Publikované: 23.09.2020

Iba taká blbosť (jazyková poznámka)

Nový pakt EÚ o migrácii vyžaduje od členských štátov „povinnú solidaritu“. Európska komisia v stredu (23. septembra) navrhla členským štátom rozdeliť zodpovednosť za žiadateľov o azyl v rámci mechanizmu „povinnej solidarity“. Nový pakt o migrácii dúfa, že zabráni odzrkadleniu migračnej krízy z roku 2015 tým, že poskytne krajinám výber medzi prijímaním migrantov alebo pomocou ich návratu späť domov. Štáty si návraty, repatriáciu a deportáciu dotknutých osôb späť do zdrojovej ich domovskej krajiny majú sponzorovať samé…
Kľúčovým bodom nového paktu EÚ o migrácii a azyle je, že členské štáty by museli buď prijať žiadateľov o azyl, postarať sa o spätné odoslanie osôb, ktorým bol zamietnutý azyl, alebo ponúknuť finančnú pomoc priamo členským štátom EÚ v prvej línii.
https://www.euractiv.com/section/justice-home-affairs/news/eus-new-migration-pact-to-request-mandatory-solidarity-from-member-states/V správach TA3 a STV Martin Klus štátny tajomník minsterstva zahraničia používa nesprávny výraz pre premiestňovanie utečencov v rámci migračných politík EÚ v reakcii na nový návrh EK
Pozrime sa na to
: Martin Klus migrantov relokuje
Tak takto: Martin Klus by mal migrantov realokovať
Relokácia, význam: https://slovnik.aktuality.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=relok%C3%A1cia
Alokácia, význam: https://slovnik.aktuality.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=alok%C3%A1cia
Správne: Alokácia, relaokácia (vecí, finančných prostriedkov, osôb).
Tento nesprávny výraz celoplošne prevzali všetky médiá (sledujem to). Nie je nespisovný ale v jeho význame je nesprávny. Touto problematikou sa zaoberá memetika. Prezentoval som ukážku infwekčného mému, ktorý sa v jazykovom prostredí a komunikácii rozšíril ako covid. nepácha žiadne škody.
Oveľa vážnejšie škody pácha mém ”sexuálna menšina“. Šíria ho neomarxisti. Nemá definične oporu o nič. Je len arbitrárny (svojvoľný).
Je to ich nový utláčaný proletariát. Nahradili ním robotnícku triedu a kapitalistov vykorisťovateľov iba úctivo obchádzajú… (jedni aj druhí sú liberáli). Sulíkovci z SaS a Dostál, predseda OKS sú “konzervatívnim liberáli”. To znamená, že liberálne hodnoty sú pre nich trvalé… (verzus podobné kresťanské hodnoty). Z pohľadu politológie predstavujú kokteil ľavicových a pravicových hodnôt, zmes liberálnych ideológií…
Patrí k nim aj “saskársky” docent politológie Martin Klus.
Vysvetlím (“sexuálna menšina”): Liberáli novej neomarxistickej ľavice zavádzajú tým, že “ich je málo”. Väčšina ľudí “to berie”. Ibaže: Sú rybári menšinou? Rozdeľte ich na kaprárov, pstruhárov, sumčiarov… teraz ich vymeňte za LGBTI osoby a skupinky. Tvoria menšinu? Nie. Bez nároku. Lebo nie sú homogénnou časťou spoločnosti…
Takou sú len ako menšiny definované homogénne národnostné a etnické menšiny.
LGBTIQ a ďalšie, sú len dúhový cluster (strapec) heterogénnych bobúl na jednej stonke.
Na rozdiel od reálnych menšín s heterogénnymi, nesúrodými a odlišnými sexuálnymi záujmami a preferenciami.
Neomarxistickí liberáli vás klamú falošnou agendou už od 60-tych rokov…
Je to ich proletariát, ktorý ich živí…
Toto by ste si mali porozdávať, rozobrať a vziať na vedomie.
Prosto do reálnej teórie a terminológie (taxonómia) základných ľudských práv v časti menšiny nepatria. Možno im ale priznať isté osobitné práva, čo ale závisí od politickej vôle zákonodarného zboru…
Ich sťažnosti na údajné porušovanie ich údajných základných ľudských práv pred ústavným súdom, ale ani ESĽP neobstoja.
Navzdor tomu sú neomarxistickí liberáli schopní hnať vás pred OČTK a súdy a označiť anticenou Homofób roka preto, že
a/ neuznávate pojem sexuálna menšina,
b/ odopierate “sexuálnym menšinám” ich práva,
Prosím, mentálne si to spracujte. To je liberálny homofascism: https://conservapedia.com/Homo-fascism

