Publikované: 03.09.2019

Je tlaková níž, žiadna „idylka“…

Označenie horúčav v dôsledku klimatických zmien v titulke predpovede počasia predikujú prudké ochladenie a dažde od Škandinávie, by som dal aspoň do úvodzoviek.https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524497-teplu-idylku-striedaju-lejaky-a-chlad-hrozi-dokonca-vichrica/

Teploty výrazne nad 30 stupňov s nepriaznivými konzekvenciami pre prírodu a zdravie by som nenazval „idylkou“.
Ochladenie je všeobecne vítané. Tu i tam dažďom „pokazilo“ prvý deň školského roka, koniec dovoleniek, a to je asi tak všetko. Nie. V eko a enviro sfére aj nášho ambientu prebieha „vojna juhu proti severu“. Sily severu z roka na rok postupne slabnú. Pravdepodobne nateraz nejde o vratnú zmenu, ktorú by bolo možno nazvať cyklickou (striedanie) ale postupnú a trvalú so stupňujúcimi sa prejavmi, účinkami a následkami.
Takzvané mierne zemské klimatické pásmo sa posúva na sever, vytláčané subtropickým a občasným prienikom „síl“ tropického pásma, ktorým je dotknutá už južná časť Európy.
Slabne Golfský prúd, silnejú tajfúny, hurikány, teda zrážky teplej a studenej fronty, zanechávajúce po sebe spúšť.
Súčasne na všetkých kontinentoch pribúdajú veľkoplošné požiare. Dochádza k rozpúšťaniu ľadovcov a permafrostov na oboch póloch Zeme, hladina oceánov stúpa.
Smutné dôsledky pre tamojší život:Všimol som si emočné zafarbenie (radosť a smútok) v mediálnych predpovediach počasia (oteplenie, ochladenie). Bez zmienky o následkoch vlahových deficitov na hladinu spodných a povrchových vôd, aj pre poľnohospodárstvo, rastlinnú a živočíšnu výrobu. A jeho ekonomiku. Aj to, že známa „Medardova kvapka“ (8. jún) už neexistuje.
Vládne správny názor: „Keď je leto, nech je teplo, ak zima, tak zima.“ Vyrovnané zavlhčenie pôdy už po dobu celého roka, naprieč ročnými obdobiami, už tiež neplatí.

Postupne pribúdajú veľké kryté agrárne komplexy s umelým riadeným systémom teploty a vlhkosti pestovaných plodín. Genetika pracuje na znížení vlahovej náročnosti siatych a vysádzaných obilovín, strukovín a zeleniny.
Použitie pesticídov, herbicídov a ostatnej agro chémie prináša hrozbu hladu masívnym úhynom včely medonosnej a ostatných opeľovačov.
Karty miešajú infekčné choroby (diviak, ošípaná, hospodárske druhy rýb, ktoré hynú v dôsledku sucha a horúčav z nedostatku vodného kyslíka, najnovšie herpes, …) dochádza k prienikom pásma človeka s pásmom medveďa a raticovej zveri.
Zlomyseľní darebáci trovia lietajúce dravce, v Česku je problém s hrabošom poľným a ekológiou poľnohospodárskej pôdy, tam i u nás s lesným kôrovcom smrekovým, tiež s otázkami okolo pestovania plodín (repka…) a ich použitia ako biopalív a zmysluplným využitím poľnohospodárskej pôdy; korunkou je problém s dotáciami a vlastníctvom pôdy.
Mimochodom, ktorí viete, aj o tomto mediálne neriešenom probléme, v obchodných reťazcoch sa predáva „mŕtve ovocie“ (vzhľad klame.). Ostáva ešte možnosť ľudových trhovísk a tržníc a ponuka tiež už slabnúcej (suchá) domácej produkcie „z dvora a záhrady“.
Súbežne sú „na stole“ otázky ekológie a bezpečnosti jadrovej energetiky. Restov až nad hlavu.
Do nášho klimatického ale aj spoločensky „klimatického“ pásma prenikajú od od juhu aj Západu cudzie živočíšne druhy, a kadejaký plevel. Hrdý na čo? Na ich dúhu? Extrémy v počasí, extrémy v spoločnosti. V bezbrehej „liberálnej“ spoločnosti.

