Publikované: 26.03.2021

Janukovyč, Porošenko, Biden, Zelenský a Ukrajina

Ukrajinská generálna prokuratúra oznámila, že v blízkej budúcnosti sa môže začať konanie o vydanie bývalého prezidenta Viktora Janukovyča v prípade neústavného uchvátenia moci. Obvinenia boli vznesené aj proti Porošenkovi (vyšetrovacia fáza viazne).

Začalo extradičné konanie o Janukovyčovo vydanIe (skrýva sa v Rusku; nechráni ho Putin ale Medvedev…): „Kyjevský súd potvrdil súhlas so zatykačom na bývalého prezidenta UA Janukovyča po tom, čo zamietol odvolanie Janukovyčových advokátov, a nariadil Janukovyčovo zatknutie a väzbu.“ Len takmimochodm, zaujímavé bude, ako sa k tomu postaví Western…
https://www.facebook.com/pgo.gov.ua/posts/330412995140518
https://vz.ru/news/2021/3/25/1091328.html
Trestné konanie Janukovyča prešetruje okolnosti spáchania skutku v septembri a októbri 2010 nezákonným posilnením jeho mocenských právomocí vo funkcii prezidenta Ukrajiny. Tieto orgány uplatňovali právomoci legislatívnych a výkonných orgánov v dôsledku návratu k Ústave z 28 júna 1996.
V súčasnosti má v rámci predsúdneho vyšetrovania kyjevský súd právo spustiť proces jeho vydania  (žiadosť Moskve).
Bývalý prezident Ukrajiny je podozrivý z velezrady aj v súvislosti s uzavretím „Charkovských dohôd“ s Ruskom v roku 2010, informovala tlačová služba Štátneho úradu pre vyšetrovanie Ukrajiny (SBI).
Vyšetrovatelia RRB sa domnievajú, že Janukovyč v roku 2010 podpísal takzvané Charkovské dohody, podľa ktorých Ukrajina podľa webu RRB dostala zľavu na plyn výmenou za predĺženie rozmiestnenia ruskej vojenskej základne na Kryme do roku 2025. Hrozí mu trest 15 rokov väzenia so zhabaním majetku.
Janukovyč je podozrivý aj z poskytovania pomoci cudziemu štátu (Rusko) a jeho zástupcovi (prezident Dmitrij Medvedev) pri „vykonávaní rozvratných aktivít proti Ukrajine“.
Pripomeňme, že nejde o prvé obvinenie proti Janukovyčovi, týkajúce sa zrady. V lete 2020 boli bývalý prezident a dvaja exministri obrany Ukrajiny obvinení z údajného zámerného narušenia obranyschopnosti krajiny. Obvinenie z uchvátenia moci nelegálnou zmenou Ústavy bolo vznesené v roku 2017.
https://vz.ru/news/2021/1/29/1082524.html
Na Ukrajine je Janukovyč obvinený z viacnásobnej  velezrady, aj keď v skutočnosti bol zbavený moci vo februári 2014, po čom následne utiekol do Ruska. Je zrejme pod ochranou Medvedeva; ale to je vec na osi bývalý predseda vlády Medvedev, odstránený Putinom (pred Mišustinom) a samotným Putinom…
A čo Porošenko-Biden..?  Zvolením Bidena je Porošenko stále chránený? Ibaže: Zatiaľ k márne čakajúcemu Zelenskému, ktorý by „rád“ vyriešil Donbas a Krym s americkou pomocou, vie, že s NATO nemôže, lebo Ukrajina nie je nie je členskou krajinou Aliancie, sa Biden „nehlási“. Prezident USA nechce sa nechať vtiahnuť do priamej konfrontácie s Ruskom na citlivú a klzkú parketu Krym, Donbas, lebo by sa na nej pošmykol a spadol… (jemu a spôojensckému Westernu stačí vytrvalo opakovať, že Krym (Chruščovov dar Ukrajine) bol anektovaný a v prípade Donbasu Rusko nedodržiava Minské dohody…
Poznámka: Seriózne medzinárodné právo nepozná pojem “dar”. Rozšafnosť Chruščova za fľašu vodky znamená, že Krym bol, je a bude ruský..!
Tiež trestne stíhaný aj Porošenko (Biden/Burisma/USA pomoc/odvolanie nesprávneho prokurátora/Biden ml./ sa chystá postaviť proti Zelenskému v prezidentských vo voľbách a späť získať moc…
Áááách, tá Ukrajina, neautentická, nesúrodá, bezprizorná…
A Minské dohody? Odmieta ich Zelenský. Ale aj Porošenko. BUJde zaujímavé sledovať, ako sa v prezidentskej kamopani rozjatrí rozpoltenosť Ukrajiny (Kyjev a ukrajinský Západ vs. menšiny a vs. rehabilitovaní a oslávení Banderovci).
Ale „zodpovedné je Rusko…“ Mieni tak Western (USA/EÚ) a anti ruská rusofóbna západná propaganda (šíri hoaxy a dezinformácie), ktoré zdieľajú a “posielajú ďalej” takzvané “slovenské” so Západom vazalské médiá…
Zelenský a Biden
Ukrajina a Zelenský plne závislé na USA, márne čaká na telefonát a pokyny Bidena ako svojho pána, Biden otáľa…
V. Zelenský, rovnako ako pred Bidenovým  volebným víťazstvom, ostáva „bez výzvy“ amerického prezidenta, alebo prinajmenšom jeho „spoluvládkyne” Kamaly Harrisovej…

