Publikované: 11.10.2013

Jahňátek v konzerve

Nič v zlom, ale keď sa bojím otvoriť konzervu, aby mi náhodou odtiaľ nevyskočilo ďalšie Jahňátkove krstňa na ministerstve, nie je niečo v poriadku.

V denníku SME som narátal viac ako 25článkov na túto tému. Jahňátek koná s prepáčením ako hlupák, keď si nabral toľko príbuzenstva a známych, že to každému kričalo do očí. Bolo len otázkou času, kedy sa toho niekto chytí. Možno tú tému skutočne zdvihli “reťazce” ale veľkorážnu muníciu pripravil sám minister.

Mne však ide o niečo iné. Už nie je uhorková sezóna. Deje sa veľa vecí ako predaj SPP, župné voľby, návrh nového rozpočtu s nezmyselnou daňou zo straty apod. Vie mi niekto vysvetliť prečo je kauza s otáznymi ekonomickými škodami popisovaná ďaleko rozsiahlejšie ako tzv. predaj SPP. Prečo reportéri a redaktori novín bzučia okolo Jahňátka a odhaľujú aj krádež mydla na záchode ministerstva?

Nemôžem si pomôcť, ale mám z toho blbý pocit. Ako keby sa chystalo niečo veľké, niečo skutočne dôležité a problém zdanlivo kozmickej veľkosti je v skutočnosti iba dupotanie myši. A tiež sa nemôžem zbaviť blbého pocitu že taký nápor investigatívy pri odhaľovaní nepotizmu mi pripomína časy komunizmu – keď sa za ohlušujúcich fanfár médií odhaľovali strašidelné zločiny ako nedolievanie alkoholu v krčme, či prechod na červenú. Rozkrádanie straníckych pohlavárov rádovo 1000 krát väčšie však neodhalil, resp. nesmel odhaliť nik.

Rovnako aj dnes. Obetný jahňátok béééka pod náporom médií a skutočný zlodej sa plazí nepozorovane tieňmi. Čo je skutočným zámerom tejto operácie sa možno nedozvieme nikdy. A tiež sa možno nikdy nedozvieme, či a aká bola úloha médií.

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 19 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?