Publikované: 21.03.2016

Igor Matovič, neblbní už

Keby mal Fico do tretice utvoriť vládu – jednofarebnú, hrozila by som sa. Keby mal Fico utvoriť vládu so Sns a Hzds, hrozila by som sa. Našťastie Ficova popularita klesla z 44 percent iba na 28. Sdku tiež malo svoje obdobie zlatého veku, keď malo Dzurindu 8 rokov ako premiéra. Potom akúsi labutiu pieseň malo 18 percentami na čele s Ivetou Radičovou ako premiérkou. V roku 2016 nemalo ani jedno percento.

Volebná kampaň roku 2016 bola nudná, chýbala tu Nora Mojsejová so svojimi zábavnými komentármi. Samotné voľby však spôsobili šok, prekvapenie. Boli plné zvratov.

Nanešťastie sa tam nedostala Priama Demokracia na čele s Marikou Ritomskou. Tá sa však nevzdáva, v boji proti mobbingu pokračuje ďalej.

Rovnako ako jednofarebnej Ficovej vlády som sa bála, keby koalíciu utvoril Richard Sulík ako premiér spolu s tebou. Strana Sas má v programe antisociálne opatrenia typu Kaníkovské reformy. Zrušenie minimálnej mzdy, toto si nedovolil ani Ľudovít Kaník. Potom znížiť dávky invalidom a aby si odvody platili samy. Ani na to si Kaník netrúfol. Jozef Mihál, politik, ale srdcom športovec mal úmysle, aby ľudia, ktorí poberajú sociálne dávky, vykonávali nútené práce. Minister Richter Mihálov úmysel uviedol do praxe.

Pred voľbami 2010 si bol ficobijec, potom tvoj boj voči Ficovi prestal. Ku koncu druhej Ficovej vlády znova prepukol, a teraz keď sa začína tretia Ficova vláda, tak znova si ficobijec. Ale asi neúprimný, iba marketingový ficobijec. Lebo vieš vytĺcť kapitál.

Média sú plné nenávisti medzi tebou a Ficom. O skutočných problémoch ľudí nepíšu, resp. nepíšu o ich príčinách. Že to spôsobujú politici svojou nezrelosťou a nezodpovednosťou. Takých je tam veľa. Aj v pravici aj ľavici.

Nedávno som sa stretla jedným z Olano, ktorý mi povedal, že Marienku Ritomskú má rád, ale že sa mu nepáči, že napísala o tebe  článok, kde ťa označila za sociopáta. Marika Ritomská iba napísala, čo v Olano zažila. Z Olano neodišla pre chamtivosť, nenávisť, pýchu. Ale z odborných dôvodov. Ignoroval si jej návrhy na skutočne riešenie problémov ľudí. Marika Ritomská byť v Olano považovala už za stratu času.

Marika pomáha ľuďom aj po tom, čo sa do NR SR nedostala. Ty sa asi z toho veľmi tešíš. Ale nezabúdaj, že Marika pracovala za sťažených podmienok. Po jej odchode z Olano, médiá ju začali bojkotovať. Zrejme videli, že svoju poslaneckú agendu myslí skutočne vážne.

Ľutujem tvojich nových poslaneckých kolegov, ktorí zažijú rozčarovanie, že ľuďom Olano nepomáha, a ani ty nie. Miesto množstvo bilbordov, ktorými si zaplnil cesty, ulice, budovy a tričká s nápisom Fico chráni zlodejov, tie peniaze si mal rozdať chudobným.

Ani táto vláda, tretia Ficova vláda není ideálna. Ale asi je to najlepšie, čo mohlo byť v tejto situácii. Fico už si nebude môcť dovoľovať ku ľuďom ako doteraz, lebo bude ešte pod väčším drobnohľadom. Ak Fico nechce, aby začali násilné protesty, musí niečo s chudobou obyvateľstva robiť.

Používať zase slovo Majdan na tvoje protesty je silné kafé, neprimerané. Tvoje protesty iba stresujú ľudí, a nič neriešia.

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Ladislav Serenča

    “Miesto množstvo bilbordov, ktorými si zaplnil cesty, ulice, budovy a tričká s nápisom Fico chráni zlodejov, tie peniaze si mal rozdať chudobným.” - dovolím si k tomu dodať, že toto mohli spraviť všetci politici a nieje vylúčené, že takto by mali aj viac voličov.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?