Publikované: 09.11.2013

Ivan Novoroľník: Viva la evolucion!

Dopredu upozorňujem, že to nie môj článok, je to príspevok Ivana Novoroľníka, ktorého blogovací záznamník v denníku SME postretol smutný osud neželaného autora – zmizol

Došla mi výzva pripojiť sa k revolúcii. Tak som sa pozrel, čo sa chystá a plánuje…OMG, ROFL. Nepoviem ani že si to predstavujú  jak Hurvínek válku, lebo v porovnaní s týmto je ešte aj silne zhulený Hurvínek niečo medzi Napoleonom a Eisenhowerom.

Dokonca sa mi stalo to, čo málokedy : prehlásenie  som na prvý pokus dočítal len do tretieho odseku, pretože som sa nevedel sústrediť. Zaboha som totiž z hlavy nevedel vytesniť pokusy predstaviť si, ako by prebehol hneď prvý odsek plánu revolučného výboru :

• „V deň navrátenia moci občanom sa musí vytvoriť úradnícka vláda, aby sa okamžite zahájili akcie na pochytanie zločincov a mohli sa im poskytnúť tresty a výkon spravodlivosti podporené myšlienkou,, za vlastizradu doživotie“! Vklady na účtoch a majetok bývalých vládcov a ich spolupáchateľov sa prepíše do vlastníctva štátu, keďže sme podporili myšlienku,, rozviazanie spoločenskej zmluvy so štátom = vyhlásenie nezávislosti “ dali sme výpoveď predstaviteľom bývalej moci“

Akože…ako? Ok, zajtra revolúcia, v nedeľu pauza lebo Slovensko je cez víkend zatvorené, a v pondelok sa vrátila moc ľudu. Aha.

Čo s ňou ľud urobí najneskôr v utorok nadránom neriešim, lebo ono by to nebol ľud, keby s ňou urobil niečo iné než  furt, t.j. veľkým oblúkom do kanála. Ale skúsme si prakticky predstaviť, ako by víťazstvo revolúcie vyzeralo.
Takže v sobotu revolúcia (vyhrali sme, hurá!), v pondelok ráno prezident vymenoval úradnícku vládu. Z koho?

Z tých siedmych statočných čo chodia po Košiciach a potvrdzujú názor, že na konšpiračné teórie naozaj veria výhradne magori? Alebo z dobrosrdečných morálnych a múdrych ľudí ktorých osobne povyberá vodca revolúcie z okruhu kamarátov a ľudí čo najviac lajkovali na jeho statusy? Alebo ich povyberá z poslucháčov Slobodného vysielača? Robí vysielač medzi poslucháčmi tombolu o flek ministra vnútra?

Aké okamžité akcie „na pochytanie zločincov“ sa začnú? Keď sme pri tom, kto konkrétne je ten mýtický „sa“? Má niečo spoločného s tým istým „sa“, čo je zodpovedný za to že dodnes „sa“ v tomto smere neudialo nič pozoruhodné? Ak áno, chcem vedieť jeho pravé meno, služobné zaradenie a meno jeho nadriadeného.

Alebo vydáme ľudovej milícii zoznam podozrivých goríl, zostavený internetovým hlasovaním na fejsbúku? A aký trest „sa“ im to plánuje „poskytnúť“ (ROFL, šak títo sú mimo už na úrovni použitého výraziva) a  konkrétne a menovite  ktorý „sa“ im ho poskytne? A čo súdy? Ostanú a budú naďalej súdiť podľa platných zákonov? Alebo budú súdiť od oka, lebo kto by už potreboval zákony?  Alebo to revolučne vyhádžeme celé z okien aj so sudcami, v pojednávačkách ustajníme kone revolučnej jazdy a súdiť bude na námestí každého okresu miestny veliteľ revolúcie?  A podľa čoho, podľa zákonov ktoré má on osobne v hlave ako jediné správne a komu sa nepáčia, máme aj špagát aj na námestí veľa stromov pre kontrarevolučné živly?

