Publikované: 13.11.2013

Ivan Novoroľník: Ako sa nám stratil kandidát na župana.

Dopredu upozorňujem, že to nie môj článok, je to príspevok Ivana Novoroľníka, ktorého blogovací záznamník v denníku SME postretol smutný osud neželaného autora – zmizol

Viem že ma ukameňujú hneď za prvú vetu, ale postup zakladateľa trávnikov do druhého kola volieb za župana MÁ aj celý rad neutajiteľných pozitívnych stránok.

V prvom rade, kopa ľudí sa pri snahe hodnotiť a morálne odsúdiť ukázala byť ešte smiešnejšia, než normálne sú, aj keď to je spravidla level hard to beat. Už navždy sa mi do mozgu vryla výčitka (Chmelár) že voliči si takto dovolili hlasovať akurát na výročie krištálovej noci. Skoro ako keby chcel naznačiť, že ktorý asociál predsa len chcel voliť Kotlebu, mal v tento deň vstúpiť do seba, uctiť si mlčaním pamiatku udalosti ktorá sa udiala takto 80 rokov dozadu a v inej krajine, a symbolicky ísť voliť až v nedeľu ( po voľbách). Čím by sa problém zneucteného výročia vyriešil k jeho (Chmelárovej) spokojnosti.

V druhom rade sa rozpútalo ďalšie kolo obľúbeného podujatia real world flame wars, tentoraz s podnadpisom „kto za to môže“. Zistilo sa že v zásade všetci naokolo okrem hodnotiaceho & jemu spriateleného politického subjektu. Nakoľko hodnotili už všetci, je jasné že na vine sú všetci ostatní. Najmä však voliči ale to sa nesmie povedať nahlas lebo by to znamenalo zlé veci. Potom ešte nízka účasť, nevyjasnený vzťah k VÚC, latentný rasizmus národa, ozónová diera, fanatizmus Kotlebových prívržencov a všeličo iné, okrem problémov ktoré Kotleba síce tiež nevyrieši, ale hlavne by ich občania teoreticky každodenne zažívali ale ich nezažívajú lebo keby áno, stali by sa bandou rasistickou a kto by už takých bral vážne.

K bonusom čo druhé kolo prinieslo a prinesie patrí aj celá séria kompletne samonosných výrokov hodných idiota. Napríklad výrok „keby ho TA3 neukázala, nemal by šancu“ z úst pána protikandidáta. Priam sa žiada dodať, že keby TA3 a celkovo všetci neukázali okrem Maňku žiadneho iného kandidáta, mal by to vyhraté už v prvom kole a vlastne by sa mohli celé voľby aj zrušiť, čím by sa ušetrili nemalé peniaze a robotný ľud by sa od práce nevytŕhal daromnosťami. Áno, toto je predstava ozajstnej a reálnej demokracie v podaní toho dobrého, za ktorého máme hlasovať. Lebo na rozdiel od cteného protikandidáta, on to s tou demokraciou a vôbec myslí naozaj úprimne. Odporúčam rozpracovať myšlienku do parlamentných volieb, napríklad takto : kto nie je v SMERe, ten to s ľudom nemyslí dobre lebo keby áno, zvolili by ho už minule. A nie je predsa možné, aby televízie robili reklamu ľuďom čo nemajú dôveru ľudu.

Zaujímavé logické rébusy. Napríklad : pre mňa osobne je Maňka

  1. smerácky
  2. europoslanec,

čo je hneď zfleku dvojkombinácia KO kritérií.

Ale sľubujem, že si s nadšením (občas asi aj s netajeným pobavením) vypočujem všetky dostupné vysvetlenia, v čom je aktívny socanský budovateľ eurosocialistickej štvrtej ríše, založenej na pomerne výrazných demokratických deficitoch, principiálne lepší od aktívneho vyznávača národnosocialistickej tretej ríše, založenej taktiež na pomerne výrazných demokratických deficitoch.

