Publikované: 12.07.2020

Islam a európske, české právo

V ostatnom mesiaci sa v guvernoráte Idlíb uskutočnili najmenej tri záhadné údery; útoky boli cielené najmä na členov skupiny Ansar Al-Tawhid (predtým Jund Al-Aqsa) a skupiny Hurras Al-Deen. K útokom sa zatiaľ nik neprihlásil.

BEIRUT, LEBANON (12:10) Miestne správy z Idlibu odhalili minulú noc aj vraždu dvoch vedúcich predstaviteľov džihádistov z organizácie „Ansar al-Tawhid“.
https://www.almasdarnews.com/article/mysterious-drone-strike-kills-2-jihadist-commanders-in-idlib/
Podľa správ neznámy bezpilotný stroj vykonal letecký úder v okrese Al-Sina’a v Idlibe, po ktorom zaznela ničivá explózia administratívneho centra. Zabil 2 džihádistických veliteľov.
Spozornel som pri Ansar Al-Tawhid a k nemu:
Bývalý predseda pražskej moslimskej obce Vladimír Sáňka žiada od štátu miliónové odškodné za trestné stíhanie v kauze šírenia českého prekladu knihy Základy tauhídu – Islamský koncept boha.
Súdy Sáňku právoplatne oslobodili v máji 2018. Predtým „riešili“ či je salafistické učenie hnutím. Podľa znalcov je saláfismus teologickým smerom konzervatívneho islamu, ale nie ideologickým hnutím.
Proti oslobodzujúcemu rozsudku sa dovolal najvyšší štátny zástupca Zeman, s argumentom: „Kde je ideológia, je aj hnutie a jeho politiky“.
Uviedol aj, že o nenávisti saláfistov voči umiernenejším šiitom, židom, kresťanom a sekulárnemu Západu, niet pochybností. Tag pre Google: Vladimír Sáňka. Odškodné zaplatia český daňoví poplatníci.
Absurdné na českom rozsudku je, že kniha Bilala Philipsa je v niektorých štátoch zakázaná. Testné stíhanie začalo raziou v pražských moslimských centrách v roku 2014 (nález v islamskej modlitebni na Václaváku).
Podľa výročnej správy o extrémizme, vydávanej českým ministerstvom vnútra, kniha propaguje salafijský smer islamu, ktorý hlása extrémnu intoleranciu a nenávisť k iným náboženstvám a nevercom (pozri aj pojmy takfír a káfir). Je porovnateľná s Mein Kampf. Má formát učebnice.
Záver: Ak chcel český súd preventívne a pre výstrahu, zastaviť šírenie knihy a zneistiť české podzemné radikálne sunnitské islamistické hnutie, ktoré si „žije“ radikálnou islamistickou ideológiou, mohol tak urobiť rovnako ako nakladá s extrémnou a extrémistickou pravicou.
Dnes nevinný Vladimír Sáňka bol pôvodne obvinený a žalovaný zo zločinu založenia, podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potlačeniu ľudských práv a slobôd.
OČTK majú v klasifikácii podobných skutkov jasno
. Justícia nie. Saláfista Sáňka je dnes zo strany OČTK ČR ako poškodený na svojich základných právach a slobodách. A spokojný, smejúci sa „víťaz“ (súd z 11.5.2018):

Islam možno vo všeobecnosti definovať ako jednotu náboženstva, ideológie a politiky. Islam, najmä sunnitský, pojem sekulárny štát nepozná. Celý svet je podriadený výlučnej vôli Allaha.
Niet dôkazov ani indícií, iba konšpirácie, smerujúce k osobám súdnych znalcov a obhajoby. Možno až do kresiel súdu. Radikálny islam a terorizmus žije z výťažkov predaja drog, a darov bohatých sunnitských moslimov.
Najvyšší súd rozhodol ako rozhodol. Proti konečnému rozsudku niet žiadny opravný prostriedok. Zaujímavé je, ako sa v európskom priestore svetského práva posudzuje prítomnosť islamu cez „európske hodnoty“.
Hlavne, že my, neislamskí “neverci”, kresťania aj židia, a ateisti, odsudzujeme nacizmus, rasizmus, fašizmus a antisemitizmus, teda, ideológie a hnutia, potláčajúce ľudské práva a slobody.
Islamizmus a džihádizmus len vo forme učebnice, medzi ne, podľa českého judikátu, nepatrí. Základy tauhídu sú vlastne druhý Mein Kampf. Reakcie ľudsko-právnych aktivistov na rozsudok nie sú známe.
Odškodné poškodenej obeti trestného stíhania zaplatí český štát aj tí, ktorí sa raz stanú obeťami islamistického teroristického útoku, ktorý spáchajú Sáňkovi žiaci Základov tauhídu.
Odškodnený Vladimír Sáňka a súd budú bez viny.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?