Čo poviete, potrvá to týždne, dni alebo skôr len hodiny, kým si prvý zástupca okresného veliteľa revolúcie uvedomí, že stromov aj špagátu máme dosť a okresný veliteľ revolúcie pôsobí kontrarevolučne? Tentoraz podľa revolučného zákonodarstva vpísaného do hlavy zástupcu veliteľa?

Kto definuje vlastizradu? Ok, máme zoznam ľudí čo hlasovali za euroval. IMHO tu je doživotie málo, ale ja nerobím revolúciu, len si tak protištátne pindám. Ale kontrujem kontaktnou protiotázkou :  a čo takto referendum o EÚ? Pozatvárame na doživotie  pol národa? A čo ešte bude definované ako vlastizrada? A kto to definuje? Alebo sa s detailami nebudeme párať a v duchu najslávnejších tradícií revolúcie to vymlátime všetko doradu, veď pánboh si to už nejako preberie?

„Vklady na účtoch a majetok bývalých vládcov…“ kurva a toto je čo za bulšit? To akože naozaj reálne žijú ľudia, čo si myslia že Hranol má pod posteľou kufor a v nej ukradnuté miliardy, celé premočené od krvi a sĺz pracujúceho ľudu? Ok, Hranolovi vezmeme štvoro hodiniek 20 000e/ks, zhabeme mu ten luxusný penthouse v komplexe Bonaparte  (veď aj vodcovia revolúcii musia niekde prespávať a takéto využitie zhabaného majetku je len rozumné), aj auto mu vezmeme aj účty mu vybielime, jednoducho ho oholíme do nuly a do trenírok. Sme mu dali, hajzlovi. Ukoristená suma sa rovná približne sume úrokov štátneho dlhu, ktoré nabehli v priebehu jej realizácie. Úroky nabiehajú aj ďalej.

Plus, chcel by som ešte do záznamu uviesť, že kam až pamäť siaha, napr. taký Široký tu nikdy nevládol… a že na spolupáchateľstvo treba preukázať vinu páchateľa. A ešte predtým treba preukázať že sa vôbec stal trestný čin.  Aspoň tak ma to učili.

Btw., keď ten ukradnutý majetok vrátime štátu, čo sa s ním bude diať na ďalší deň? Napríklad Širokému vezmeme ten hotel, ku ktorému chudáčik musel pristaviť zimný štadión aby mu ho preplatili z erárnych prachov. A čo ďalej, kto tomu bude šéfovať? Kto podpíše objednávku na kaviár a vyprážané slimačie penisy do hnusnej zbohatlíckej reštiky čo majú na prízemí? Kto dá výpoveď druhému pomocníkovi šéfkuchára, ak sa tento rozhodne prerozdelenie majetku oligarchov poňať individuálne a začne s fľašou osemnásťhviezdičkového koňaku čo bol odložený v sklade? A vôbec,  kto bude rozhodovať o jedálnom lístku? Alebo určovať ceny nocľahu v prezidentskom apartmáne? Nie že by som si myslel že to dnes robí Široký osobne, ale v konečnom dôsledku dôjdeme k niekomu, koho osobne dosadil. Ten samozrejme poletí, revolúciu si rozvracať nedáme a pozná sa so Širokým, bohvie čo národu spoločnou rukou ulúpili. Svine kapitalistické. Namiesto neho príde niekto revolučne iný, dosadený štátom ktorý sa predsa musí starať o novo nadobudnutý majetok.

Lenže čo ak bude mať revolučný riaditeľ hotela vyberaný vkus a preorientuje kuchyňu na guláš, párky, pivo, držkovú? Zmenou jedálneho lístka to síce myslel dobre, nech aj cudzinec pocíti kto je tu doma a kto vyhral revolúciu… akurát že vyhnal hostí. Spôsobil škodu. Štátu lebo šak hotel je už znárodnený. Mal by ju nahradiť. Škoda je dajme tomu 100k. A predstavme si že revolučný riaditeľ je ozajstný človek z ľudu, v zásade holý zadok + hypotéka na krku. Čo teraz, predáme ho do Číny na orgány? A ak nie, čím konkrétne sa predrevolučný stav keď zodpovednosť bola len teoretická líši od porevolučného stavu keď je zasa raz len teoretická, a dotyčného zaslúžilého revolucionára možno víchor revolúcie zajtra zaveje riadiť hvezdáreň na Lomničáku alebo plavebnú prevádzku v Gabčíkove.