Zaujímavé politologické rébusy. Napríklad snaha internacionálnych socialistov (ľavice) presvedčiť všetkých naokolo že národný socialista je pravica a preto problém pravice ktorá tu mimochodom v poslednej dobe ani nejako zásadnejšie nevládla. Že je Kotlebov stavovský štát o ktorom sníva mokré snyje výrazne bližšie k aktuálnemu smerovaniu EU (pod vedením maoistu, celej smečky origo komunistov a podobnej svoloče), než napríklad aktuálny stav u nás pod vedením nášho ústredného boľševika, pričom pravicové je na Kotlebovi … NIČ… je potom už len detail.

Samozrejme, v ideálnej konfigurácii to Kotleba vyhrá, pravda a láska z toho dostane psotník (čo nie je úplne márna predstava), následne sa ocitne sám vojak v poli na čele VÚC, bez jediného otvoreného sympatizanta v zastupiteľstve a pod drobnohľadom novinárov čo ešte včera predstierali že neexistuje a keď aj áno, je to marginálny problém ktorý sa v zásade týka iba náckov. Následne zažije celý rad zrážok s realitou, historicky sa znemožní a kompletne zhorí ako svojho času Haider v Korutánsku. Čo je z dlhodobého hľadiska paradoxne to najlepšie, čo sa nám v súvislosti s Kotlebom môže prihodiť. Starostom nikdy nebude, ale dať mu na hranie v zásade nezmyselný a bezvýznamný VÚC (teraz myslím VÚC ako také, nie konkrétne región BB) je ideálny priestor, ako ho spoľahlivo zneutralizovať. Buď to nezvládne čo všetci čakáme a skončí to neslávnym odchodom do prepadliska dejín. Alebo budeme príjemne prekvapený lebo všeobecne hlásané dogmy sa zrazu spochybnia. Že by si popri robote stihol založiť vlastný koncentrák, samozrejme bez toho aby si to všimla prokuratúra a spriatelené zložky pod vedením ľudí o tri čísla nad Kotlebom a mimo jeho dosah, tomu veria len rôzni insitní maľovači čerta na stenu.

A tak ďalej, a tak podobne. Do druhého kola sú dva týždne, to si ešte užijeme srandy kopec. Ale o inom som chcel.

Svojho času som v robote aplikoval metódu ktorú som nazval „povolenie zamietnutím“. To si odsúdený požiadal o odklad nástupu do výkonu trestu o dva týždne lebo teraz nemá peniaze na cestu do basy, čo je samozrejme dôvod pre ktorý sa odklad principiálne nepripúšťa. Žiadosť sa dala na kraj stola a zamietol som ju … o dva týždne. Všetci boli šťastní.

Podobne to vyzerá aj v oblasti PR a celkovo predvolebnej kampane kandidáta na predsedu Banskobystrického VÚC, p. Mariána Kotlebu. Všetci sa rozhodli robiť mu reklamu tým že mu ostentatívne nebudú robiť reklamu a v slabších chvíľkach fpoho poprú aj jeho existenciu. Hneď prvá debata v nedeľu na STV bola nádherne ilustratívna : k výsledku volieb v BB sa vyjadril hádam ešte aj vrátnik RTVS, akurát jedného z kandidátov sa radšej nepýtali. Zhodou okolností, jedného z tých dvoch čo došli do druhého kola. Veselé čísla by asi priniesla aj frekvenčná analýza používania slov „Kaník“, „extrémista“, a „Kotleba“. Od oka cca 10 : 3 : 1. A samozrejme, humorná snaha povedať „Kotleba“ bez toho, aby sme použili slovo „Kotleba“, skoro ako keď si ja vymýšľam bohapusté vetné konštrukcie lebo neviem či si s dotyčným vykám alebo tykám a nechcem aby to bolo blbé. Pretkávané hysterickými výkrikmi ústredného socialistu že neexistuje aby štátna telka robila reklamu inému socialistovi, akurát že z konkurenčného gangu lupičov. Úžasná je logika pána premiéra (plus v nerozbornej jednote aj ostatných dinosaurov) : volič v BB kraji je sprostý jak policajtove topánky, preto by si na základe vlastnej úvahy a zhodnotenia výrokov, sľubov, výkrikov… mohol vybrať Kotlebu. Na rozdiel od priam Sokratovskej múdrosti ostatných voličov vo zvyšku krajiny, ktorí volili na základe… ehm… no, myšlienku bude potrebné dopracovať.

