Publikované: 16.10.2019

Imigrantské keynesiánske peklo.

   Hranica medzi neokeynesiáncami a neoklasikmi nie je v ekonomickom mainstreame zreteľná. Ich spoločnou črtou je menový doping. Ak ide o iný doping, hodí sa mi k tomu viac keynesiánska línia. Stav a vývoj svetovej ekonomiky je ale zreteľne ich spoločným výsledkom. Zreteľné je aj to, čo si uvedomuje hociktorý človek, ktorý nemá s ekonómiou nič spoločné. Len mainstreamáci tvrdošijne zotrvávajú na svojom sociálnom inžinierstve v nádeji, že tisíc a prvý pokus dosiahne iné výsledky ako tie predchádzajúce pokusy. Popravde treba priznať, že rozdiely medzi jednotlivými pokusmi sú, ale presne opačné, ako ich vidia sociálni inžinieri. Kým v počiatku pokusov prekryli začínajúcu chorobu hospodárskeho systému neprirodzene zvýšené výkony, v závere každý keynesiánsky doping zvýši chorobné prejavy a výkon sa nezlepšuje a čoskoro začne upadať. Keď sociálnym inžinierom nevychádza peňažný doping, obracajú sa k akémukoľvek inému. Najnovšie k personálnemu, teda imigrantskému.

   Jeden z naslovovzatých sociálnych inžinierov na Slovensku, meno nie je podstatné, nám v týchto dňoch tvrdí, že neprijímanie imigrantov spolu s predsudkami bude pre Slovensko smrtiacou katastrofou. Podľa tejto neokeynesiánskej logiky, hospodársky vývoj závisí od výraznej imigrácie. Otázkou preto je, ako sa mohla svetová ekonomika v minulosti vyvíjať  bez prílevu imigrantov z vonkajšieho prostredia, teda z vesmíru. Nemôžeme to dokázať, ale môžeme oprávnene predpokladať, že počet ľudí na planéte nepribúdal z vesmíru. Svetová ekonomika sa vyvíja zo svojich vnútorných zdrojov. Vzájomná kooperácia pritom nemôže znamenať, že kooperujúce strany boli bytostne na kooperáciu odkázané. Využili len jednu z viacerých možností pre prosperitu. Kooperácia je potvrdením vnútornej schopnosti vytvárať hodnoty a ponúkať ich na výmenu.

   Peňažný svet sa otriasa v základoch a jeho zrútenie začína byť prijímané hociktorým “zdravým sedliackym rozumom”. Len keynesiánski fanatici nie sú ochotní prijať krach svojej teórie, čím ju povyšujú na plnohodnotnú ideológiu. Imigrantská záplava je zdanlivou záchranou ich predstáv. Nádejou na vytúžený vydarený pokus. Nevyjde. Naopak. Dorazí ich ideológiu a nás všetkých tiež. Nemôže to fungovať. Zdravá ekonomika čerpá zo svojej vnútornej energie. Prejavom zdravia je výmena hodnôt. Prijímanie dopingu je prejavom choroby. Odkázanosť na doping je prejavom ťažkej choroby. V prípade zániku civilizácie – smrteľnej choroby. Diagnózou nemôže byť ani plnohodnotná nenávisť k cudzincom. Diagnózou je zrýchľujúce keynesiánske peklo.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?