Publikované: 06.06.2020

Jankovská ide do podmienky?

O tomto viem. Mám k tomu toto: Zmena trestu „natvrdo“ na podmienku nie je možná. Naznačuje pokus o „ženskú solidaritu“ a sudcovskú kolegialitu. Za ňou je neodhalené „pozadie“.
Nič, len „epizódka“. O to významnejšia svojím signálom…
Skutky M. Jankovskej musia byť naďalej posudzované podľa právneho stavu v dobe páchania skutkov. Retroaktivita je nemožná. Trestnú kvalifikáciu a spoločenskú nebezpečnosť skutkov Jankovskej zakladá doba, v ktorej prebehli páchané osobou štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti (režim zákona o štátnej službe) a sudkyne (zákon o sudcoch a prísediacich). Prvý zákon zaväzuje prísahou vedúcemu sužobného úradu a druhý, sľubom sudcu hlave štátu. O to je pri porušení prísahy a sľubu trest vyšší (špeciálna časť trestného zákona).
Verejné vyhlásenie M. Jankovskej pred vzatím do väzby so silou prísahy a sľubu, bolo vedomou verejnou lžou, z ktorej bola usvedčená preverovaním a vyšetrovaním v rámci prípravného konania…
Dnes už bývalá sudkyňa Monika Jankovská: „Nikdy som s nikým nič, ani osobne, ani telefonicky, nepoznám…“

Ak sa M. Jankovská v pozastavenej činnosti sudkyne vzdala postu sudkyne, aby „akože“ ňou nebola v dobe pred vynesením rozsudku, je irelevantné… (chabý pokus obísť právo).
Táto správa zakladá dôvod na preskúmanie „pozadia“ tohto kroku v rozpore s trestným zákonom a poriadkom. Dozorový prokurátor, konaj! Potom sa môžeš pýtať na post generálneho…

Advokát Jankovskej reaguje
Zatiaľ čo v čase ich vyjadrenia išlo vraj len o úvahu Viery Kováčikovej, dnes je všetko inak. Advokát Moniky Jankovskej Peter Erdös, ktorý pre Topky oficiálne potvrdil, zmenu právnej kvalifikácie pre jeho klientku zareagoval aj na tvrdenia Daniela Lipšica. „Akékoľvek vyjadrenie osoby, ktorá nepozná obsah spisu, nepozná aké dôkazy tvoria obsah spisu nie sú vhodné, aby sa niekto takýmto spôsobom vyjadroval,“ povedal Peter Erdös. (Topky)

Moja osobná poznámka: Nepotrebujem poznať spis. Stačí mi trestný zákon a trestný poriadok.
Táto relácia zakladá aj dôvod na preskúmanie a hĺbkovú analýzu pojmu advokát a obhajoba na osi Jankovská- Erdös (ňou platený advokát) aj všeobecne, vo vzťahu k obhajobe ex offo.
Palmáre za obhajobu zakladajú „prácu navyše“ a nadprácu, zatiaľ čo advokácia ex offo „len“ kontrolu, dohľad a dozor nad zákonnosťou procesu v zmysle trestného poriadku a definície pojmu obhajoba.
Často sa stáva, že klientom platená obhajoba robí viac pre vyvinenie a oslobodenie klientely spod obvinenia, obžaloby, než má v popise práce.
Článok som len „preletel“. Vy si ho prečítajte pozornejšie:
https://www.topky.sk/cl/10/1913759/Dobra-sprava-pre-Moniku-Jankovsku–Prokuratura-zmenila-nazor–celu-kauzu-moze-prezit-iba-s-podmienkou
Ak sa „im“ to podarí, zakladá to ďalší dôvod pre „ulicu“ a zaplnenie námestí…
Mne to je jedno, ale hoc pod hlavičkou: „Chceme slušné Slovensko a právny štát!“.
Po 15. júni končí núdzový stav (z.227/2002) a začne platiť zákon 355/2007.
Právo na verejné verejné zhromaždenia a protesty je nedotknuteľné.
K titulke článku v Topkách: Žiadna dobrá správa.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?