Plne rešpektujem rozhodnutie redakcie aktuálne.sk o Kotlebovi pomlčať až do volieb (a potom sa mu nahlas vysmiať že to zasa nevyhral, trapák jeden), lebo nácek a šírenie a neviem čo ešte, to (na rozdiel od väčšiny ich kolegov všademožne) celé spísané, odôvodnené, podpísané a otvorene vycapené na stránku. S tým že sloboda rovnosť bratstvo ale vocaď pocaď. Rešpektujem a dávam bobríka za úprimnosť. Ale hlboko nesúhlasím, lebo podľa mňa každé takéto vyhlásenie rovná sa lopata koksu pod kotol voličskej nasranosti a následne + jedno percento Kotlebovi, od ďalšieho voliča čo ešte včera plánoval na voľby neísť a celé VÚC ignorovať ako to robí posledných 12 rokov. Že ho blavácki humanisti otvorene a nahlas prehlasujú za idiota, to ho spoľahlivo dostane ako k urnám, tak aj do voličského tábora temnej strany sily . „Tak uvidíme čo povedia keď ho najust zvolím.“

Odporúčal by som aj ostatným mienkotvorcom zvážiť, či by predsa len nebolo vhodné nesiliť voličov do hry na jednu povolenú bránku. Príklad s Kaníkom ktorý pred voľbami kvapkal pomaly už aj s kohútika a aj tak sa odkvapkal dopreč je síce starý hádam už aj štyri dni, ale starší a skúsenejší novinári by si ho predsa len mohli pamätať a nedajbože sa nad ním aj zamyslieť. Lebo aktuálne to bude vyzerať tak, že kam len oko dovidí Maňka, protikandidáta nieto ale mlčanie je príliš symptomatické. Hlas Kotlebovi totiž nie je iba protestným hlasom smerom k politikom a všeobecne „tým hore“, rovnako dobre ho môžeme chápať aj ako protest smerom do novinového stánku. Ak teda pripustíme u radového voliča aspoň stopové známky inteligencie, čo novinári štandardne pripúšťajú iba vtedy, ak im volič nadšene fúka cukor do zadočku a zvolí koho mu povedali že má lebo tento je ten dobrý.

Nechcete aby zvolili Kotlebu? Tak o ňom píšte. Dávajte priestor na vyjadrenie a zhusta citujte. A zhadzujte každú hlúposť, včera som sa prepracoval k akčnému desatoru či čo to jeho partaj vyprodukovala, v každom bode háčikov ako na rybárskej súťaži. Vypichávajte háčiky. Myslíte si že hlása bludy? Ukážte ich, pomenujte, rozcupujte na prvočinitele. Mne na to stačilo päť minút. A nie argumentácia že Kotleba je nácek a náckovia pred sedemdesiatimi rokmi rozpútali vojnu. Aj Bugár je Maďar a pred sto rokmi nás maďari utláčali. Takto ste v polohe „čo sa tam píše je blbosť lebo Kotleba“ a na kontaktnú protiotázku „čo máš proti tomu, aby sa prehodnotili štátne výdavky smerom k vyrovnanému rozpočtu“ (bod 2) odpovedáte že Kotleba je nácek a keď povie že 2+2=4, svätou povinnosťou tolerantného človeka je postaviť sa a zarevať „2+2=5 a Kotleba je nácek“. Trochu lacné, nemyslíte? A nemyslíte si že je trochu smiešne, keď sa niekoho systematicky snažíme umlčať až z toho máme hnedé pred očami, lebo dotyčný je netolerantný nácek a k iným názorom a k ľuďom pristupuje s celou sériou predsudkov? Na rozdiel od nás, ktorí umlčíme ešte pred možnosťou obhájiť sa?