Samozrejme, v prípade ekonomických migrantov a sociálnych turistov (sociálne dávky) a utečenov, ktorí nezískali nárok na udelenie azylu alebo dočasnej doplnkovej ochrany je správny výraz vyhostenie, deportácia do krajiny pôvodu. Platí to aj pre (už) azylantov, ktorí sa dopustili trestného činu proti majetku, zdraviu a životu na území štátu, ktorý im udelil politický alebo azyl vojnového utečenca. Rozhodol o tom aj Nemecký Najvyšší spolkový súd.
Význam: Nie je možné zaoberať sa osobami cudzincov s európskou civilizáciou a kultúrou prichádzajúcich z nekompatibilných civilizačných, kultúrnych a náboženských okruhov, ktoré sa vedome odmietajú dobrovoľne a proaktívne integrovať do prostredia hostiteľského alebo prijímajúceho štátu Európskej únie…
Problém: Nie všetky krajiny pôvodu sú ochotné prijať späť svojich občanov…
Úloha EÚ: Vyjednať zmluvy o späť vzatí osôb, ktoré nemajú nárok na zmienené inštitúty (azyl…). Prečo EÚ? Lebo migračná agenda je primárne záležitosťou politík EÚ, nie členských štátov, to až v druhom a treťom rade.
Poznámka:
Nemci majú výraz Umzug Zuweisung (Umzugszuweisung) vo význame pridelenie presunu.
Anglosasi pre premiestnenie osoby, utečenca „transfer of a person, a refugee“ (príklad z viacero možností).
EÚ v oficiálnych dokumentoch používa výraz pre European Refugee Solidarity: A Refugee Relocation System.
Ide o práve prezentovaný nový systém zaobchádzania s utečencami a migrantmi, návrh Európskej komisie, ktorý má nahradiť nefunkčný, väčšinou krajín EÚ odmietnutý Dublinský systém (dohody).
What is Relocation? Relocation is the transfer of persons who are in need of international protection from one EU Member State to another EU Member State.
Spísal som článoček na tému „Blbosť“: Je ňou ochrana národno-štátnych záujmov Slovenska aj v časti spisovný Slovenský jazyk.

Pekne pozdravujem aj ako designovaný vraj „chodiaci JUĽS“. :-)
Juraj Režo alias notoricky obcan

Strana SaS je proti akejkoľvek forme prerozdeľovania migrantov. Povedal to jej predseda Richard Sulík v reakcii na návrh nového paktu Európskej komisie o migrácii a azyle. Chce, aby bol tento postoj strany jasný celej koalícii.
https://www.ta3.com/clanok/1193112/tb-predstavitelov-strany-sas-o-prerozdelovani-migrantov.html
„Alokácia, relokácia, realokácia – to je jedno“, povedal na tlačovke 24.9. Sulík. Zrejme ma čítal…
No, súhlas!
Má pravdu (!) ide znovu o povinné kvóty, ktoré Sulík odmietol, čo potvrdil aj Korčokov štátny tajomník ministerstva zahraničia za SaS Martin Klus.
Výnimočne „konzervatívnych liberálov“ z SaS chválim!

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?