Inou kontra otázkou je, či „Mohamed byl-nebyl pedofil“. Ale to by bola v neo liberálnej spoločnosti islamofóbia.

Vo výťahoch sa ľudia bavia zväčša o počasí. O spoločenskej a politickej klíme nie. Sťažujú si najmä na ochladenie v lete, niektorým prekáža aj minimálna dažďová prehánka. Všestranne spoločensky, ekonomicky a politicky im stále „nedochádza“. Je to ešte stále dobré. Len nech v lete neprší…
Ľudia znášajú privysoké teploty jednotlivo. Máme osobné limity. Pri pohľade na budovy vidno ako  satelity pribúdajúce individuálne jednotkové klimatizácie.
Pracuje už aj na komplexných technológiách centralizovaných jednotiek vykurovania a chladenia. Náklady na klimatickú pohodu ľudských obydlí porastú. Aj na stravu. A čistú pitnú vodu.

Môže za to „uhlíková stopa“ (ropa, plyn, uhlie, plasty) odlesňovanie a lesné požiare bez obnovy a náhrady, kapitalistické podnikanie, ktorému nahráva bezbreho nenásytná liberálna a konzumná spoločnosť, kde konečným príjemcom benefitov nie je ľudstvo, ale niekoľko jednotlivcov a skupín, s právom mať, vlastniť a slobodne podnikať vo všetkom, čo im prináša zisk. A vlastniť jednu osminu majetku ľudstva. Lebo, oni vraj „podnikajú pre ľudí a dávajú ľuďom prácu“ a maskujú to akože ich  „filantropiou“, príspevkami na charitu, podporou slobody a ďalšej „demokratizácie a liberalizácie“ spoločnosti (oranžové revolúcie a totálne rozvraty nie dosť demokratických štátov). Tým si vytvárajú predpolie svojho ďalšieho podnikania. Trebárs v obnove práve nimi zničených územných a štátnych celkov a podmienky pre ďalšie „slobodné, liberálne podnikanie“. Predvojom „politických zmien“ a zmien charakteru dotknutých štátov, sú americké zbrojárske koncerny, ovládané deep state a neo konzervatívcami (a tí sú v kongrese medzi republikánmi aj liberálmi). Potom prídu s ponukami: „My vám opravíme, postavíme, vybudujeme…
Súčasť plánu NWO na ich obraz represia „nedemokratického myslenia“ v priestore Európskej únie, nimi ovládaných národných štátov a takzvaného transatlantického „slobodného“ dokonca ešte k tomu aj „liberálneho“ sveta…
Technológie a priemyselné revolúcie (PR4.0 a 5G) sú a budú použité aj na tento účel:
https://iloveclassicrock.com/imagine-by-john-lennon-sang-by-world-leaders-in-viral-video-will-give-you-all-the-feels/

Že nie, že to sa nesmie? Vraj nedôvodná konšpirácia? Lož? Hoax? Bullshit, feak news? Čo sa kedy nesmelo a dnes môže? Ak môže byť sledovaný mobil Mrkelovej, hoc “spojencami” USA, môj či váš, nie je problém. Threema sem-tam. Sledovaní budeme aj vlastnými televízormi (Veľký Brat – George Orwell, román 1984).

Ibaže problémom prežitia ľudstva nie je jeho premnoženie, ale ľudský faktor. Jedným z variantov zániku ľudstva popri atómovej hrozbe nie je biblická potopa ale už za ich vlády a po nej, biblické peklo.
Priority sa menia. Super strategickou surovinou a nevyhnutnou podmienkou základného ľudského práva na život od počatia po prirodzenú smrť celého ľudstva sa stáva nielen kvalitné všeobecné a odborné vzdelanie (schopnosť odlíšiť dobré od zlého pre prospech ľudstva a využiť preň len to dobré) ale voda, pitná voda a s ňou „slobodným podnikaním“ a voľným biznisom (obchod) ekologicky nezasvinené a tu i tam už nedýchateľné, čisté ovzdušie. Obchodné záujmy nie sú nadradené základným ľudským právam na čistú a pitnú vodu a zdravé ovzdušie.
Vďaka za každú pramenistú alebo tichú, dažďovú kvapku v lete alebo snehovú vločku v zime.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?