A to aj napriek tomu, že Zelenský demonštratívne odmietol ruskú vakcínu, aby potešil svojho amerického „pánička“, až po protiústavné sankcie proti vlastným občanom…
V auguste je prezident USA Biden pozvaný do Kyjeva na oslavy 30. výročia „nezávislosti“ Ukrajiny… (dnes závislej na USA…).
EÚ Ukrajinu „pustila k vode“ a zdá sa, že už aj Krym… (Rusku sankcie neškodia, naopak, posilňujú ho… liek na „lenivosť“ intenzívnejšie využívať vlastné zdroje a iné možnosti).
https://news-front.info/2021/03/25/opasnye-popytki-zatashhit-prezidenta-ssha-na-krymskuyu-platformu-a-vdrug-upadyot/
Pokračovanie stíhania Porošenka (14 obvinení, medzi nimi tiež velezrada) je závislé na Bidenovi. Podkladov je okrem záznamov telefonických hovorov na osi Porošenko-Biden je dosť… (ukajinské OČTK čakajú na pokyn).
A čo Zelenský?
Ten cirkusový šašo, podobný Matovičovi,  neschopný amatér iba nie až s takým egom a psyhom, sa “potí” (podobnosť: Zelenského a Matovičov populistický psychologický volebný efekt).
Pre „národné zmierenie“ by v mnohom stačilo, ak by Kyjev zmenil Janukovyčov a pritvrdený Porošenkov a Zelenského jazykový zákon a správanie sa k národnostným menšinám (rusko na sverovýchode a maďarsko-jazyčné na juhozápade menšiny) v súlade so základnými ľudskými právami, čo by možno sčasti zvrátilo postoj Donbasu…
K Zelenskému a jeho administratíve: Treba si s Luhanskom a Doneckom sadnúť za rokovací stôl v zmysle Minských dohôd, v opačnom prípade nastupuje právo na sebaurčenie a pokračovanie rozpadu Ukrajiny.
Navyše, Ukrajina prijala zákon o rozpredaji vlastnej pôdy aj zahraničiu…
Naopak, RF/Moskva pre Krym prijala opačný pozemkový zákon; krymskú pôdu môžu vlastniť len Krymania a osoby s ruským štátnym občianstvom. Ozval sa krik Westernu.
Vzťahy Trump a Biden k Ukrajine:
ttps://www.brookings.edu/blog/order-from-chaos/2021/01/28/the-biden-presidency-and-ukraine/
Reálny záujem o Ukrajinu nemal Trump ani Biden. Trump sa viac venoval Bidenovi a kšeftom jeho syna Huntera (Ukrajina, Burisma, a Čína). Korupčný Porošenko obom “naletel”. Bidensgate v USA po Bidenovom víťazstve v pochybných prezidentských voľbách, kdesi “uviazla”…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?