Publikované: 31.07.2019

Je lepšie sa báť ako zľaknúť

Vlajka islamského štátu sa vznáša aj nad Európou. Islamský štát nie je mŕtvy. Iba rozprášený. Jeho spóry sú všade. Vraj, nešírte poplašné správy, nastrašte…

Pre zhrnutie a pamäť vkladám odkaz na dokument (skrátený seriál na pokračovanie) a k nemu názor právnika. Ten by si mali osvojiť aj neprávnici a politici EÚ, ak to s bezpečnosťou Európy a EÚ myslia vážne…
Nad touto hrozbou sa vznáša aj poznatok, že moslimovia v Európe otvorene a verejne neprotestujú proti islamskému štátu. Zväčša sú ticho, zalezení, občas „akože“ vydajú vyhlásenie.
Možno ich rozdeliť na tých, čo sa dištancujú, lebo majú strach a tých, čo ticho a mlčky s islamským štátom súhlasia. Do hláv im nevidno. Aj preto, že islamský štát má za nich urobiť časť tej špinavej islamizačnej roboty (šírenie panického strachu islamistickým terorizmom a násilím).
Takzvaní mierumilovní moslimovia sa o pokračovanie islamizácie budú pokúšať a robia to,
a/ ich ľudsko právnou agendou (právo na vierovyznanie a náboženstvo),
b/ politickou cestou (islam je jednota náboženstva, ideológie a politiky).
Politický islam viac rezonuje v sunnitskom než šiitskom islame. Pre sunnitov vahábistickej a saláfistickej vetvy sú šiiti odpadlíci od pravého mohamedánskeho islamu. Umiernený moslim nie je pre radikálnych sunnitov pravý moslim. Umiernený islam nie je pravý islam. To je „slabý“ a soft islam.
Islamský nerovná sa islamistický. Islamistický znamená vlastný islamistickej ideológii.
Pre obe vetvy islamu je spoločný džihád. Každá z vetiev islamu ho vníma a vykonáva inak. Cieľom oboch je expanzia islamu a islamizácia „dobytých“ území, aj pôrodnosťou moslimiek (majú na háku vyhlásenie britského kráľovského páru, že z ekologických dôvodov budú mať len dve deti).  Pridajte k tomu otvorenú kultúrnu vojnu na tému sloboda reprodukčných práv žien (interrupcie).
Sunnitská aj šiitska koalícia krajín arabského islamského sveta, má svoju skrytú ale zrejmú pôsobnosť aj v Európe.
Dá sa očakávať prenesenie konfliktu sunnitského a šiitskeho islamu na pôdu Európy a EÚ. Dotkne sa aj nutnosti aproximovať a negociovať islamské právo šaría s európskym svetským právom.
Hypotéza: Ak by islamský štát vtrhol do EÚ ako ozbrojená armáda, moslimovia tie vojská budú vítať tak, ako nemeckú armádu vítali v Sudetoch alebo ako anschluss Rakúska v 38-mom.
Po Viedenskej arbitráži väčšinové južné Slovensko vítalo vpád Horthyho armády. Tam menšinoví Slováci chodili so sklopenými hlavami, plnými strachu. Značná časť z nich sa primkla k Tisovi, Machovi a Hlinkovi. Viedenská arbitráž s radosťou prijatá Horthym ako satisfakcia za Trianon eskalovala nacionalizmus na oboch stranách (juh a ostatok Slovenska). Skúste ho, vytknúť Slovákom na ich domovskom území štátotvorného národa…
Väčšinový dôvod mlčania európskych moslimov nie je radosť ale strach. Prejavuje sa najmä opatrnou odťažitosťou. A očakávanie (chcú svoje mešity a osobitné moslimské práva)…
Obávajú sa aj, že tak ako v Sýrii a Iraku budú islamistami vedené útoky aj proti už stojacim mešitám, ktoré islamský štát vyhlási za nepravé…
Vzostup a pád islamského štátu:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/217411034000114-vzestup-a-pad-islamskeho-statu/
https://tema.novinky.cz/islamsky-stat-is-
Ako naložiť s navrátilcami, zajatými islamistami a pohlavármi islamského štátu: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/511797-tecku-za-is-muze-udelat-jen-proces-podobny-norimberskemu-rekl-pravnik.html
Otázka pre dušespytcov, forenzných odborníkov a súdnych znalcov, tiež súdnych obhajcov a odborníkov na sociálnu prácu: Môžu aj vykonávači násilia, mučenia, teroristi, znásilňovači, dekapitátori a upaľovači (navrátilci alebo zajatci) trpieť post traumatickými poruchami tak, ako vojnoví veteráni USA? A že im to treba zohľadniť tak, že namiesto do basy na doživotie v chránenej a stráženej detencii by mali byť zaradení do terapeutických a resocializačných programov? Toto je ten humanizmus európskych hodnôt? A aj tu má platiť kresťanská láska a milosrdenstvo? Aj zo strany kresťanov a obetí kresťanskej genocídy, vedenej proti kresťanom islamistami?
A čo s mladými ženami a manželkami, matkami detí islamistov, ktoré sa po „porážke“  takzvaného Islamského štátu vracajú aj s tými deťmi domov, do európskych krajín ich pôvodu?
Otázka z domova: Ako sa nám darí integrovať a socializovať našich domácich Rómov? Otázka sa pýta aj na mieru ich vzdelávateľnosti a tiež aj podmienky a možnosti (úspech) inkluzívneho vzdelávania. Ale aj, či si to Rómovia prajú a chcú? Aká je miera ich spoluúčasti a participácie? Koľko desaťročí “riešime” našich Rómov?
Inzerát: Vymením svoje politické body a politickú agendu za úspech rómskej integrácie.
Dá sa konštatovať, že Rómovia sú popri LGBTI najväčšími sťažovateľmi na údajnú diskrimináciu. Mentálne ale nie sú spôsobilí postarať sa sami o seba, byť občiansky a politicky aktívni, až na ojedinelé prípady, keď  sa potom za ich práva a “práva” postavia ich vzdelanejší príslušníci, aktívni v politike s rómskou agendou…
Kľúčom je úroveň a kvalita rómskej vzdelanosti.
Bude pre bezpečnosť občanov EÚ dobrým a postačujúcim riešením ďalšie a ďalšie posilňovanie policajných hliadok tu i tam, prípad od prípadu, ako trebárs po skutku vraždiaceho Erytrejca na vlakovom nádraží vo Frankfurt am Main? Speje EÚ k policajnému superšátu?
Je nám ľudsko-právny vzor v časti zaobchádzanie s migrantmi Nemecko? Poťažmo Francúzsko..? A na tom proti V-4 pracuje Západom glorifikovaná slovenská „prezidentka“ s jej „musíme“ (to „Wir mussen“ a „Welcome to refugees!“ má po Merkelovej)


https://www.napalete.sk/caputova-musime-hladat-riesenia-pre-migrantov-belousovova-my-nic-nemusime-pani-prezidentka/
Vieme, že pašeráci migrantov k južným brehom EÚ privážajú aj islamistických bojovníkov a rôznych darebákov a zločincov? Vieme? Nevieme? Chceme, nechceme vedieť?
Dokedy budú v EÚ takto ohýbané ľudské práva? Dovtedy, pokým Rada Európy a európske centrálne všeobecné a ľudsko-právne súdy nevystrieľajú svoje humanistické náboje? A kto ochráni nás?
Bojme sa. Máme pre strach a obavy aj množstvo iných dôvodov, než je „len“ migrácia. Robme to s rozumom. A nedajme sa balamutiť. Máme v rukách prinajmenej volebné právo.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?