv_Xw0s
https://www.youtube.com/watch?v=UGBhuKZrUgw
https://www.youtube.com/watch?v=4FEH2AXAebM
Základom samostatného kritického myslenia je rozvoj kognitívnych spôsobilostí a zručností, ako aj hodnotovej orientácie je slobodné vzdelávanie a intelektová výbava. Mentoring a manipulatívna persuázia v slobodnom vzdelávaní bolo násilie predošlých dvoch totalitných režimov. Vzdelávať, učiť a vychovávať mládež k kritickému hodnotiacemu mysleniu dnes znova znamená, učiť ich myslieť jazykom systému a metasystému režimu, v ktorom sa učia a vzdelávajú. Toto chceme? Žijeme v tretej totalite?
Vyhodnotiť kauzy Ukrajina (Donbas, Krym, Kerčský prieliv) verzus Rusko sa dá len prostredníctvom slobodného prístupu k informáciám, príklad: Na titulkách médií nenájdete info, že proti ruské sankcie neboli vyhlásené a schválené BR OSN. Médiá sa pravdivo nevenujú medzinárodnému a námornému právu. Minské dohody a ich plnenie môže hodnotiť len osoba, ktorá ich pozná. Podstatu problémov a vecí „zvrchovanej“ Ukrajiny možno poznať len cez prizmu jej ústavy a jazykového zákona a zákona o menšinách. Ekonomiku Ukrajiny možno hodnotiť len cez výsledky vnútorných politík a vplyvov bohatej ukrajinskej oligarchokracie a plutokracie; prezidentské voľby na Ukrajine sponzoroval oligarcha Kolomojský, ktorý sa po voľbách vrátil „domov“ z Izraela. Odpovedzte si aj na otázku, prečo nie je v záujme Ruska vstup Ukrajiny do EÚ a NATO..?
Prednášateľka vôbec nezmieňuje súčasný neo orwellizmus a „newspeak“ Západu, a nehodnotí ho objektívne a spravodlivo jedným metrom. S oduševneným zápalom, bona fide, varuje pred ruskou propagandou. O západnej propagande ani necekla.
Mohla by, trebárs o efekte vývozu západnej demokracie do dnes Západom a najmä USA, totálne zničených a dezorientovaných krajín napríklad Iraku, Sýrie, Líbye, Juhoslávie (časovaná bomba je Kosovo) Balkánu, Ukrajiny, aktuálne je vedený útok na Irán (tiež za účelom zmeny režimu) a pod.
V jej hlave víťazí paleokortex. Nepriateľom je Rusko.
Vladimir Lefebvre ruského pôvodu, žijúci a píšuci v USA:
https://www.amazon.com/Lectures-Reflexive-Theory-Vladimir-Lefebvre/dp/0578065940
Reflexia teórie hier umožňuje predvídať kroky súpera. Podobnosť s kvalifikovanou Koncepciou spoločnej sociálnej bezpečnosti, so známymi Otázkami pre Vladimíra Pjakina, nie je náhodná:
http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/
USA, Brexitánia aj Rusko majú záujmy. Iba v týchto medziach môžu mať aj priateľov. Inak nie. Pojem spojenec nerovná sa priateľ. A ak nemôžeme zvíťaziť nad nepriateľom, tak sa s ním spojme. Zničíme ho potom. A o tom je aj hybridná a obchodná vojna na osi USA-Čína-EÚ-RF-Irán. Dotkne sa zrejme aj vecí okolo brexitu. Kto s kým a proti komu.
Rusko nemalo a nemá priateľov, v diplomatickom jazyku, len partnerov v komunikácii. Svoju stranu geopolitickej šachovnice má pod kontrolou.
Takou, ale priesvitnou a hlúpou hrou, je aj kauza Hyuawei v hybridnej obchodnej vojne USA a Číny o moc nad 5G technológiami. Na kauzu odposluchu mobilu Angely Merkelovej NSA sa „zabudlo“.
Odpočúvanie priateľov a spojencov nie je dôkaz priateľstva a spojenectva.
K kauze rakúskeho Stracheho sa o Kremline nehovorí a nepíše, hoc by sa to hodilo, a mlčí aj Rusko, ktoré sa nevyjadruje ani k Hyuawei…
A nevidím  dôvod, prečo by sa Trump mal vyjadrovať trebárs k spoločnej iniciatíve EÚ PESCO alebo plynovodu Nordstream II.
