Publikované: 22.01.2021

Jazykové okienko pre Cabal

V ostatnom čase sa v jazykovom osvetí  úvah o deep state (hlboký štát v štáte) v prostredí konšpirácií spojených s Trumpom, stretávame s označením utajenej riadiacej skupiny slovom Kabala.


Je nesprávne. Správne
: Cabal

Ide o trans národný jazykový mém v oblasti nesprávnej jazykovej označovacej a pomenúvacej praxe. Je ich viac (hoc v porovnaní s témou článku inak neškodných).
Príklad 1:
Významový interval medzi relokácia a realokácia. V osvetí migrácie, umiestňovania a premiestňovania migrantov sa nesprávne používa lexikálna jednotka relokácia (súvis s kvótami).
Správny termín je realokácia:
https://slovnik.aktuality.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=relok%C3%A1cia
Realokácia aj vo význame rozdelenia a prerozdeľovania finančných zdrojov:
https://slovnik.aktuality.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=realok%C3%A1cia
Správne (migrácia, kvóty): Realokácia utečencov, migrantov.
Osobná poznámka: Cez TA3 (ako hosť) som na tento jazykový problém upozornil verejnosť už v roku 2018 v súvise s problematikou Dublinských dohôd.
Príklad 2: Nie potencionálny ale potenciálny; nie potencionalita ale potencialita (v možnosti); odvodené od potencia, potenciál (schopnosť, možnosť).
Vysvetlivka k Kabala:
https://slovnik.aktuality.sk/slovnik-cudzich-slov/?q=kabala
https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=kabala
Vysvetlivka k Cabal: Pochádza z kabaly (slovo, ktoré má početné pravopisné variácie), židovskej mystickej a duchovnej interpretácie hebrejského písma (קַבָּלָה). V hebrejčine to znamená „prijatie“ (tajnú) úroveň židovskej exegézy. V európskej kultúre (Christian kabala, Hermetická kabala) bol spájaný s okultnou doktrínou alebo tajomstvom. Cabal má v sekulárnom rozmere riadenia štátu negatívne konotácie politického účelu, sprisahania a utajenia.

Stúpenci konšpiračnej teórie QAnon používajú výraz „The Cabal“ pre označenie tajnej celosvetovej elitnej (výberovej) organizácie globalistov…
https://en.wikipedia.org/wiki/Cabal
http://naimg.playthisgame.com/global/microsite/labyrinth/EN/main.html
Kabala a cabal nie sú sémanticky totožné lexiká, sú len vzdialené synonymá (významové prepojenie len na báze utajenia, zasvätenia). Ide len o pars pro toto, nie totum pro parte (časť za celok, celok za časť). Detto slobodomurárstvo a množstvo tajných spolkov… (možno pridať aj Bilderberg, Trilaterálna komisia…)
Sme riadení a manipulovaní prostredníctvom svojich volených zástupcov a oni rôznym spôsobom plnia zadania „zhora“ (marionety) a „zdola“ (ako javajky). Alebo kamarilou (plus lobing). Deep state v rozličnej podobe v každom štáte, nielen v USA.
Kvalifikovane vám o vedení bábok Veronika Remišová, bakalárka bábkoherectva. O tom, čo som tu písal, nemá ani šajn.
Odporúčam pojem davo-elitárske riadenie a výber užitočných idiotov pre účel riadenia spoločnosti a štátu vo veciach zmien režimov a „farebných revolúcií“ počnúc 17. novembrom 1989. Riadené Westernom.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Prílepok 1: Kľúčovú rolu vo veci správny jazyk, reč, majú médiá, verejne a politicky činné persóny. Pozitívny poznatok: Na Slovensku sa už konečne začína odporúčať, nie doporučovať (čechizmus); na Slovensku ide o formu doporučených poštových zásielok. Tohto zlozvyku sa postupne zbavujú už aj lekári (kde tu pretrváva chronicita).
Odporúčam pozrieť si na nete pojem memetika. V dobrom aj zlom. V druhom prípade ide o formu manipulácie a indoktrinácie verejnosti neomarxistami prostredníctvom infekčných mémov spojených s ich sociálnou filozofiou, ideológiou a politikami, príklad: „sexuálna menšina“. Taká neexistuje! Nemá definičné zázemie. Ideológia neomarxizmu je memetika tretej totality. Falošná a nebezpečná liberálna demokracia. Liberalizácia kresťanstva. Ľudsko-právny progresivizmus. Manipuluje a pracuje metodikou Overtonových okien a salámovej metódy. Mení pojem normalita. Výsledky implementuje do teórie a praxe ľudských práv a legislatívy (xenofóbia, dúhovizmus, homofóbia, manželstvá párov rovnakého pohlavia, redefinícia pojmu rodina, adopcie detí, potraty, rodová rovnosť, feminizmus, eutanazianizmus, anti rasistická Antifa, BLM…)
Prílepok 2 (k farebným revolúciám): Alexej Navaľný s Westernom v Berlíne dohodol svoj návrat do Moskvy a úlohy: Legálne väznený a stíhaný niktoš má vyvolať masívny odpor o proti “totalitnému Putinovku režimu”. Za cenu (zaplatené) obmedzenia slobody. Navaľný je užitočný idiot Westernu.
Riadené deep state a cabal USA. Tak ako Joe Biden. EÚ je nesvojprávna. Budeme sledovať vývoj integrity kancelárky Merkelovej a “nemeckú vec” Nordstream 2. Europarlament poslušne rokuje o sankciách (kľúčovou je okrem personálnych zastavenie Nordstreamu).
Vreskot Westernu za okamžité prepustenie Navaľného je v rozpore s medzinárodným právom a štandardmi trestného práva (Navaľný ako antikorupčný opozičný líder je legálne v útekovej väzbe a čaká na súd o premenu podmienky na trest “natvrdo”; je stíhaný v ďalších veciach sprenevery a prania špinavých peňazí; svoj majetok nevie obhájiť; jeho moskovský byt je v exekúcii).
Biden a syn sú stíhaní pre komplot proti Ukrajine a vlastným nelegálnym kšeftom (plyn) a korupcii. Exprezident Porošenko (konečný príjemca Bidenových a výhod MMF) je vyšetrovaný dokonca pre podozrenie z vlastizrady.
Riadenie OČTK a justície USA prevzal Biden s jeho “demokratmi” a vo veci Biden a syn pracujú na zametaní kauzy pod koberec…
Poznámka: Impíčment je inštitút odvolávania úradujúcich prezidentov; Trump je exprezident. Mení sa na obžalobu občana Trumpa zo zodpovednosti za útok na Kapitol…
Trump si milosť neudelil.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?