Publikované: 12.02.2014

Je dlhovekosť komunistických papalášov iba náhoda?

Včera pochovali Biľaka, dožil sa takmer 97 rokov, jeho súputníci ako napr. Miloš Jakeš (91), Gejza Šlapka (85), Jan Fojtík (85), Michal Kováč (83), Rudolf Šuster (80), ( Alojz Lorenc (74), ale aj nebohý Gustáv Husák (78) – všetci menovaní (okrem Husáka) sa dožívajú vysokého veku, (ale aj Husák sa takisto dožil pomerne dosť vysokého veku i keď treba priznať, že údajne sa v novembri roku 1940 ožral ako doga spolu s ďalšími zhruba sto komunistami a následne sa ráno zobudil uväznený v koncentračnom tábore v Ilave, onedlho nato však bol prepustený na podmienku – po intervencii svojho bývalého učiteľa z právnickej fakulty Imricha Karvaša, ktorému sa neskôr odvďačil tak, že počas výsluchu o ňom poskytol Gestapu výpoveď na 32 stranách) : http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Gust%C3%A1v_Hus%C3%A1k

Je možné, že aj počas SNP to nemal veľmi ľahké a práve toto obdobie mu zopár rôčkov zo života ubralo, no zamyslel som sa nad tým – čim to je, resp. čo a kto má na tom podiel, že tím bývalým papalášom sa tak dobre darilo, resp., že sa im takto darí ešte aj teraz??

Dovolím si tvrdiť, že veľký podiel na ich dlhovekosti mali a majú lekári, ktorí im podľa môjho skromného názoru venovali až príliš vysokú starostlivosťou o ich zdravie …..(často mi to pripadalo ako za čias faraónov v Egypte, ktorých ich „mastičkári“ boli schopní udržať pri živote hoci aj naveky, pokiaľ by to bolo čo len trochu možné). Azda najlepším príkladom bol ten prípad s Rudolfom Šusterom, ktorého dokonca „museli“ liečiť rakúski lekári – lebo jeho najbližšia rodina nemala bohvieakú veľkú dôveru k slovenským lekárom) - k ich dlhovekosti sa nemalou mierou môže pripísať najmä to, že vo všeobecnosti nemali žiadnu veľkú zodpovednosť za svoje skutky. (Všetko, čo nariadili, robili tak, že boli krytí krásnou formulkou, že tie nariadenia neboli z ich podnetu, ale, že takto rozhodla KSČ.)

Nedá mi nepozastaviť sa pri výrokoch dvoch veľmi známych komunistických papalášoch: Na Biľakovom pohrebe sa Jakeš s Lorencom vyjadrili v tom zmysle, že my Slováci sme národ rozkrádačov! (Dám sem takú malú poznámku: oni už naozaj nič rozkrádať nemusia, počas svojho vládnutia kradnúť naozaj nemuseli, lebo všetko čo potrebovali dostávali požehnane všade kde sa len objavili – či to bolo trebárs na družstevných dožinkách alebo podobných oslavách – a dostávali toho toľko, že poniektorí z toho dodnes ťažia).

http://www.topky.sk/cl/10/1377713/ Miloš Jakeš má v súčasnosti 91 rokov

http://www.topky.sk/cl/10/1377713/ Miloš Jakeš má v súčasnosti 91 rokov

Jakeš si po záverečnej kondolencii našiel čas aj na novinárov a o Biľakovi hovoril väčšinou iba samé chválospevy: „Súdruh Biľak sa podieľal na spravodlivom diele. Áno, prišli aj chyby a nedostatky, keď sa však robia veľké veci, vždy sa tak stáva. No bola to cesta dopredu, cesta budovateľov, nie cesta rozkrádania, rozloženia krajiny a vháňania státisícov ľudí do pomerov, v ktorých nikdy predtým neboli, záverom zdôraznil, že ľuďom jemu podobným by sa skôr mala vzdávať úcta, nie nasadzovať „psia hlava“. Zdroj: http://spravy.pravda.sk/domace/308208

„Zbožňujem“ prehlásenia typu: „Aj dnešný podnikatelia stavajú, len sa človek musí zadlžiť na celý život ak chce bývať“. – K tomu hneď dodávam: ešte by bolo dobre priznať, že to takto byť nemuselo, stačilo aby občania už pri prvej Mečiarovej vláde dali hlasno svoj nesúhlas voči rozkrádaniu jeho najbližších politických oligarchov! (A to nielen počas jeho vládnutia, ale už po 89tom roku mali dať občania všetkým politikom zreteľne najavo, že ak nebudú robiť to, čo sa od nich očakáva, tak sa budú od tých svojich korýt veľmi rýchlo pakovať kade ľahšie!!!)

No najviac sa mi „páčia“ vyhlásenia ako napr. také, že práve tí komunisti, ktorých teraz kritizujeme budovali a postavili to, čo tí terajší papaláši rozkradli a ešte naďalej rozkrádajú. – Lenže je to naozaj tak? Nestavali toto všetko iba obyčajní ľudia, ktorí dreli pod propagandou na budovateľských stavbách zadarmo, aby niečo postavili a tieto komunistické špiny, len zatvárali a prenasledovali ľudí, ktorí sa nebáli poukazovať na ich chyby a nedostatky?! (Tí bývalí papaláši postavili veľké hovno .., postavili to ľudia sami sebe). Komunistickí nenažranci iba využili príležitosť, poodhadzovali stranícke knižky prezliekli sa do iných politických tričiek  a kradli, pretože v bývalom režime nikto z nich nemohol vlastniť veľký majetok a tak si ho privlastnili po prevrate a tí, ktorí to budovali a nadreli sa ako mulice majú teraz veľkú figu …, a dnešní súdruhovia sú na vysokých postoch, zrazu vlastnia veľké majetky, prečo ich nerozdajú pracujúcim??? Ficko, Paška, Jahnatek, Richter, ale aj Mečiar, Dzurinda a Mikloš a mnohí ďalší majú pekne majetky…., tak kde je tá spravodlivosť, ktorou sa tak radi oháňajú?!

P.S.

Kdesi som čítal, že Katarína Kolníková z RND pri jednej príležitosti sa okrem iného takto vyjadrila: Papaláši voľakedy kradli ale málo a hanbili sa za to. Od 89 roku sa okato rozkráda vo veľkom a rozkrádači to ešte dávajú na obdiv..

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?