Publikované: 20.03.2014

Je pripravený pre Slovensko, doteraz bol pripravený pre koho?

Keď sa rozpútala špinavá kampaň nebol som ani prekvapený. Všetci sme dobre vedeli, že pán premiér je natoľko slabý, že sa začne brániť zbabelým útokom nehodným premiéra. Na Slovensku sme si však po tých rokoch zvykli na veľa špinavosti a súper tomu musí odolať a dokonca sa čestne a odvážne brániť.

Nič to ale nemení na veci, že obaja kandidáti na prezidenta majú veľkú šancu vyhrať. Netreba podceňovať ani jedného z nich. Ja som samozrejme na strane Andreja Kisku z viacerých dôvodov, ktoré tu nebudem teraz špecifikovať, ale patrím k tým, ktorí v prvom kole hlasovali za Radoslava Procházku! A aj preto chcem vyzvať všetkých tých, ktorí už teraz tvrdia, že v druhom kole dajú radšej hlas premiérovi, pretože Kiska je pre nich nesympatický, scientológ, úžerník a ďalšie nezmysly, aby sa naozaj zamysleli nad tým, čo majú v pláne urobiť.

Už len z toho dôvodu, že ak sa prezidentom stane premiér, čo myslíte čo urobí v roku 2016, keď budú parlamentné voľby? Keď Smer vyhrá voľby len o jednu stotinu percenta, poverí premiér-prezident zostavovaním vlády Smer aj napriek tomu, že nejaké 3 pravicové strany by mohli urobiť koalíciu. Proste bude to zbytočne naťahovať len preto, aby nejakým spôsobom Smer ostal tam, kde je a prípadne sa s niekým spojil pokiaľ bude potrebovať koaličného partnera. To znamená, že pomôžete tejto garnitúre vládnuť ďalších pár rokov. Mne osobne by to dosť vadilo. Dúfam, že aj vám.

Druhá vec, ktorú by ste si mali uvedomiť, že víťazstvo premiéra v týchto voľbách vyšle jasný signál pre mladých ľudí, ktorí sú budúcnosťou tejto krajiny, respektíve podporíte len to, že budú ešte húfnejšie utekať z tejto krajiny. Je to vo väčšine pre nich druhý Mečiar. Mali by sme ho spolu zastaviť.

Ešte raz vás teda vyzývam, dobre si rozmyslite svoju voľbu a nepodporujte premiéra, ale nech si dogazduje tam kde sa v roku 2012 prebojoval. Naozaj sa na Slovensku môže veľa veci zmeniť k lepšiemu a môže tomu vo veľkom pomôcť aj prezident. Problém je však ten, že to dokáže spraviť len naozaj nezávislý kandidát, ktorý bude stáť na strane občanov a nie kandidát, ktorý prišiel zo Smeru. Hádam je každému jasné, že premiér a predseda strany Smer bude stále riadiť stranu a nebude nezávislý.

Jeden z problémov premiéra je aj to, že spoločnosť je rozdelená na dva tábory hlavne kvôli nemu. Slovensko si v týchto časoch takého prezidenta, ktorý rozdeľuje obyvateľov nezaslúži.

Čo by vás ešte malo všetkých vyrušiť je aj vyjadrenie premiéra na tlačovej besede zo dňa 20.3.2014 citujem „To už nechajte na mňa pani redaktorka, ja si myslím, že úloha prezidenta bude významne narastať, významne narastať a prezident sa stane v krátkom čase podstatne dôležitejšia politická figúra ako je premiér. Takže vy mi nevnucujte teraz, či mi bude niečo chýbať, alebo nebude“. Ak som toto dnes počul doslova som ostal zhrozený. Čo pán premiér so svojou stranou plánuje urobiť z prezidentskej funkcie?!?!

Na záver mi nedá ešte nenapísať, že nie je tajomstvo, že k podpore premiéra sa zrazu pridávajú bývalí prezidenti. Dosť ma to prekvapilo a obzvlášť v prípade prezidenta Schustera. Ako Košičana ma totiž po dlhých rokoch takýmto spôsobom sklamal. Bývalí prezidenti mali mlčať! A aj preto to musím ukončiť asi takto, sú to komunisti a podporujú komunistu.

Držím palce 29.3.2014 a pevne verím, že si zvolíme Andreja Kisku za prezidenta aj vďaka voličom Procházku, Kňažka a ostatných.

A neverte hlúpostiam z antikampane.

  • SlabéVýborné (+30 skóre, 30 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?