Publikované: 06.04.2013

Iba Hyena sa môže smiať Ficovému Modrému nebu.

Hyeny sa nesmejú, na rozdiel od človeka, iba tak. Bez dôvodu, hovorieval klasik po návrate z Vietnamu novinárom, keď sa ho pýtali na zákazky. Ako idioti.

Smiech prirodzených zberačov mrcín a zdochlín určuje presne, kto má akú úlohu pri love a kto má aké poradové číslo v svorke počas kŕmenia.

Jednoduchosť potravinového reťazca je fascinujúca. V ňom jeden organizmus umrie na úkor druhého, ako jeho potrava, aby dal dôvod aj na smiech. Popri hyenách aj človeku, aby pred divákmi a kamerami dal nielen poznať  „narastajúcu bolesť“ ale aj posolstvo, že aj on mal „chvíľu rakovinu“.

No smiať sa a predbiehať iných, čakajúcich na pokrm, v čase, kedy predseda vlády v zápale boja s krízou a nezamestnanosťou a zároveň tancujúci nad rovnako zdanenou kravou, čo ju zabil, si odtrhne „od úst“ vzácny čas, aby „zachránil“  ťažko chorú voličku, chce povahu slizkého hada.

Protiváhou prírody je iný had. Ten „konsoliduje“ kožu vlastnú, aby zdieral iných z kože a darom „humánnosti“ prekryl neschopnosť dať čakajúcim recept, ako sa dá vyžiť  zo 150 eur a pritom ešte zvládnuť, za kulisami „neba v modrom“,  prichádzajúci záchvat smiechu.

Ostatní by sa mali menej smiať a ešte menej vykrmovať, aby im nevypadávali z pamäti hrdinské činy čakateľa na žezlo po starom Ujovi. Aby im prachom času nezapadli spomienky, kedy vodca najprv odstredil ľavicu a potom procesom lúhovania vytiahol  sociálnych demokratov, ako kúzelník zajacov z klobúka. Napríklad ?

Také drobnosti majstra trikov.

Napríklad jeho slávna cesta s názvom „Smer-Tretia cesta“ sa šmahom ruky zmenila na R1. Prečo nie, bratia Česi majú tridsaťročnú vojnu a my splátkový kalendár na rovnako dlhé obdobie.

Výhody „sociálneho štátu“ si pochvaľujú napríklad u Vážneho a jeho mýtnych bránach. Tu v tomto sociálnom raji sa podpredseda vlády trasie nedočkavosťou odpovede na otázku, kto sú tie tri slečny, čo zvládli tender za miliardy. No a ľudia sa trasú, spolu so svojimi obydliami každým kamiónom, ktorý obchádza Vážneho mýtnu neistotu.

A to je ten magický bod, kedy obavy vystriedali istoty. Napríklad ? Cestujúcim po diaľnici i železnici boli, ako prvým, vystavené istoty. Mosty na Slovensku stavia firma, ktorej padlo najviac mostov. Tak to chcel ten „tajomný“ muž, keď krátil chvíle v jednom stane.

Človek by sa nemal prestať učiť celý život. Napríklad od hyen.

Lebo aj tento prirodzený zberač mrcín pozná pravidlo svorky poradového čísla, ktoré jej umožňuje prísť k zdochline, aby sa nakŕmila. No rešpektuje aj druhé základné pravidlo, že za ňou sú ďalší, ktorí čakajú na svoj kus mrciny.

Vieme, že najlepšie sa smeje s plným bruchom a pred televízorom.

Nie všetci.

Jedná časť vedcov hovorí o nastupujúcej dobe ľadovej. Druhá zase tvrdí, že subtropické pásmo sa posúva k nám, do strednej Európy.

Trápi ma tento stav neistoty, lebo nepoznám odpoveď, kto má pravdu.

Kde sa na Slovensku zobralo toľko hyen, ktoré sa dokážu smiať „humanistickému“  Modrému z neba a jeho hlavnému „hrdinovi“ Ficovi. Človeku, ktorého pijáristi vystavili nebezpečenstvu „rakoviny“, aby vzbudili pocit ohrozenia a následne súcit ?

Nie, nie so ženou, ako základom príbehu a jej dvoma deťmi.

Oni chcú zdravie pre mamu, no dostali vak a loptu.

Smiech prirodzených zberačov mrcín a zdochlín má svoje prísne a nemenné pravidlá. Žiaľ, iba v ríši zvierat.

 

 

  • SlabéVýborné (+89 skóre, 115 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?