Publikované: 23.12.2020

Ján Baránek sa „uspokojí“ s novým premiérom

Politickému analytikovi by stačila výmena predsedu vlády, Matovič sa možno „položí“ k nohám koalície sám a tá ostane zachovaná aj so silou bezprecedentnej ústavnej väčšiny s konzekvenciami skrátených legislatívnych konaní, pochybných ústavných zákonov, otvárajúcich ústavu.
Slovensko bude mať razantného premiéra s novým vizuálom a zvukom. S klesajúcou európskou a medzinárodnou autoritou. Outsiderom V-4. Verejne netipujem nikoho. Necháme sa prekvapiť…


https://dennikslovensko.sk/67750/baranek-caputova-by-mala-vystupit-v-nr-sr-a-v-mediach-a-vyzvat-poslancov-na-formalny-pad-vlady/

Za seba: Budem spokojný s novým zložením parlamentu po predčasných voľbách, ak do parlamentu nevtiahnete Progresívne Slovensko.
Máte k tomu sklon: „Ak nám to nevyšlo s Matovičom, dáme šance progresívcom.“ Hodnotovým liberálom a liberálnym demokratom riadne zľava; neomarxistom.
S radosťou budú vzájomne kopulovať s SaS (Dostál, Baránik, Cigániková, …). EÚ a Biden a Soros si „poskočia“ radosťou… (aj posilneným frontom proti Rusku s „ochranou“ NATO).
Progresívne Slovensko je ľavicovo-liberálna strana novej progresívnej ľavice (paradigma EÚ). Ak bol komunizmus nevydarný laboratórny a krvavý experiment, skúšajú to s podobným projektom. Proletariátom neomarxistov sú menšiny.
Predčasné voľby premiešajú karty v parlamente, Progresívci k nim vmiešajú ľudské práva „sexuálnych menšín“ a pritvrdia boj proti antisemitizmu, rasizmu, xenofóbii a homofóbii (Slovensko začne prijímať migrantov „jedna radosť“); a viac pôjde aj na integráciu neintegrovateľných… (na parlamentnom stole pristanú návrhy na zrovnoprávnenie párov rovnakého pohlavia s hetero väčšinou…
Ak môže Ústavu otvárať táto vláda, otvoria ju aj „Progresívci“. Progresívnym útokom na Preambulu Ústavy SR a charakter Slovenska ako národného štátu, založeného na Cyrilo-Metodských a kresťanských tradíciách… (kresťanské cirkvi pôjdu „za plot“ a dostanú „stopku“). A Sorosove OSF mimovládky dostanú sviežejšiu „zelenú“. Slovensko sa z národného štátu zmení na občiansky štát s vládou “menšín” a prisťahovalcov.
BUDAPEŠŤ. Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil EÚ z prílišného zasahovania do národných záujmov členských štátov. Čiastočne to pripomína časy sovietskej diktatúry. „Ústredný výbor v Moskve zvykol stanovovať ideologické stanoviská. Tí, ktorí sa toho nedržali, boli vystavení tlaku,“ povedal Orbán svetu.
Európska komisárka Věra Jourová chcela zaviesť podobný kontrolný orgán s mechanizmom pre „demokraciu a právny štát“ (sic! liberálnu demokraciu!), bez právnej definície, bez objektívnych kritérií pre všetkých členov EÚ.
Mali by byť nútené vykonávať ideologicky stanovené politiky pod hrozbou finančných sankcií.
Orbánova krajina, jej väčšia časť, ktorej vládne Fidesz, je na tieto otázky veľmi citlivá:
„Maďarsko nikdy nebolo súčasťou Sovietskeho zväzu, bolo súčasťou Sovietskeho impéria. Rovnako ako Poľsko a Česko. Vieme, aké to je, keď sa v našom hlavnom meste nerozhoduje.“
Vy vidíte rozdiel medzi Bruselom a bývalým Kremľom? https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2020/orban-wirft-eu-sowjet-methoden-vor/
Orbán nezmienil Slovensko, čo je jasný signál odťažitosti po tom, čo sa Slovensko postavilo vo veci fondu obnovy a rozvoja proti Maďarsku a Poľsku.
Europoslanec Michal Šimečka ml. líder PS proti Maďarsku a Poľsku vašou voľbou progresívcov posilní „z domu“. Zmenia sa pomery: liberálny tretí sektor a liberálne médiá, vs vláda… (a o to ide maďarským Sorosovcom a zjednocujúcej sa jeho opozícii hoc s nesúrodou hodnotovou orientáciou a politickými programmi. Heslo: Poraziť  vymeniť Orbána!
Lídri niektorých štátov chcú presúvať čoraz viac národných kompetencií do Bruselu: “Odmietame to na základe historických skúseností. Chceme byť súčasťou aliancie silných a svojprávnych národných štátov, ktoré dodržiavajú zmluvy,“ zdôraznil Orbán.
Marcovými voľbami ste do parlamentu poslali húževnatú „držiteľku slovenských rán“, post Novembrovú generáciu typu Šeliga z tretieho sektora a „ulice“ alebo toto tu (stručne zhrnutý svetonázor a simplicitný vzorec politického myslenia):
„EÚ je naša jediná možnosť, USA a NATO sú spojenci, Rusko a Čína sú bezpečnostné hrozby.“
Toľko stručne k bezpečnostnej stratégii Slovenska á la „zabrzdený“ Korčok a na vojaka sa hrajúci “razantný“ Naď.
Ibaže UK (Brexitánia) zmenila názor. EÚ pre ňu nie je jediná možnosť. Chce ostať sama sebou (vstup UK do EÚ bola chyba). Je a chce ostať „malým“ svojprávnym šiestym kontinentom.
K Progresívnemu Slovensku ako parlamentnej strane: Privedie so sebou aj svoju náboženskú filiálku, Progresívnych veriacich: kresťanských neomarxistov (Čaputová je progresívna veriaca).
Hovorca KBS Kramara ich označil za heretických schizmatikov. Nahradia alebo doplnia KDH…
Ááaaa, však prečo nie? Slovensko už „vyskúšalo“ kadečo, od Mečiara cez Dzurindu, Radičovú, Fica, „Matovičov efekt“; na rade je ponuka: Progresívne Slovensko. Znie to tiež úžasne. Ako „liberálna demokracia“.
Títo mladí liberáli nevedia o živote nič, vôbec nič. Liberálne hodnoty starších „spolupartajníkov“ a poslancov á la Poliačik (od SaS k PS, lebo Sulíkovci boli pre neho „málo liberálni“) a zmienených vyššie, sú diagnóza.
Prezidentka Čaputová s jej krvnou skupinou Progresívne Slovensko a selektívnym postojom k V-4 sa zo stúpajúcich volebných preferencií jej rodnej strany PS teší…
Pozor! Slovensko nie je ústavou definované ako liberálna demokracia (a boh dá nebude) ale republika so štatútom národného štátu s väčšinovým štátotvorným národom Slovákov. Slovensko je štandardná pluralitná parlamentná demokracia. Jej základ je klasická antická agora.
Na rozdiel od Jána Baráneka, ktorému „stačí“ výmena premiéra, navzdory faktom o vlastnostiach voličstva, žiadam predčasné voľby.
Vinšujem šťastné, veselé a požehnané…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?