Btw, v tomto duchu som sa svojho času hádal s jedným človekom, a ten mi s plnou vážnosťou tvrdil, že Kotleba v prvom rade nemá čo hovoriť že 2+2=4. Keď som sa opýtal, či na hlásanie čohokoľvek sú oprávnení výlučne dostatočne preverení súdruhovia s ním na čele, asi od zúrivosti zrušil náš fejsbúkový vzťah lebo odvtedy sa už neozval…

S Kotlebom je to totiž ako s Mein Kampfom, nech ostaneme v rámci žánru. Krajina v ktorej si tú knihu môžem v kníhkupectve normálne kúpiť je LEPŠIA od krajiny kde si ju kúpiť nemôžem, a to defaultne. Neveríte? A ako sa vysporiadate s tvrdením že na strane 174 fúzač navrhoval tieto dobré veci, na strane 189 iné vynikajúce veci, len ho chudáčika zle interpretovali… alebo s jednoduchou námietkou že keď je to taká strašná kniha, kde si ju môžem prečítať aby som sa o tom presvedčil SÁM? Už sa ma toľkokrát skúsili osexovať do uší, že radšej než komentáre si s dovolením prečítam pôvodný zdroj a potom si svoj názor utvorím SÁM. Btw, vy všetci čo tak radi a zápalisto básnite o hrôzach čo píše fúzač v MK – koľkí z vás ste tú knihu OSOBNE čítali? Ale antichartu by ste nepodpísali, však? Vy svedomia národa.

(poznámka pre osoby čo pri čítaní nedávajú pozor : je rozdiel medzi „čo fúzač napísal do knihy“ a „čo fúzač & kolektív povyvádzali“. O tom druhom sa dočítať smiem. Prečo nie aj o tom prvom? A keď nemôžem Mein Kampf lebo podpora a propagácia a máme na to paragraf, prečo si v každej knižnici môžem požičať Manifest komunizmu, hlásajúci o.i. lahôdky ako spoločenské vlastníctvo žien a potrebu zmeniť deti od 9 rokov na produktívnych pracujúcich?)

Ale nazad ku stratenému kandidátovi. Ako som bol vyššie napísal, jeho výhra by bola zároveň labuťou piesňou a IMHO radšej teraz a tu, než onedlho a v ozajstnom parlamente. A preto vrelo odporúčam pokračovať v nastúpenom trende : nechať Maňku diskutovať samého so sebou, zjednotiť pod jednou strechou liberálnych šamanov a katolícke ultras, v novinách predstierať že Kotleba neexistuje a keby aj áno, je len niečo ako trápny zvuk čo odznel v slušnej spoločnosti tak sa o tom radšej nebavme. Pozbierajte podľa možnosti úplne všetkých bojovníkov pravdy a lásky (trvalý pobyt maximálne 3000 metrov od Kamenného námestia BA) a pestujte s nimi každodenné pätnásťminútovky nenávisti k netolerantným zadubeným Stredoslovákom, podľa možnosti nezabudnite 2x denne pripomenúť že Slovensko by malo končiť v Pezinku max, že tí čo zvolili Kotlebu to tak určite nemysleli a ktorí aj áno, všetci sú náckovia a Maňka to aj tak určite vyhrá. Lebo inak by vyhral Kotleba a to sa nesmie stať.

Garantujem že Fuhrer vám za to bude určite vďačný a keď vďaka vám vyhrá 6:4, bude to určite krajšie než keby vyhral iba 53:47.

Ivan Novoroľník

  • SlabéVýborné (+21 skóre, 21 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?