Publikované: 22.05.2023

India robí obchodné pokroky bez amerického dolára!

Nová politika zahraničného obchodu Indie na rok 2023 sa sústreďuje na zvýšenie využívania rupie a odklon od dolára v zahraničnom obchode. India doteraz vytvorila s Iránom obchodné mechanizmy v rupiách na dovoz ropy spolu s ďalšími 17 krajinami vrátane Ruska a Malajzie.

Vývoz z Bangladéša do Indie vo výške približne 2 miliárd USD bude úplne prevedený v rupiách a takách, zatiaľ čo iba počiatočné približne 2 miliardy USD vývozu z Indie do Bangladéša, čo je asi 15 % z celkového množstva za minulý rok, budú v rupiách. Zatiaľ je zostatok stále v dolároch.

Každá z bangladéšskych Sonali a Eastern Bank a indická ICICI Bank a State Bank of India si navzájom otvoria účty. Afzal Karim, generálny riaditeľ a výkonný riaditeľ Sonali Bank, uviedol, že k týmto opatreniam sa neskôr pripojí viac bánk!

A že používanie domácich mien zmierni tlak na ich držbu dolárov. Abdul Matlub Ahmad, prezident bangladéšsko-indickej obchodnej a priemyselnej komory, toto usporiadanie uvítal, pričom varoval, že dokončenie procesných krokov bude ešte trvať niekoľko mesiacov.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?