Publikované: 09.09.2015

Je pekne pomáhať migrantom, ale krajšie….

Je pekne pomáhať migrantom, ale ešte krajšie je pomáhať vlastným ľuďom. Slovákom.

Už celých 25  rokov politici ignorujú a zhoršujú životné podmienky svojich vlastných občanov. Za ekonomicky úspešnej vlády dvojnásobného športového premiéra Dzurindu, sa ozývali biskupi Slovenska, aby vláda niečo robila proti chudobe. Neurobili nič. Prišli sem síce zahraniční investori, ale zdá sa, že vláda – Dzurindu nič neurobila preto, aby sme mali vlastné podnikateľské prostredie: poľnohospodárstvo neoživila. Naďalej sme závislí na zahraničné potraviny, ktorých pôvod a kvalita sú pochybné.

Životná úroveň sa veľmi prepadá aj za druhej Ficovej vlády, Ten tiež nič nerobí, ale skôr naopak, bije svojich vlastných živnostníkov. A tiež pokračuje v závislosti na zahraničných investorov, ktorí tu zavádzajú otrokárske podmienky (priemyselné parky).

Ročne na Slovensku spácha asi 500 ľudí samovraždu, a zrejme to není motív zo vzťahov, či zlomeného srdca. Dôvody sú, že majú viac strachu žiť v chudobe ako zomrieť. Táto skutočnosť nie je veľmi dobrou vizitkou pre Slovensko. Samovraždu páchajú aj v Škandinávii, ale tam dôvod je, že pol roka je tam tma. Teda kde nechodí slnko, tam chodí lekár či smrtka. Ale problémy občanov tam riešia. Za všetky samovraždy, pokusy a nešťastie spojené s ekonomikou sú vinní politici, ktorí naše problémy neriešia.

Množstvo chudobnejších dôchodcov zomrie preto, lebo nemajú na lieky, ktoré sú drahé.

Uvediem jeden príklady z praxe, ktoré sa síce neskončili životom, ale svedči iba o tom, že Slovensko nemá žiadnu sociálnu sieť.

Príklad č. 1

39 ročná slobodná mamička, matka 15 chlapca. Po smrti svojho druha, musela opustiť dom a odísť do azylového centra.  Po dvoch rokoch ho musela opustiť, dva roky bola najdlhšia doba, aby tam mohla bývať. Našla si podnájom, pracovala ako zdravotná sestra v Domove dôchodcov. Všetko bolo dobre, kým nedostala cukrovku. Príjem sa znížil. Býva chatke bez elektriny a vody. Zrak sa jej tiež v dôsledku cukrovky zhoršil a čaká,keď jej starosta tej obce dá od nového roku zaviesť elektrinu.

Ako chceme pomáhať emigrantom, keď mi samy si nemôžme pomôcť? Slovenskí politici chcú veľmi pomáhať emigrantom, čo je pekné, ale ešte krajšie by bolo, keby pomáhali o to viac vlastným občanom.

Kiež by imigranti vzbudili v srdciach politikov aj pomoc vlastným občanom  Pán Fico má dosť veľký priestranný byt,  mohol by aj štyri rodiny ubytovať u seba doma. A nájsť im prácu. A súčasne, aby tak pomohol 1000 chudobným slovenským rodinám. Ale predtým by urobil pán Fico dobre, keby zrušil všetky zákony, ktoré zhoršujú životnú úroveň občanov. A podobne by mala konať aj europoslankyne M. Flašíková Beňová, Zaborská, Mikolášik. Pomôcť emigrantom, ale o sto násobne viac aj občanom Slovenska.

Tak by sa Slovensko zachovalo ľudský nielen ku migrantom, ale aj ku vlastným.

To isté platí aj ku Bruselu – sídlo EÚ. Ak už chcú a migrantov, nech súčasne pomôžu aj Grécku, Španielsku, Taliansku. Tam tiež ľudia páchajú samovraždy, keď v dôsledku chyby ich amatérskych politikov prišli o byty – exekúcia, o prácu.

 

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?