Nie celé, len kúsok od 40-tej minúty, relácia Orwell-Huxley a otázka: Čo ponúkajú naše televízie? Nepripomínajú vám Huxleyho svet? Samá zábava, relax a mentálna bieda…
https://www.youtube.com/watch?v=gyETlv_Xw0s
Vidím to ako úmysel, ktorý má pozornosť ľudí odviesť inam a „uspať“. Televízni diváci si potom, a zaujímavé je, že STV a TA3 im ich servírujú v nedeľu napoludnie, pozrú politické a predvolebné debaty, urobia si pri ňom svoje „hodinky hnevu“ (Orwell) lebo ich paleokortex má mobilizačný charakter, relácie im odhalia ich nepriateľov, a potom totálne mimo, s krvavými očami idú voliť. Ich neokortex, zahltený prácou, povinnosťami, mentálne vyprázdnenou zábavou a relaxom im neumožní zamyslieť sa, koho, prečo, proti komu. Naostatok v prezidentských a euro voľbách. Od volebných urien sa vracajú k svojej práci, povinnostiam a zábave po dobu ďalšieho volebného obdobia. Toľko o vplyve a programovej ponuke médií…
Tu je kniha: https://www.martinus.sk/#description
Teraz k Žofínskému fóru na tému:
Národno-štátny záujem
Zemanov prejav možno len prepísať do textovej podoby, možno si ho vypočuť, prečítať, ale viesť s ním kritickú polemiku sotva. Možno s ním súhlasiť alebo nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2826626-sledujte-projev-prezidenta-milose-zemana-na-zofinskem-foru
Zemanov prejav bol prezentovaný ČT24 ale nebol podrobený nenávistnej kritike médií, tobôž, keďže sa vzájomne nemusia, ani rozborom a hodnoteniam zo strany ČT24. Aj preto, že je v ňom  príliš veľa povestných zemanovských „šrapnelov“ proti ktorým je štandardný model a jazyk politológie a médií bezmocný. Otvorene hodnotil aj USA. Raz je nálepkovaný ako ruský, vzápätí čínsky agent. Po prejave hrozí, že ho EÚ a EK vyhlásia za českého agenta. :-)
Akoby fungovala chémia Zeman-Trump na najvyššej úrovni? Už nefunguje ani jeho ťažká cukrovka, alkoholizmus, priznáva fajčenie (zrejme súvis s neuropatiou doných konrčatín). A keďže ho verejne priznal, netreba mu ho dokazovať a vytĺkať si na tom opozičný politický kapitál. Český prezident má napokon okrem viac ako 50 percent preferencií, stále a pevné miesto na Barrandove u Jaromíra Soukupa, v relácii: Týden s prezidentem. V hlave má poriadok a jasno, v jeho vzdelaní, encyklopedických znalostiach a verbálnych zručnostiach vlády nad slovom, sa mu vyrovná málokto. Jeho prejavy môžu ísť rovno do tlače.
A na to, aby Zeman povedal to, čo chce, nepotrebuje toľko priestoru, koľko ho spotrebuje novinárka a analytička webu Alexandra Alvarová, vo svojej vyššie zdieľanej prednáške. Ale vybrať si musíte vy.
Zemanov prejav prijmite ako podnet k kritickému zhodnoteniu stavu EÚ dnes a akým smerom by sa mala uberať po eurovoľbách…
A odpovedzte si na otázku: Čo je národno-štátny záujem Slovenska?
Nemám ani najmenšiu obavu, že si z hoaxmi a fake news  a neo orwellizmami akými je napríklad moderná, trendová a módna „liberálna demokracia“ a jej odvrátenou stranou „dark side“ of the liberalizmus, ako nebezpečnou totalitnou, neo fašistickou ideológiou, poradíte. Sťažili ste si to prezidentskými a euro voľbami. O to bude váš boj o vaše slobody a práva autentickejší.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.

Odporúčam radšej si prečítať aj toto, Kremeľ obvinený nebol, preto ani nereaguje, Tereza Spencerová „rieši“ aj chemické útoky v Sýrii a propagandu USA a EÚ vlastným rozumom a cez osobné živé poznatky:
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/politologovia/Koniec-demokracie-A-potom-sa-ludia-nastvu-Spencerova-si-prehrala-video-z-Rakuska-a-varuje-313307
Skúste si v hlavinkách urobiť poriadoček aj s týmto (prvá česká islamská pesnička): Pověz mi sluníčko…
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/358-prvni-ceska-islamska-pisnicka-pro-deti-ktera-ma-za-cil-pripravit-dalsi-generace-muslimu-na-zivot-v-ceskem-jazyce
http://svobodnenoviny.eu/prvni-ceska-islamska-pisnicka-pro-deti-ne-neni-to-vtip/
Stanovisko (akože inak xenofóba a islamofóba) Jaromíra Soukupa, generálneho riaditeľa TV Barrandov:
http://www.podivinsky.cz/?p=3087

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?