Celá druhá časť prvého bodu (ešte stále som len pri PRVOM bode!!!) pôsobí taknejak… zmätene. „majetok bývalých vládcov a ich spolupáchateľov sa prepíše do vlastníctva štátu, keďže sme podporili myšlienku,, rozviazanie spoločenskej zmluvy so štátom = vyhlásenie nezávislosti “ dali sme výpoveď predstaviteľom bývalej moci“

Po prvé – rozviazanie zmluvy so štátom = štát prestáva poskytovať služby a občan prestáva platiť. Fér. Akože dosť hlboko na území anarchokapitalizmu, ale ok. Kontrolná otázka : a uvedomujete si že ak nemáme so štátom zmluvu, nemá štát dôvod ani právo poskytovať AKÉKOĽVEK služby? Teda, nie že by sa teraz išiel pri poskytovaní priamo roztrhnúť od nadšenia, ale aj najväčší pesimista uzná, že ak napríklad niekto umrie, je vhodné aby sa o dedičstve rozhodlo. A že ak sa dedičia nedohodnú… alebo aj túto a milióny podobných služieb plánuje na seba prevziať revolučný výbor? Sa ale namakajú chlapci. Budú ťahať šestnástky nonstop. A kto by zhruba koncom druhého mesiaca podobnej praxe dokázal voľným okom rozoznať rozdiel medzi starým prehnitým štátom a súčasným modelom? Ak teda pominieme vysoko pravdepodobný detail, že v starých zlých predrevolučných časoch sme úplne bežne mali v zásuvke prúd…

Po druhé – vlastníctvo, znárodnenie a (ne)závislosť majú mnoho spoločného, napríklad sú to všetko pomerne dávno definované právne inštitúty. Príčinná súvislosť však medzi nimi dokázateľne nie je ŽIADNA. Predstavte si, že by vás niekto revolučne vyhodil z funkcie manažéra štátnych verejných WC na stanici v Orechovej Potôni. Lebo ste stratil dôveru ľudu a okrem toho, aj  vy spadáte do zoznamu ľudí čo tu vládli, vy konkrétne kýbľom a mopom na ploche 36 m2 + schody. A nakoľko vás vyhodil, vyhlásili od vás nezávislosť a zobrali vám aj celý váš majetok, vrátane hrnčekov po babičke. Už ste našli nejakú logickú súvislosť? A keď si to predstavíte vo väčšom rozsahu, asi tak plus päť- šesť núl na konci každej cifry?

Atď, atp.

Som si to spočítal, len k prvému odseku revolučného plánu som napísal skoro 1 000 slov a mám pocit že ani jedno pekné. Asi neprídem

Mimochodom, úplne najväčší bulšit v súvislosti s akýmkoľvek ľudovým povstaním či rovno revolúciou v smere vrátiť moc ľudu znie :   celý ten průser  zavinili politici ktorí  to tu dosrali a celkovo za všetko môžu, ale keď zopár z nich vyvesíme na kandelábre a zhabeme im tie miliardy čo nám ukradli (a to sme ani netušili že ich máme), prídu už len kobercové nálety pečených holubov a radosť a harmónia sa rozlejú krajinou.

A ja sa len potichu pýtam : to vám už, ľudia boží, načisto drbe? Sa preberte aj s povstaním. 1944 už bolo a vyhrali sme. A kto je zaťažený proti SNP napríklad  lebo za Tisa tu bol veľký kultúrny rozmach, mal šancu až do roku 1991. Vtedy nás opustil posledný okupačný vojak, čo sa tu deje odvtedy, je plusmínus čisto naše vysvedčenie. Že žiadna sláva? Ale NAŠA žiadna sláva.

Nikto nám ani ústavu nenanútil, ani vládu na tankoch nedoviezol, aj referendum tu bolo viackrát (a aj to jedno vykričané sa falšovalo na úrovni položenej otázky a nie počtu hlasov za jednotlivé možnosti), slobodných volieb od obecných po prezidentské nepočítane a vyberať si bolo z čoho, veď založiť stranu je u nás pomaly jednoduchšie než otvoriť si stánok s párkami. Takže si konečne uvedomme, že všetok ten bordel kam len oko dovidí, to je presne to, čo z toho vzišlo. Čo z NÁS vzišlo. Takto to dopadne, keď sa fakt snažíme. Oprava, takto to dopadne ak sa snažíme podľa zákona a pokojnou cestou. Čo by z nás vzišlo na konci revolúcie, ponechávam na fantáziu revolucionárov.

Všetci tí hajzli a hajzlíci vo funkciách na ktoré nemajú ani len slávnostné gumáky, nie to ešte kvalifikáciu či charakter, všetci tí  arogantní zmrdi a mafiáni čo na na smotánkovských večierkoch s nenútenou eleganciou postkomunistických zbohatlíkov ukazujú plebsu kto ho tu drží za gule, všetky tie bohapusté rabovačky, tunely, malé domov, veľké domov aj obrovské domov, nevyšetrené kauzičky, kauzy aj megaškandály, všetko to sranie sa štátu ľuďom do života aj tá okázalá  ignorácia plnenia si základných úloh tým istým štátom, to odieranie poplatníka absurdnými daňami v absurdnej výške, spravidla za poskytnutia nulovej až mierne zápornej protihodnoty, všetky tie zákony čo vyzerajú ako napísané bandou sfetovaných dyslektických orangutanov aj všetky dôsledky snahy o ich uplatňovanie (plus osobitne treba spomenúť nahovno (ne)fungujúcu políciu, prokuratúru, súdy, zdravotníctvo, úrady všetkého druhu a všetko ostatné čo tu nefunguje ako by malo čiže v podstate úplne všetko) – pod tým nie je prosímpekne podpísaný ani Soroš, ani jeruzalemská centrála celosvetového boľševickomurárskoiluminátskeho sprisahania vesmírnych ľudí jašterieho pôvodu. Neexistuje žiaden cigánsky Maďar (po otcovi Čech, vierovyznaním žid),  patologicky nenávidiaci náš ľud an blok, ktorý za toto všetko môže, poťahuje za šnúrky a ide sa dosrať od sadistického smiechu niekde v zákulisí. Len sme si ho vymysleli, ako bubáka  pod posteľou. Na zamaskovanie vlastnej neschopnosti a ospravedlnenie jej následkov. To všetko my. „Národ sobě“, ako si toť u susedov napísali na Národné divadlo. A budeme sa do bezvedomia naháňať za vlastným chvostom až kým si toto neuvedomí nadkritická masa populácie, čiže rámcovo asi už navždy.

Tak doriti, čo sa sťažujete? Predstavte si, že by ste si svojpomocne postavili dom, potom vyšli do záhrady, kritickým pohľadom zhodnotili výsledky svojho úsilia a nafleku zahájili demonštráciu  proti tej hrôze, ktorej sa vlastné oči vzpierajú uveriť. Panebože, veď  to na jednej strane základy nemá vôbec (fáza učenia sa na vlastných chybách) a na druhej síce áno, ale v potoku a bez izolácie (fáza učenia na vlastných chybách – reparát). Okná najdrahšie plastové, do mínus osemdesiat, od dobrého kamaráta dve za cenu troch. Strecha mala projektové zadanie menené priebežne podľa vkusu, takže zhruba ob meter na  striedačku škridla – plech – eternit – vlnitý plech – slama – celkom nič (fáza asketického minimalizmu). Komínov pätnásť (bociany si zaslúžia istoty), ale na pec nie je napojený ani jeden. Mal to síce majster urobiť a aj chcel aj mu to nijak raz nevychádza aj asi už ani nepríde lebo odkedy zobral peniaze, poslal už len pohľadnicu z Austrálie. Ale určite to tak nemyslel. Ani ten dym z pece to tak nemyslí a treba rešpektovať jeho kultúrne špecifiká. Vodu robil najpopulárnejší futbalista dediny, čo by vysvetľovalo prečo tečie len pri splne mesiaca (fáza „pusťme k tomu populárne osobnosti“), zatiaľ čo na elektrine sa vyšantil síce sympatický, ale predsa len, obecný blázon, takže tá pre zmenu nejde spravidla vôbec … atď., atp. A teraz poďme robiť revolúciu proti dementom v sektore individuálnej bytovej výstavby a hrôzam ktoré napáchali.

Tak čo sa sťažujete? Že výsledok nášho úsilia, náš domov, náš (doplňte obľúbený kaleráb triedy „vlasť“) vyzerá celkom ako keby ho jedna mater mala? A čia je to asi tak vina, nie náhodou naša? Tak koho ideme zvrhnúť tou revolúciou? To akože ideme revolučne zrušiť ten článok ústavy že všetka moc pochádza z ľudu???

Kde sa v tomto národe berie tá idiotská fixná idea, že práve táto krajina je tou výnimkou z pravidla a ako jediná na svete má čo len o milimeter horšiu vládu (parlament, prezidenta…), než si sama zvolila? A odkiaľ pramení to skalopevné presvedčenie, že keby sme to všetko doradu  vyhádzali z okien a/lebo povešali na kandelábre (čo samo o sebe neznie ako úplne márny nápad), druhý deň by zbytočné úrady samé od seba bez náhrady zanikli, úradníci by sa začali venovať  niečomu užitočnému, čiže ráno o štvrtej by nastúpili ako dojiči v najbližšom JRD a čo sa týka volených funkcionárov, národ by si tentoraz, na rozdiel od nepretržitého radu asi tridsiatich predchádzajúcich pokusov, konečne zvolil tých pravých asketických osvietencov, ktorý to tu dajú do poriadku? A netušíte niekto, kde v riti sa títo nadľudia schovávali doteraz?

Takže asi toľko k revolučnému hnutiu a chystanej akcii o ktorej síce už dnes viem že v duchu mokrých snov organizačného výboru neprebehne ani len rámcovo, len sa ešte neviem rozhodnúť či to bude iba trápne, alebo aj smiešne. Ale v každom prípade ma napadol priliehavý názov. Veľká novembrová internetová. Pretože presne toto ju charakterizuje. Že stačí doma vypnúť wifinu a prípadný nezáujemca si revolúciu nemusí ani všimnúť. Pokročilejší užívatelia to dokonca zvládnu aj bez vypnutia internetu.

08.11.2013

Pôvodná výzva :
http://panobcan.sk/slovensko-ma-novu-sancu-byt-samostatnou-a-prosperujucou-krajinou-revolucia-sa-zacina-uz-v-sobotu-9-11-2013/

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 8 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    pekne a vskutku trefne. uz klasici pisou, ze revoluce vytahne ty nejvetsi podrazaky a a hajzliky. Asi jako ta nase sametova. — Evoluce je vetsinou pomala a pracna. Musi se postupne a pomalicku. Tak jako to je v zapadnich demokraciich, i kdyz i tam se postupne na spici propracovali ty nejvetsi populisti a slibotechny. Proto mne stvou vsichni nevolici. Protoze by chteli bud revoluci nebo spasitele. Revoluce je svinstvo a spasitel je spase jak druzstevni datelinu. Takze jsme zase u evoluce a vyberu toho nejlepsiho z dane nabidky.

  2. Z podobného súdka: http://www.menejstatu.sk/problemom-nie-je-obsah-ale-forma/ . Ale z druhej strany tieto schopnosti komunistov si zaslúžia obdiv. Sprivatizovať si dátum, o ktorom sa ešte stále mnohí domnievajú, že bol namierený proti nim (komunistom). Asi chcú aj tých zopár zostávajúcich idealistov presvedčiť, že veruže nebol :)

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?